Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  niezdolności do pracy przed przerwą;   2) kod B - oznacza niezdolność do pracy przypadającą w okresie ciąży;   3) kod C - oznacza niezdolność (...)

 • Stawka VAT na usługi projektantów ubiorów

  Tworzę grafiki, wzory haftów, loga, projekty ubiorów. Jaka stawka VAT obowiązuje na usługi świadczone w ramach 74.87 B (wg PKD)? Według PKD kod 74.87.B określa działalność komercyjną (...)

 • Zwolnienie lekarskie a urlop bezpłatny

  . Zwolnienie to dostarczy w piątek. Nie wiem czy będzie w zwolnieniu kod B. W jakim dniu najpóźniej w tym konkretnym przypadku lekarz może wystawić zwolnienie lekarskie? Czy na podstawie rozmowy (...)

 • Porada prawna na temat kod b

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kod b, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Od kiedy zmiana dowodów rejestracyjnych stanie się naszym koszmarem?

  . Dokument ten będzie zawierał nadto tzw. kod kreskowy oraz kod OCR-B do odczytu danych o pojazdach przekraczających granicę. Pamiętaj, że: Do dnia 30 września br. tj. do czasu wyczerpania (...)

 • Jak złożyć wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (PFR)?

  elektronicznej. Jak sprawdzić status wysłanej deklaracji? Po prawidłowym wysłaniu zeznania PIT-37 podatnik otrzyma informację na podany przez siebie adres e-mail, na który zostanie wysłany kod

 • Zmiany w akcyzie

  olejów opałowych przeznaczonych na cele opałowe  60,00 zł/1000 kg    bez względu na kod CN  d) mieszaniny olejów napędowych zawierające w masie mniej niż 70 % olejów ropy (...)

 • Usługi do Niemiec - jak ominąć ograniczenia?

  przemysłowego (sprzątanie i czyszczenie obiektów - kod 74.70) oraz działalność dekoratorów wnętrz (kod 7487). NACE określona jest Rozporządzeniem Rady (EWG) nr 3037/90 z dnia (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  to, że wraz z upływem 90. dnia, podatnik polski musi wykazać WDT z Polski do kraju B, zaś w kraju B musi wykazać WNT, tj. wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów. Rejestracja oraz numer unijny  W

 • Umorzenie należności publiczno-prawnych, w kontekście koncepcji obejścia prawa podatkowego

  przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, dochodowego od osób prawnych, od towarów i usług, akcyzowego, zniesionych przed dniem wejścia w życie ustawy, b)należności celnych, c)wpłat (...)

 • Dostaniesz 14 dni na zwrot towaru do e-sklepu

  lub po pobraniu okazało się, że dostaliśmy kod nie do tego pliku, za który zapłaciliśmy. E-sklep odda koszty przesyłki Jeśli zdecydujemy się zwrócić towar, to będziemy musieli poinformować

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ile juz dni zwolnienia chorobowego?

  dzien, dobry, w roku 2009 bylam kilka razy na L4: 1. od 26.06-17.07.2009r 2. 02-29.09 L4 kod B ale 25.09 poronilam i lekarz wypisal zwolnienie chorobowe (...)

 • ILE juz dni zwolnienia chorobowego??

  dzien dobry, w roku 2009 bylam kilka razy na L4: 1. od 26.06-17.07.2009r 2. 02-29.09 L4 kod B ale 25.09 poronilam i lekarz wypisal zwolnienie chorobowe (...)

 • PIT 37 instrukcja !!!

  Pit 37 druk składa się z kilku części, które należy odpowiednio i poprawnie wypełnić, aby oddać druk do urzędu skarbowego. Najpierw jest część (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • Oskarżenie o piractwo

  Witam Dziś miałem b. nieprzyjemny telefon, mianowicie producent oprogramowania oskarża mnie o piractwo. Opiszę całą sprawę: jakiś czas temu ściągnąłem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane