Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zakaz konkurencji - nie określenie odszkodowania

  nowelizacji). Klauzula o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy może być zawarta w umowie o pracę, gdyż jak się podkreśla w literaturze, w jednym dokumencie strony (...)

 • Klauzula o zakazie konkurencji byłego agenta

  wynagrodzenie dla byłego agenta, jeżeli strony w umowie o zakazie konkurencji go nie określiły.   umowa agencyjna, klauzula, zakaz konkurencji, wynagrodzenie, czas

 • Zakaz konkurencji w umowach o pracę

  pracownika odszkodowania, umowa o zakazie konkurencji jest ważna, a klauzula o nieodpłatności zostaje automatycznie zastąpiona przez odszkodowanie gwarantowane w art. 101[2] (...)

 • Opinia prawna na temat klauzula o zakazie konkurencji

  Nie szukaj dłużej informacji na temat klauzula o zakazie konkurencji, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Umowny zakaz konkurencji - opinia prawna

  pewno nie na umowę o pracę), że nie stosuje się do podpisanej umowy. Wzór umowy o zakazie konkurencji na końcu opinii. Porada prawna Przesłana do zaopiniowania umowa o (...)

 • Ustalenie zakresu działalności konkurencyjnej pracownika

  zakazie konkurencji ma zasada swobody umów wynikająca z kodeksu cywilnego? Czy klauzula o tzw. wyłączności zatrudnienia może być przedmiotem o zakazie konkurencji (...)

 • Umowa o zakazie konkurencji jako skuteczna ochrona "know how" pracodawcy - opinia prawna

  ; Reasumując, chociaż nie ma prawnej możliwości zawarcia z pracownikami takiej umowy o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy, z którą nie wiązałaby się konieczność wypłaty (...)

 • Ważność umowy o zakazie konkurencji

  odszkodowania za działania byłego pracodawcy itp. Zdanie to, nie jest kontekstowo, ani formalnie powiązane z odrębna umową o zakazie konkurencji. Świadczy o tym fakt, iż jak Pan (...)

 • Umowa o zakazie konkurencji, a odszkodowanie

  konkurencji. Jeżeli w umowie o zakazie konkurencji przewidziany byłby obowiązek zapłaty przez pracodawcę/zleceniodawcę wynagrodzenia za powstrzymanie się od działań konkurencyjnych, (...)

 • Działanie pracownika na szkodę firmy

  pracy. Dla skuteczności umowy o zakazie konkurencji niezbędne jest zachowanie formy pisemnej pod rygorem nieważności, precyzyjne określenie czasu trwania i treści zakazu konkurencji (...)

 • Zakaz konkurencji między przedsiębiorcami - opinia prawna

  ? Co z zapisem o zakazie konkurencji? Czy obowiązuje on po rozwiązaniu umowy z winy drugiej strony?  Opinia prawna Choć umowa przewiduje  możliwość natychmiastowego (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane