Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • W jaki sposób uniknąć rozwiązania umowy o pracę?

  wynagrodzenia za pracę (wynikającego z obniżenia wymiaru czasu pracy) kobieta uzyskuje gwarancję zatrudnienia przez okres co najmniej 12 miesięcy. Ochronna funkcja związków zawodowych Warto (...)

 • Konkubinat - życie bez ślubu - skutki prawne

  odróżnić płci partnerów (obojnactwo dwupłciowe lub gdy przeważają cechy określonej płci zbliżone do płci partnera). Związek ten implikuje swoiste nazewnictwo: kobieta to konkubina, (...)

 • Umowa dożywocia a kwestia dziedziczenia

  korzystania z mieszkania będzie przysługiwało jej i jej przyszłemu mężowi. Jednakże dokonanie takiego zastrzeżenia rodzi dla osoby bliskiej dożywotnika odrębne roszczenie o zaspokojenie potrzeb (...)

 • Porada prawna na temat kobieta rodzi film

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kobieta rodzi film, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Działalność gospodarcza na urlopie wychowawczym a składki - opinia prawna

  . 887 ze zm.) stanowi odrębny tytuł obowiązkowego ubezpieczenia społecznego (art. 9 ust. 6 tej ustawy), co w razie prowadzenia działalności pozarolniczej rodzi obowiązek opłacania składek z tytułu (...)

 • Jak obronić się przed paparazzi?

  nagie zdjęcia na plaży - to był zamach na moją prywatność. Poczułam się tak, jak zgwałcona kobieta – mówiła Mucha po wydaniu wyroku. Fakt przeprosił również aktorkę na swoich (...)

 • Wydłużony urlop macierzyński i inne zmiany dla świeżo upieczonych rodziców

  dzieci urodzonych podczas jednego porodu. Wynosi on teraz: 20 tygodni - w przypadku urodzenia jednego dziecka; 31 tygodni - jeśli kobieta rodzi dwoje dzieci; 33 tygodnie - przy urodzeniu

 • Skutki prawne zaręczyn

  jakiejkolwiek postaci zawarcia małżeństwa nie rodzi żadnych skutków w sferze prawa rodzinnego. Wynika z tego, iż obietnica małżeństwa złożona drugiej osobie nie ordzi po stronie tej osoby żadnego (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane