Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Żądanie ojca o ustalenie ojcostwa

  po rozwodzie z innym mężczyzną. W czasie, kiedy urodziło się dziecko, ojciec biologiczny dziecka nie uznał, za to założył rodzinę - ma małe dziecko (1 rok). Teraz się rozwodzi - pozew (...)

 • Brak podziału majątku, a nabycie rzeczy po rozwodzie

  nie może rościć sobie żadnych praw do mieszkania, które jej były mąż nabył już po uzyskaniu rozwodu. wspólność, majątkowa, ustawowa, rozwód, podział, majątku

 • Zmiana nazwiska 5 lat po rozwodzie małżonków

  Witam. 5 lat temu rozwiodłam się z mężem. Niestety nadal noszę nazwisko po mężu, gdyż nie chciałam by moje dzieci miały przez to problemy. Chciałabym jednak to zmienić, gdyż to nazwisko źle (...)

 • Opinia prawna na temat kindergeld po rozwodzie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kindergeld po rozwodzie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Powrót do rodowego nazwiska po rozwodzie

  Używam nazwiska byłego męża, rozwód nastąpił w 2001, chciałabym używać swojego rodowego nazwiska. Czy mogą Państwo poinstruować mnie jakie kroki powinnam podjąć? Do jakich urzędów należy się zgłosić, (...)

 • Spłata kredytu po rozwodzie oraz koszty utrzymania

  Jestem współwłaścicielem domu, którego drugim współwłaścicielem jest moja była żona. Na budowę domu został zaciągnięty kredyt za poręczeniem żony. Podczas sprawy rozwodowej podział majątku nie (...)

 • PIT 2013. Samotny rodzic może mieć ulgę

  jej pozbawiony, to uznaje się, że bierze udział w wychowaniu syna lub córki. Może się jednak zdarzyć, że po rozwodzie dziecko zostaje z jednym rodzicem, a drugi nadal ma władzę rodzicielską. Co (...)

 • Nowe kary za utrudnianie kontaktu z dzieckiem

  Jeśli po rozwodzie matka nie będzie przyprowadzać dziecka na spotkania z ojcem, to zapłaci grzywnę. Od 13 sierpnia obowiązuje znowelizowany kodeks cywilny. Odświeżone przepisy pomogą w sytuacji, (...)

 • Będą nowe kary za utrudnianie kontaktów z dzieckiem

  Rodzic, który po rozwodzie utrudnia byłemu małżonkowi kontakt z dzieckiem, wpłaci na jego konto kwotę, której wysokość ustali sąd opiekuńczy. Jeżeli nie przyniesie to efektu

 • Prawa podstawowe w Unii Europejskiej

  mieszanych, który przewiduje m.in. prymat dobra dziecka oraz zasadę równego dostępu rodziców do dzieci po rozwodzie.  Do PE wpływają skargi rodziców pochodzenia nie-niemieckiego, skarżących (...)

 • Wysokość alimentów dla byłej żony

  alimentacyjne między rozwiedzionymi małżonkami jest dopuszczalne znajdzie Pan informacje w artykule: Alimenty po rozwodzie Prawo nie przewiduje minimalnego pulapu dochodów, od którego (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • kindergeld dla dziecka mieszkajacego w pl

  witam, czy komsu z Was udalo sie zalatwic kindergeld? prosze o pomoc. Zasilek na dziecko zosteje przyznany, gdy przynajmniej jeden z rodzicow podlega prawu (...)

 • Jak załatwić Kindergeld?

  Witam, na każdej stronie są inne informacje, dlatego postanowiłem napisać krok po kroku - jak załatwić Kindergeld. Dla jasnosci chce wyjaśnić, (...)

 • Alimenty zza granicy

  jak i gdzie moge starac sie o alimenty dla dziecka ktorego ojciec mieszka za granica i nie poczuwa sie do obowiazku. ponadto oprocz alimentow musze ustalic (...)

 • Alimenty z zagranicy

  Czy ktoś miał doświadczenie z odzyskaniem należnych alimentów od ojca dziecka, który jest obcokrajowcem i mieszka za granicą? Ojciec mojego dziecka (...)

 • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

  bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane