Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Publikowanie treści w internecie

  charakter dzieł w rozumieniu prawa autorskiego, są one chronione przed wszelkimi naruszeniami od momentu ustalenia działa, a więc od momentu jego stworzenia. W celu ochrony działa nie jest konieczna

 • Wskazanie autora programu

  program (kod programu) napiszę ja sam to czy on jest współautorem tego programu? (tego gotowego produktu), czy ma on do tego programu jakieś prawa? Zgodnie z art. 8 prawa autorskiego prawo (...)

 • Korzystanie z linków innych stron

  liki na mojej stronie i mogą przejść do tak zareklamowanej strony). Jaka ustawa reguluje poczynania w tym zakresie? W polskim prawie stosuje się tutaj ogólne zasady prawa autorskiego oraz innych (...)

 • Opinia prawna na temat kodeks prawa autorskiego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kodeks prawa autorskiego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zawarcie małżeństwa przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego

  r. - Kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz. U. 1964 r., Nr 9, poz. 59, ze zmianami); Ustawa z dnia 29 września 1986 r. - Prawo o aktach stanu cywilnego (Dz. U. 1986 r. Nr 36, poz. 180, ze

 • Zmiany w ksh - spółki osobowe

  określona wartość księgowa wyrażona w złotych, która stanowi podstawę dla określenia praw lub obowiązków wspólnika np. z tytułu prawa do odsetek od udziału, prawa do (...)

 • Co może być przyczyną umorzenia postępowania egzekucyjnego?

  , a także spółką handlową niemającą osobowości prawnej, jak również przekształcenia spółki cywilnej w spółkę handlową. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania (...)

 • Podział masy spadkowej będącej przedmiotem współwłasności – opinia prawna

  ogólności rozporządzeniem udziału w masie spadkowej (tak E. Gniewek [w:] Kodeks cywilny. Księga druga. Własność i inne prawa rzeczowe. Komentarz. Zakamycze 2001). W związku z powyższym, (...)

 • Co świadczy o dobrej wierze ubiegającego się o stwierdzenie zasiedzenia – opinia prawna

  zmianie ustawy - kodeks cywilny, tj. przed 1 października 1990 r., będą miały zastosowanie 10- i 20-letnie okresy posiadania przewidziane w art. 172 w brzmieniu obowiązującym przed tą datą (tak SN (...)

 • Czy możesz stracić pracę z powodu popełnienia przestępstwa? - opinia prawna

  na podstawie następujących aktów prawnych: Ustawy z dnia 6 czerwca 1997 Kodeks karny (Dz. U. 1997 r., Nr 88, poz. 553 ze zmianami), Ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks postępowania karnego (...)

 • Zmiany w uregulowaniu firmy i prokury

  znajdującym się w aktach rejestrowych wzorem podpisu, wraz z dopiskiem wskazującym na prokurę. Podstawa prawna: ustawa z dnia 14 lutego 2003 r. o zmianie ustawy - Kodeks cywilny oraz niektórych innych (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane