. 42 § 2 k.k. zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na okres 4 lat, a na podstawie art. 42 § 1 k.k. zakaz prowadzenia rowerów na okres 4 lat, oraz na mocy art. 50 (...)
kumulatywna, czyli oskarżenie o popełnienie przestępstwa z art. 231 § 1 k.k. i art. 286 § 1 k.k. w związku z art. 11 § 2 k.k., gdyż art. 231 § 1 k.k. nie wymaga (...)
ustawa poszerza o przestępstwa określone w: art. 189 k.k. czyli bezprawne pozbawienie człowieka wolności, art. 189a k.k. czyli handel ludźmi, art. 197 § 4 k.k. czyli zgwałcenie (...)
Nie szukaj dłużej informacji na temat kk720, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo
przestępstwo z art.258 § 2 KK w zw. z art. 65 KK; art 291 § 1 KK w zw. z art. 65KK; art 291 § 1 KK w zw. z art. 65KK; art 229 § 3 KK w zw .z art. 65KK; (...)
środki karne wymienione w art. 39 pkt 1 - 3 k.k., które nie są tego samego rodzaju,wykonaniu podlega jeden ze środków z art. 39 pkt 1 - 3 k.k. oraz dowolna liczba środków (...)
przeciwieństwie do zniesławienia, nie musi wyrażać konkretnej treści werbalnej, nie musi zawierać zarzutu wobec innej osoby. Podmiotem przestępstwa określonego w art. 216 § 1 i 2 k.k. może (...)
przestępstw powszechnych. Strona podmiotowa zniewagi polega na umyślności w postaci zamiaru bezpośredniego lub ewentualnego. Aktualne pozostają więc uwagi poczynione na tle art. 212 k.k. Warto nadmienić, (...)
sprawca nie został wcześniej skazany wyrokiem karnym za przestępstwo z art. 190a k.k. Zgodnie z art. 23 Kodeksu cywilnego, dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć
określone w art. 240 kk. Chodzi więc o przestępstwa: a) 118 kk – tzw. ludobójstwo b) 127 kk – tzw. spisek antypaństwowy c) 128 kk – zamach stanu d) 130 kk (...)
pozbawieniu wolności w typie podstawowym (art. 189 § 1 k.k.), jak i kwalifikowanym znamieniem czasu lub szczególnego udręczenie (art. 189 § 2 k.k.). Wprowadzenie obowiązku denuncjacji (...)
, zgodnie z art. 67 § 3 kk, tylko na rzecz podmiotu wymienionego w tym wykazie. Po drugie - wykluczone jest, aby omówione wyżej znaczenie literalne art. 49 § 1 kk prowadziło do rażąco niesprawiedliwych
niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej (art. 127 k.k.), zamachu stanu (art. 128 k.k.), szpiegostwa (art. 130 k.k.), zamachu na życie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (art. 134 k.k.), (...)
k.k. (bez kumulatywnego zbiegu z art. 220 k.k.)." Z kolei jak podnosi J. Piórkowska-Flieger (Komentarz do art. 220 kk, www. Lexpolonica.pl ) "podmiotem przestępstwa określonego w art. 220 (...)
słów używanych przez męża w grę może wchodzić odpowiedzialność za zniesławienie (art. 212 kodeksu karnego, dalej k.k.) lub za znieważanie (art. 216 k.k.). Zgodnie z art. (...)
umożliwiające pociągnięcie go do odpowiedzialności za trzy przestępstwa. Przestępstwo opisane w art. 190a § 1 k.k. - uporczywe nękanie (stalking), czyn opisany w art. 216 § 1 k.k. (...)
określonych w § 1-4. Brak jest zatem w podstawie orzekania przepadku z art. 202 § 5 k.k. typu przestępstwa określonego w art. 202 § 4a k.k. SN zastrzegł, iż na gruncie wykładni (...)
§ 1 k.k.) i kary ograniczenia wolności (od miesiąca do 12 miesięcy - art. 34 § 1 k.k.). W stosunku zaś do określenia terminu jego karalności zastosowanie znajduje art. 101 § 2 (...)
niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Niezależnie od tego mogło dojść do popełnienia czynów zabronionych opisanych w art. (...)
spowodował umyślnie naruszenie jej narządu ciała na okres powyżej siedmiu dni; art. 158§1 w zw. z art. 157§2 kk w zw. z art.11§2 kk). W doktrynie określa się tę sytuację jako tzw. zbieg (...)
którą dopuszczalne jest przyznanie legitymacji pokrzywdzonego podmiotowi występującemu jako strona w postępowaniu określonym w § 1 art. 233 k.k., tzn. w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu
. Możliwe jest również zaniechanie złożenia odrębnego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, przy czym okoliczności stanowiące podstawę popełnienia przestępstwa z art. 286 § 1 k.k. musiałoby (...)
, wbrew woli osoby powołanej do opieki lub nadzoru - art. 211 k.k. j. doprowadzenie małoletniego poniżej lat 15 do obcowania płciowego lub poddania się innej czynności seksualnej - art. 200 k.k. (...)
wyjaśnienia złożone we własnej sprawie. Z wykładni językowej art. 60 § 4 k.k. można zatem wyprowadzić wniosek że koniecznym warunkiem do zastosowania art. 60 § 4 k.k. jest złożenie przez (...)
pod wpływem środka odurzającego, powoduje podwyższenie wysokości grożących sankcji. Dotyczy to: Art. 173 k.k. - sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, Art. 174 (...)
, czy też przyjęto, że przypisane sprawcy zachowania stanowią ciąg przestępstw w rozumieniu art. 91 k.k. Skoro konstrukcja jednego czynu zabronionego, o którym mowa w art. 12 k.k. istnieć (...)
Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.
pobicie z \"utwardzeniem dłoni\"...
Wczoraj w pubie koło domu wdałem się w bójkę przy piwie mozna by powiedzieć. Kilka łysych małolatów(takokoło 20-22 lata) zaczepiało kumpla przy (...)
Proszę o fachową opinię - interpretacja przepisu 72 § 1 i 2 KK
Bardzo proszę o pomoc w zinterpretowaniu art 72 § 1 i 2 KK, szczegółowo opisanego na waszej stronie : http://e-prawnik.pl/domowy/prawo-karne/wyrok/artykuly/kiedy-moze-nastapic-warunkowe-umorzenie-postepowania-karnego.html Pytanie (...)
Pomoc prawna w sprawie o rasizm PILNE!
Witam! Niestety dotknęła mnie bardzo nieprzyjemna sprawa (wyłacznie z mojej głupoty ..)która ciagnie się za mną już kilka miesięcy. KIlka miesięcy (...)
witam Gdzie mogę zgłosić fakt, to że mój mąż mi grozi?Co mogę z tym zrobić? z góry dziękuję za pomoc proszę opomoc Tomaszstw (...)
Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)
Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.