Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wyrok zaoczny - co z klauzulą wykonalności

  nadaje wyrokowi zaocznemu z urzędu rygor natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, iż wyrok taki jest wykonalny na drodze postępowania egzekucyjnego bez konieczności nadawania mu klauzuli wykonalności. (...)

 • Tytuł wykonawczy - twoja podstawa do wszczęcia egzekucji

  wykonalności. Tytuł egzekucyjny, opatrzony klauzulą wykonalności, stanowi tytuł wykonawczy, który uprawnia do wszczęcia konkretnego postępowania egzekucyjnego. Czy samo posiadanie tytułu (...)

 • Egzekucja alimentów a klauzula wykonalności

  wykonalności. Sąd nada ją po uprawomocnieniu się wyroku z urzędu. Zgodnie bowiem z art. 1082 kpc tytułowi egzekucyjnemu, zasądzającemu alimenty, sąd nadaje klauzulę wykonalności z urzędu. (...)

 • Opinia prawna na temat klauzula natychmiastowej wykonalności

  Nie szukaj dłużej informacji na temat klauzula natychmiastowej wykonalności, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Rygor natychmiastowej wykonalności

  sąd z urzędu nada wyrokowi przy jego wydaniu rygor natychmiastowej wykonalności, jeżeli wyrok uwzględniający powództwo jest zaoczny. W literaturze rozważa się kwestię wykonalności (...)

 • Rygor natychmiastowej wykonalności

  klauzuli wykonalności "pozostałym punktom" wyroku sądu. klauzula wykonalności, rygor natychmiastowej wykonalności, komornik, tytuł wykonawczy, tytuł egzekucyjny

 • Koszty postępowania egzekucyjnego

  wykonawczego (czyli - najczęściej - prawomocnego orzeczenia sądu zaopatrzonego w klauzulę wykonalności). Podobnie, nie ma w polskim prawie instytucji "klauzuli na zabezpieczenie"; występuje zaś klauzula

 • Prawomocność a wykonalność wyroku

  instancji nadaje z urzędu takiemu wyrokowi, klauzulę wykonalności w dniu ogłoszenia wyroku i wyrok zaopatrzony klauzulą wydaje uprawnionemu. Zatem wyrok z rygorem natychmiastowej wykonalności (...)

 • X - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne. Przepisy ogólne

  wykonalności z urzędu. § 2. Nakazowi zapłaty sąd nadaje klauzulę wykonalności z urzędu niezwłocznie po jego uprawomocnieniu się.Art. 783. § 1. Klauzula wykonalności (...)

 • Sprawa o zaległe wynagrodzenie za pracę

  , między innymi w sytuacji, gdy zasądza roszczenie uznane przez pozwanego. Sąd może również na wniosek nadać wyrokowi nadającemu się do wykonania w drodze egzekucji rygor natychmiastowej wykonalności, (...)

 • Nadanie wyrokowi natychmiastowej wykonalności

  , w której sąd nie nadał mu rygoru natychmiastowej wykonalności. Sąd drugiej instancji nadaje z urzędu wyrokowi klauzulę wykonalności w dniu ogłoszenia wyroku i wyrok zaopatrzony klauzulą (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane