Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przychody nierezydenta z kapitałów pieniężnych

  autorskiego do dzieła literackiego, artystycznego lub naukowego, włącznie z filmami do kin, każdego patentu, znaku towarowego, wzoru lub modelu, planu, tajemnicy technologii lub procesu produkcyjnego, (...)

 • Publikowanie treści w internecie

  charakter dzieł w rozumieniu prawa autorskiego, są one chronione przed wszelkimi naruszeniami od momentu ustalenia działa, a więc od momentu jego stworzenia. W celu ochrony działa nie jest konieczna

 • Wskazanie autora programu

  program (kod programu) napiszę ja sam to czy on jest współautorem tego programu? (tego gotowego produktu), czy ma on do tego programu jakieś prawa? Zgodnie z art. 8 prawa autorskiego prawo (...)

 • Opinia prawna na temat kodeks prawa autorskiego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kodeks prawa autorskiego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Korzystanie z linków innych stron

  liki na mojej stronie i mogą przejść do tak zareklamowanej strony). Jaka ustawa reguluje poczynania w tym zakresie? W polskim prawie stosuje się tutaj ogólne zasady prawa autorskiego oraz innych (...)

 • Zmiany w prawie karnym

  26 września wchodzi w życie nowelizacja prawa karnego, czyli ustawa o zmianie ustawy - Kodeks karny, ustawy - Kodeks postępowania karnego i ustawy - Kodeks karny wykonawczy. Co zmienia (...)

 • Zawarcie małżeństwa przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego

  r. - Kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz. U. 1964 r., Nr 9, poz. 59, ze zmianami); Ustawa z dnia 29 września 1986 r. - Prawo o aktach stanu cywilnego (Dz. U. 1986 r. Nr 36, poz. 180, ze

 • X - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne. Przepisy ogólne

  zakresu prawa pracy, także z urzędu, wzywa nabywcę do okazania dokumentów stwierdzających nabycie. Przepisy o wyjawieniu majątku stosuje się odpowiednio. W razie przyznania okoliczności nabycia

 • Zmiany w ksh - spółki osobowe

  określona wartość księgowa wyrażona w złotych, która stanowi podstawę dla określenia praw lub obowiązków wspólnika np. z tytułu prawa do odsetek od udziału, prawa do (...)

 • Co może być przyczyną umorzenia postępowania egzekucyjnego?

  , a także spółką handlową niemającą osobowości prawnej, jak również przekształcenia spółki cywilnej w spółkę handlową. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania (...)

 • Podział masy spadkowej będącej przedmiotem współwłasności – opinia prawna

  ogólności rozporządzeniem udziału w masie spadkowej (tak E. Gniewek [w:] Kodeks cywilny. Księga druga. Własność i inne prawa rzeczowe. Komentarz. Zakamycze 2001). W związku z powyższym, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PRAWO AUTORSKIE, WŁASNOŚĆ INTELEKTUALNA - szkolenia

  Szukam szkoleń z zakresu prawa autorskiego - ogólnych lub uszczegółowionych dla konktretnej grupy zawodowej, BEDĘ BARDZO WDZIĘCZNA za wszelkie informacje (...)

 • Prawo autorskie

  Proszę o przesłanie wzoru umowy z zakresu prawa autorskiego (umowa licencyjna) (syla_k) Dzień dobry. Poszukuję porady. Wykonałem dla pewnej firmy (...)

 • Unieważnienie małżeństwa

  Czy mógłby mi ktoś pomóc gdzie mogę znależć inrormacje na temat unieważnienia małżeństwa w Kodeksie Prawa Rodzinnego i Kodeksie Prawa Kanonicznego. (...)

 • Obraz namalowany ze zdjęcia udostępnionego w internecie?

  Witam. Jako artysta mam pytanie: czy jest naruszeniem prawa stworzenie i chęć sprzedaży obrazu który powstał pod wpływem fotografii z internetu? Innymi (...)

 • Ograniczenie praw rodzicielskich

  W zeszłym miesiącu zakończyła sę sprawa rozwodowa. Sąd orzekł rozwód wyłącznie z mojej winy i ograniczył prawa rodzicielskie. Była żona oraz (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane