Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Niedobór w mieniu pracodawcy a podstawa zwolnienia z pracy

  rozpoznania w postępowaniu kasacyjnym był wyłącznie podniesiony przez stronę pozwaną zarzut naruszenia art. 52 § 1 pkt 2 kp przez przyjęcie, że rozwiązanie umowy o pracę z powodem (...)

 • Zaskarżenie czynności notariusza

  ? Zagadnienie odwołania od odmowy dokonania czynności notarialnej uregulowane jest w treści art. 83 ustawy prawo o notariacie. Zgodnie z tym przepisem; § 1. Na odmowę dokonania czynności (...)

 • Co zainteresuje pobierających świadczenia przedemerytalne?

  zarobkową możliwość rozliczania się nie tylko rocznego, ale także miesięcznego – identycznie jak to jest w przypadku emerytów i rencistów. Proponowane brzmienie art. 6 ust. 2 (...)

 • Opinia prawna na temat kodeks cywilny art 673 par 1 i 2

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kodeks cywilny art 673 par 1 i 2, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przedmiot ubezpieczenia osobowego

  Co może być przedmiotem ubezpieczenia osobowego? Zgodnie z art. 829 Kodeksu cywilnego: Art. 829. § 1. Ubezpieczenie osobowe może w szczególności dotyczyć: 1) przy (...)

 • Sobowtór w reklamie

  klienta.”  „Art. 16. 1. Czynem nieuczciwej konkurencji w zakresie reklamy jest w szczególności:  2) reklama wprowadzająca klienta w błąd i mogąca (...)

 • Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.

  )   prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej w zakresie wolnych zawodów innych niż określone w art. 4 ust. 1 pkt 11,e)  świadczenia usług wymienionych w załączniku (...)

 • Urzędnicy zajrzą do prywatnych koszy na śmieci

  pierwsze czytanie w Sejmie. Dodano do niego nowy rozdział, który dotyczy kontroli prywatnych posesji i obiektów – jak szamba, altanki śmietnikowe i zabudowane śmietniki – (...)

 • Samowolne naruszenie posiadania

  . Art. 342. Nie wolno naruszać samowolnie posiadania, chociażby posiadacz był w złej wierze. Art. 343. § 1. Posiadacz może zastosować obronę konieczną, ażeby odeprzeć samowolne (...)

 • Definicja korupcji zostanie zlikwidowana

  CBA. W uzasadnieniu noweli podkreślono, że właściwość tej służby specjalnej została bardzo precyzyjnie i ściśle określona w art. 2 ust. 1 pkt. 1 ustawy, gdzie zostały (...)

 • Postępowanie kwalifikacyjne na specjalizacje medyczne

  odpowiedniej specjalizacji I lub II stopnia albo PES i dodatkowo średniej ocen uzyskanych w okresie studiów lub dodatkowo rozmowy kwalifikacyjnej w przypadkach określonych w ww. pkt 2 (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane