Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Postępowanie kwalifikacyjne na specjalizacje medyczne

  odpowiedniej specjalizacji I lub II stopnia albo PES i dodatkowo średniej ocen uzyskanych w okresie studiów lub dodatkowo rozmowy kwalifikacyjnej w przypadkach określonych w ww. pkt 2 (...)

 • Nieprzedstawienie do zapłaty weksla

  poręczycieli wekslowych. Według dominującego w orzecznictwie poglądu, dopiero z chwilą przedstawienia weksla do zapłaty możliwe jest dochodzenie od dłużnika odsetek zgodnie z art. 48 ust. 1 (...)

 • Idą zmiany w nauczaniu indywidualnym

  nauczania dzieci i młodzieży. Rozporządzenie zostało opublikowane 1 września 2014 r. (Dz. U. poz. 1157).Rozporządzenie zawiera rozwiązania doprecyzowujące i porządkujące wcześniejszy (...)

 • Opinia prawna na temat kodeks cywilny art 673 par 1 i 2

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kodeks cywilny art 673 par 1 i 2, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Urlop okolicznościowy w razie urodzenia martwego dziecka

  Czy pracownicy, która urodziła martwe dziecko przysługuje urlop okolicznościowy, ile dni? Na podstawie art. 1801 § 1 kodeksu pracy (Dz.U. 1998 Nr 21poz.94) w razie urodzenia martwego dziecka (...)

 • Podstawowe obowiązki pracownika

  Jakie są podstawowe obowiązki pracownika? Do podstawowych obowiązków pracownika należą przede wszystkim obowiązki opisane w art. 100 k.p. Wśród nich można wymienić: 1) przestrzeganie

 • Istota jednostki budżetowej

  dochodów budżetu państwa albo budżetu jednostki samorządu terytorialnego. 2. Jednostka budżetowa działa na podstawie statutu określającego w szczególności jej nazwę, siedzibę i (...)

 • Pobieranie wojskowej renty rodzinnej przez dzieci zmarłego

  do pracy oraz do samodzielnej   egzystencji lub całkowicie niezdolne do pracy w okresie, o którym mowa w pkt 1 lub 2.Przyjęte na wychowanie i utrzymanie wnuki, rodzeństwo i (...)

 • Treść bankowego tytułu egzekucyjnego

  dokonywaniem czynności bankowych banki mogą wystawiać bankowe tytuły egzekucyjne. 2. W bankowym tytule egzekucyjnym należy oznaczyć bank, który go wystawił i na rzecz (...)

 • Sposób zabezpieczenia przesyłki przez nadawcę

  Jak powinna być zabezpieczona przesyłka wydawana przewoźnikowi przez nadawcę? Zgodnie z ustawą Prawo przewozowe: Art. 41. 1. Nadawca jest obowiązany oddać przewoźnikowi rzeczy w stanie

 • Umowa spółki komandytowej

  powinna zawierać: 1) firmę i siedzibę spółki, 2) przedmiot działalności spółki, 3) czas trwania spółki, jeżeli jest oznaczony, 4) oznaczenie wkładów (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane