Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prywatny monitoring w prawie polskim

  . Majewski, J. Raglewski, M. Rodzynkiewicz, M. Szewczyk, W. Wróbel, A. Zoll, Kodeks karny. Część szczególna. Tom II. Komentarz do art. 117-277 3 Kędzierski Jacek Palestra.2010.9-10.51 (...)

 • Rady pracowników w firmach

  , ze zm.); Ustawa z dnia 24 sierpnia 2001 r. - Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (Dz. U. 2001 r., Nr 106, poz. 1148, ze zm.); Ustawa z dnia 25 września 1981 r. o samorządzie załogi

 • Naruszenie czci osoby prywatnej przez radnego

  głosy zdające się popierać taki wniosek (zob. M. Kalitowski [w:] Kodeks karny. Komentarz, wyd. I, Warszawa 2008). W przypadku obydwu typów, zarówno podstawowych, jak i kwalifikowanych

 • Porada prawna na temat kodeks prawa autorskiego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kodeks prawa autorskiego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przesłuchanie świadka

  . Jednakże odmowa zeznań nie jest dopuszczalna w sprawach o prawa stanu, z wyjątkiem spraw o rozwód. W kolejnym artykule kodeks wskazuje m. in, iż w wezwaniu w charakterze świadka sąd informuje (...)

 • Forma umowy darowizny udziałów w spółce

  będzie skutkował nieważnością czynności (J.Strzępka, Kodeks Spółek Handlowych. Komentarz, Warszawa 2005, komentarz do art. 182, publ. Legalis). darowizna, umowa darowizny, forma czynności prawnej, (...)

 • Jak zapewnić sobie wyłączność współpracy z kontrahentem? – opinia prawna

  umowie tzw. prawa wyłączności i jej konstrukcja prawna Możliwość zastrzeżenia w umowie cywilnoprawnej tzw. prawa wyłączności, polegającego na zobowiązaniu się jednej ze stron do powstrzymania (...)

 • Jakie przedmioty i jakie sumy są wyłączone spod egzekucji?

  zachowuje prawa do wynagrodzenia. Podstawa prawna : Ustawa z dnia 17 listopada 1964 r. kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. 1964 r., Nr 43, poz. 296 ze zmianami), Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 (...)

 • Odpowiedzialność majątkowa pracodawcy

  przy wykonywaniu obowiązków pracowniczych. Odpowiedzialność ta opiera się na zasadach prawa cywilnego.Podstawa prawna: Kodeks pracy, ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. (tekst jednolity: Dz. (...)

 • Niedozwolone klauzule umowne w obrocie z konsumentami

  wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. 2000 r., Nr 22, poz. 271 ze zmianami), Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny (Dz. U. 1964 r., Nr 43, poz. 296 ze zmianami). konsument, klauzule

 • Ustalanie treści regulaminu wynagradzania

  , chodzi nie tylko o czynności z zakresu indywidualnego prawa pracy, np. dotyczące nawiązania stosunku pracy, zmiany jego treści czy też rozwiązania go, lecz także o czynności z zakresu zbiorowego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PRAWO AUTORSKIE, WŁASNOŚĆ INTELEKTUALNA - szkolenia

  Szukam szkoleń z zakresu prawa autorskiego - ogólnych lub uszczegółowionych dla konktretnej grupy zawodowej, BEDĘ BARDZO WDZIĘCZNA za wszelkie informacje (...)

 • Prawo autorskie

  Proszę o przesłanie wzoru umowy z zakresu prawa autorskiego (umowa licencyjna) (syla_k) Dzień dobry. Poszukuję porady. Wykonałem dla pewnej firmy (...)

 • Obraz namalowany ze zdjęcia udostępnionego w internecie?

  Witam. Jako artysta mam pytanie: czy jest naruszeniem prawa stworzenie i chęć sprzedaży obrazu który powstał pod wpływem fotografii z internetu? Innymi (...)

 • Unieważnienie małżeństwa

  Czy mógłby mi ktoś pomóc gdzie mogę znależć inrormacje na temat unieważnienia małżeństwa w Kodeksie Prawa Rodzinnego i Kodeksie Prawa Kanonicznego. (...)

 • Ograniczenie praw rodzicielskich

  W zeszłym miesiącu zakończyła sę sprawa rozwodowa. Sąd orzekł rozwód wyłącznie z mojej winy i ograniczył prawa rodzicielskie. Była żona oraz (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane