Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ważne zmiany w spółkach akcyjnych i instrumentach finansowych

  zgromadzenia.Pełnomocnictwo do udziału i wykonywania prawa głosu na walnym zgromadzeniuZmieniony art. 412 będzie dopuszczał możliwość uczestniczenie akcjonariuszy w walnym zgromadzeniu oraz wykonywania (...)

 • Zmiany w Kodeksie pracy po wejściu do UE

  rozporządzeń.   Pamiętaj, że: Przedstawione przepisy weszły w życie w momencie przystąpienia Rzeczpospolitej do UE.     Podstawa prawna: Ustawa z dnia 26 czerwca 1974r. Kodeks pracy (...)

 • Opodatkowanie niepodzielonych zysków spółki kapitałowej w przypadku jej przekształcenia w spółkę osobową

  sprzeczności z art. 217 Konstytucji RP. Praktyka taka jest niedopuszczalna, jako, że powoduje obciążenia obowiązkiem podatkowym podmiotu prawa podatkowego w drodze wykładni prawa. Jest również, (...)

 • Porada prawna na temat kodeks prawa autorskiego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kodeks prawa autorskiego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Brak szczepień ochronnych u dzieci, a kwestie prawne.

  z przepisu prawa nie podlegającym konkretyzacji w formie decyzji [II OSK 745/12]. Natomiast Ustawa z dnia 20 maja 1970 r. - Kodeks wykroczeń (Dz.U. z 2013 r. poz. 482) [art. 115 § 1 i (...)

 • Odpowiedzialność porządkowa pracowników (upomnienie, nagana)

  zapisu w aktach osobowych byłoby dla pracownika uciążliwe. Dlatego też przepisy prawa pracy przewidują zatarcie ukarania pracownika. Kara porządkowa ulega zatarciu z akt osobowych pracownika po roku

 • Czy można zaskarżyć czynności komornika?

  według ogólnych zasad. §2. Skargę może złożyć strona lub inna osoba, której prawa zostały przez czynności lub zaniechanie komornika naruszone bądź zagrożone. § 3. Skarga (...)

 • Rady pracowników w firmach

  , ze zm.); Ustawa z dnia 24 sierpnia 2001 r. - Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (Dz. U. 2001 r., Nr 106, poz. 1148, ze zm.); Ustawa z dnia 25 września 1981 r. o samorządzie załogi

 • Naruszenie czci osoby prywatnej przez radnego

  głosy zdające się popierać taki wniosek (zob. M. Kalitowski [w:] Kodeks karny. Komentarz, wyd. I, Warszawa 2008). W przypadku obydwu typów, zarówno podstawowych, jak i kwalifikowanych

 • Przesłuchanie świadka

  . Jednakże odmowa zeznań nie jest dopuszczalna w sprawach o prawa stanu, z wyjątkiem spraw o rozwód. W kolejnym artykule kodeks wskazuje m. in, iż w wezwaniu w charakterze świadka sąd informuje (...)

 • Forma umowy darowizny udziałów w spółce

  będzie skutkował nieważnością czynności (J.Strzępka, Kodeks Spółek Handlowych. Komentarz, Warszawa 2005, komentarz do art. 182, publ. Legalis). darowizna, umowa darowizny, forma czynności prawnej, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PRAWO AUTORSKIE, WŁASNOŚĆ INTELEKTUALNA - szkolenia

  Szukam szkoleń z zakresu prawa autorskiego - ogólnych lub uszczegółowionych dla konktretnej grupy zawodowej, BEDĘ BARDZO WDZIĘCZNA za wszelkie informacje (...)

 • Prawo autorskie

  Proszę o przesłanie wzoru umowy z zakresu prawa autorskiego (umowa licencyjna) (syla_k) Dzień dobry. Poszukuję porady. Wykonałem dla pewnej firmy (...)

 • Obraz namalowany ze zdjęcia udostępnionego w internecie?

  Witam. Jako artysta mam pytanie: czy jest naruszeniem prawa stworzenie i chęć sprzedaży obrazu który powstał pod wpływem fotografii z internetu? Innymi (...)

 • Unieważnienie małżeństwa

  Czy mógłby mi ktoś pomóc gdzie mogę znależć inrormacje na temat unieważnienia małżeństwa w Kodeksie Prawa Rodzinnego i Kodeksie Prawa Kanonicznego. (...)

 • Ograniczenie praw rodzicielskich

  W zeszłym miesiącu zakończyła sę sprawa rozwodowa. Sąd orzekł rozwód wyłącznie z mojej winy i ograniczył prawa rodzicielskie. Była żona oraz (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane