Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przedawnienie karalności czynu a zadośćuczynienie

  popełnionego przestępstwa wynikła. Zgodnie z art. 17 par.1 pkt 6 kodeksu postępowania karnego nie wszczyna się postępowania a wszczęte umarza, gdy nastąpiło przedawnienie karalności. Przedawnienie (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  USTAWA z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny wykonawczy. Dz. U. 1997 r., Nr 90, poz. 557 oraz Nr 160, poz.1083; Dz.U.1999 r. Nr 83, poz.931; Dz.U.2000 r. Nr 60, poz.701 i Nr 120,poz.1268; Dz.U.2001r.

 • Ustawa o zawodzie tłumacza przysięgłego

  przepisach ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny (Dz. U. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.) lub ustawy z dnia 10 września 1999 r. - Kodeks karny skarbowy (Dz. U. (...)

 • Porada prawna na temat kodeks karny przedawnienie kradziezy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kodeks karny przedawnienie kradziezy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przedawnienie karalności przestępstw skarbowych i wykroczeń skarbowych

  1999 r. - Kodeks karny skarbowy (t.j. Dz.U. z 2017 r., poz. 2226).   karalność, przestępstwo skarbowe, bieg przedawnienia, wykroczenie skarbowe, termin, kara

 • Okres przedawnienia przestępstwa

  jakim czasie przedawnia się to przestępstwo? Przedawnienie jest instytucją prawa karnego, która polega na zaniechaniu karania sprawcy czynu przestępnego z powodu upływu czasu. Obowiązujący kodeks (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  , a także osobę, co do której prokurator złożył wniosek o warunkowe umorzenie postępowania. § 3. Jeżeli kodeks niniejszy używa w znaczeniu ogólnym określenia ?oskarżony", odpowiednie przepisy (...)

 • Gwałt bez przedawnienia? Chcą zmian do ustawy

  , przestępstwo seksualne, sąd, przedawnienie, kodeks karny

 • Przedawnienie zobowiązań podatkowych - 2014 rok

  przedawnienie nie nastąpiło, z uwagi, na wszczęte postępowanie karnoskarbowe. Powodowało to również czasami nadużycia ze strony urzędów skarbowych, które inicjowały postępowanie (...)

 • Surowe kary dla piratów drogowych

  Czego dotyczy nowelizacja? Celem ustawy o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw jest zaostrzenie kar dla piratów drogowych, którzy będąc (...)

 • Przestępstwo organizowania nielegalnej adopcji

  . (red.), Hofmański P., Kalitowski M., Kamieński A., Pływaczewski E., Radecki W., Sienkiewicz Z., Siwik Z., Tyszkiewicz L., Wąsek A., Wilk L., Paprzycki L.K., Stefański R.A. Kodeks karny. Komentarz

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kodeks karny

  Witam kiedy upływa przedawnienie karalności, za występek popełniony w 1997r? prokurator po 13 latach przedstawił zarzuty, ale w tej sprawie, już (...)

 • kiedy następuje przedawnienie mandatu karnego skarbowego?

  Witam państwa. Szukam informacji kiedy następuje przedawnienie mandatu karnego skarbowego? Po jakim czasie od daty wymagalności przedawniają się jego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane