Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Mąż nie che się ze mną dzielić pieniędzmi z utargu.

  osobiste osiągnięcia jednego z małżonków;  9) prawa autorskie i prawa pokrewne, prawa własności przemysłowej oraz inne prawa twórcy;  10) przedmioty (...)

 • Mąż nie chce się ze mną dzielić pieniędzmi z utargu.

  uzyskane z tytułu nagrody za osobiste osiągnięcia jednego z małżonków;  9) prawa autorskie i prawa pokrewne, prawa własności przemysłowej oraz inne prawa twórcy;  10) (...)

 • Zasady funkcjonowania spółki jawnej

  będzie umowne ograniczenie prawa wspólnika do osobistego zasięgania informacji o stanie majątku i stanie interesów spółki, a także umowne ograniczenie prawa do osobistego (...)

 • Porada prawna na temat kodeks prawa autorskiego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kodeks prawa autorskiego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Walka z porwaniami dla okupu...

  Czego dotyczą projektowane zmiany?Do Sejmu trafił poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks karny oraz Kodeks postępowania karnego. Przewiduje on wyróżnienie dwóch

 • Odprawa rentowa dla pracownika samorządowego

  związek może mieć także charakter funkcjonalny, gdy rozwiązanie stosunku pracy następuje przed ustaleniem prawa do danego świadczenia z ubezpieczenia społecznego, a przyznanie pracownikowi prawa (...)

 • Określenie adresu osoby występującej w akcie notarialnym - opinia prawna

  postępowania cywilnego. Wynika zatem z powyższego, iż podpisany akt notarialny jest sporządzony w sposób prawidłowy, zgodny z przepisami prawa. Potwierdzają to postanowienia Prawa o notariacie (...)

 • Jak bronić się przed egzekucją? - czyli powództwa przeciwegzekucyjne

  narusza jej prawaPrawa, o które tutaj chodzi to przede wszystkim: własność, współwłasność, użytkowanie wieczyste, użytkowanie rzeczy lub praw, spółdzielcze

 • Definicje z kodeksu cywilnego

  dzierżawy nieruchomości lub ruchomości oraz prawa do korzystania z nieruchomości lub ruchomości wynikające z innych stosunków prawnych; wierzytelności, prawa z papierów wartościowych i (...)

 • Zasiłek macierzyński

  macierzyństwa (Dz. U. 1999 r., Nr 60, poz. 636 ze zmianami). Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. 1998 r. Nr 21 poz. 94 ze zmianami). zasiłek macierzyński, dziecko, matka, ojciec, świadczenie

 • Zmiany w prokuraturach

  dnia 18 grudnia 1998 r. o pracownikach sądów i prokuratury (Dz. U. 1998 r., Nr 162, poz. 1125, ze zm.); Ustawa z dnia 10 września 1999 r. - Kodeks karny skarbowy (Dz. U. 1999 r., Nr 83

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • PRAWO AUTORSKIE, WŁASNOŚĆ INTELEKTUALNA - szkolenia

  Szukam szkoleń z zakresu prawa autorskiego - ogólnych lub uszczegółowionych dla konktretnej grupy zawodowej, BEDĘ BARDZO WDZIĘCZNA za wszelkie informacje (...)

 • Prawo autorskie

  Proszę o przesłanie wzoru umowy z zakresu prawa autorskiego (umowa licencyjna) (syla_k) Dzień dobry. Poszukuję porady. Wykonałem dla pewnej firmy (...)

 • Obraz namalowany ze zdjęcia udostępnionego w internecie?

  Witam. Jako artysta mam pytanie: czy jest naruszeniem prawa stworzenie i chęć sprzedaży obrazu który powstał pod wpływem fotografii z internetu? Innymi (...)

 • Unieważnienie małżeństwa

  Czy mógłby mi ktoś pomóc gdzie mogę znależć inrormacje na temat unieważnienia małżeństwa w Kodeksie Prawa Rodzinnego i Kodeksie Prawa Kanonicznego. (...)

 • Ograniczenie praw rodzicielskich

  W zeszłym miesiącu zakończyła sę sprawa rozwodowa. Sąd orzekł rozwód wyłącznie z mojej winy i ograniczył prawa rodzicielskie. Była żona oraz (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane