Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Niebezpieczeństwa związane z inwestowaniem w tzw. monety czy tokeny

  Komunikat KNF w sprawie sprzedaży tzw. monet lub tokenów (ang. Initial Token Offerings – ITOs lub Initial Coin Offerings - ICOs) Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) 22 listopada 2017

 • Umowy o kredyt hipoteczny kompleksowo uregulowane

  instytucji pożyczkowych złożonych w ciągu 6 miesięcy od wejścia w życie ustawy. kredyt hipoteczny, umowa, bank, SKOK, hipoteka, nieruchomość, kredytobiorca, KNF, kredyt konsumencki, konsument

 • Udzielanie kredytów hipotecznych na nowych zasadach

  uwarunkowane będzie uzyskaniem wpisu do rejestru, prowadzonego przez KNF, po spełnieniu ustawowo określonych przesłanek (m.in. niekaralność w zakresie wskazanych przestępstw). Rejestr ma się przyczynić (...)

 • Porada prawna na temat knf

  Nie szukaj dłużej informacji na temat knf, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Informacje o sytuacji sektora finansowego

  udziałowe nie przekracza aktualnie poziomu 22,2% aktywów netto. II. Działania Komisji Nadzoru Finansowego (KNF)Strategią KNF jest indywidualna współpraca z zarządami podmiotów

 • Rząd zwiększy nadzór nad parabankami

  informacje o historii spłat zadłużenia. parabanki, KNF, odsetki, pożyczki

 • Zaostrzenie wymogów dla sprzedawców ubezpieczeń?

  obciążeni karami administracyjnymi nałożonymi przez KNF (jedną z najdotkliwszych sankcji będzie kara w wysokości ponad 21 mln zł za naruszenia przepisów tego rozporządzenia). KNF (...)

 • Lepsza ochrona klientów przy zaciąganiu kredytów i pożyczek

  konsumenckiego. Nastąpi też zaostrzenie sankcji karnych za gromadzenie bez wymaganego zezwolenia środków finansowych innych osób, w celu obciążania ich ryzykiem.Źródło: mf.gov.pl ministerstwo finansów, (...)

 • Każdy kierowca ma prawo do samochodu zastępczego

  . Nie musimy wynajmować najtaniej Poszkodowany, decydując się na najem pojazdu zastępczego, nie ma obowiązku poszukiwania najtańszej oferty najmu dostępnej na rynku - stwierdziła KNF. Nie możemy (...)

 • Projekt ustawy o rekapitalizacji niektórych instytucji finansowych

  finansów i po zasięgnięciu opinii prezesa NBP i przewodniczącego KNF) może dokonać przejęcia instytucji finansowej. Przejęciem będzie przymusowy wykup akcji od dotychczasowych akcjonariuszy po cenie

 • Niebezpieczne kryptowaluty

  zagrożeń w ich funkcjonowaniu i rozwoju. Wskazany komunikat z dnia 7 lipca 2017 r. NBP oraz KNF sprawie „walut” wirtualnych wydany został w ślad za podobnymi komunikatami takich instytucji (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Parabanki do KNF?!

  Mam takie pytanie, czy wystarczające będzie poddanie parabanków KNF aby stałe się one bezpieczne dla klientów? czy może lepsze było by ich zakazanie, (...)

 • KNF - zmiany w kredytach od 2012 roku !!!

  Jakie wymagania KNF obowiązują obecnie dla kredytów walutowych: * zdolność kredytowa musi być o 20 proc. wyższa niż w przypadku starania się (...)

 • kredyt przez internet

  Witam, stanęłam jakiś czas temu w kiepskiej sytuacji finansowej, zmniejszone chwilowo, wynagrodzenie, brak płatności rat - skutek - wypowiedzenie (...)

 • OC będzie droższe.

  OC mają podrożeć, bo KNF nie chce aby ubezpieczyciele zaniżali ich ceny i odbijali sobie to w postaci droższego autocasco. ;/ ulenka89 autocasco jest (...)

 • pożyczka i weksel inwestycyjny a art 171 prawa bankowego

  Chciałbym rozpocząć wątek poświęcony kwestii charakteru tego instrumentu do pozyskwiania kapitału przez firmę w kontekście prawa bankowego 1. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane