Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kryteria planowania i zagospodarowania przestrzennego

  : 1) wymagania ładu przestrzennego, w tym urbanistyki i architektury; 2) walory architektoniczne i krajobrazowe; 3) wymagania ochrony środowiska, w tym gospodarowania wodami i (...)

 • Brak zgody współwłaścicieli a konieczny remont

  pojęcia stanowiąc w art. 2 pkt 1 ustawy, że inwestorem jest właściciel lub zarządca budynku, lokalnej sieci ciepłowniczej lub lokalnego źródła ciepła, z wyłączeniem jednostek (...)

 • Proste przyjęcie spadku, a przyjęcie z dobrodziejstwem inwentarza.

  długi rozróżnia się przyjęcie spadku wprost oraz przyjęcie spadku z dobrodziejstwem inwentarza. Jak stanowi art. 1031 k.c: Art. 1031. § 1. W razie prostego przyjęcia (...)

 • Opinia prawna na temat kodeks cywilny art 673 par 1 i 2

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kodeks cywilny art 673 par 1 i 2, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wymogi pisma procesowego

  powinno zawierać: 1) oznaczenie sądu, do którego jest skierowane, imię i nazwisko lub nazwę stron, ich przedstawicieli ustawowych i pełnomocników; 2) oznaczenie rodzaju (...)

 • Odpowiedzialność rzeczoznawcy za błędy w operacie szacunkowym

  możemy o tym wnioskować pośrednio, na podstawie różnych przepisów ustawy i rozporządzenia odnoszących się do celu sporządzenia wyceny nieruchomości (była o tym mowa w komentarzu do (...)

 • Niedobór w mieniu pracodawcy a podstawa zwolnienia z pracy

  rozpoznania w postępowaniu kasacyjnym był wyłącznie podniesiony przez stronę pozwaną zarzut naruszenia art. 52 § 1 pkt 2 kp przez przyjęcie, że rozwiązanie umowy o pracę z powodem (...)

 • Zaskarżenie czynności notariusza

  ? Zagadnienie odwołania od odmowy dokonania czynności notarialnej uregulowane jest w treści art. 83 ustawy prawo o notariacie. Zgodnie z tym przepisem; § 1. Na odmowę dokonania czynności (...)

 • Co zainteresuje pobierających świadczenia przedemerytalne?

  zarobkową możliwość rozliczania się nie tylko rocznego, ale także miesięcznego – identycznie jak to jest w przypadku emerytów i rencistów. Proponowane brzmienie art. 6 ust. 2 (...)

 • Przedmiot ubezpieczenia osobowego

  Co może być przedmiotem ubezpieczenia osobowego? Zgodnie z art. 829 Kodeksu cywilnego: Art. 829. § 1. Ubezpieczenie osobowe może w szczególności dotyczyć: 1) przy (...)

 • Sobowtór w reklamie

  klienta.”  „Art. 16. 1. Czynem nieuczciwej konkurencji w zakresie reklamy jest w szczególności:  2) reklama wprowadzająca klienta w błąd i mogąca (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane