Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

  • Żądanie ustalenia nierównych udziałów w majątku wspólnym

    W jakich wypadkach po rozwodzie można żądać ustalenia nierównych udziałów małżonków w majątku wspólnym? Przepisy dopuszczają możliwość żądania przez każdego z małżonków (...)

  • Nie wszystkie świadczenia to alimenty

    przepisu trwał po rozwodzie, to orzekanie o alimentach na rzecz dziecka byłoby niepotrzebne). Z tych wszystkich względów SN uznał, że obowiązek przewidziany w art. 27 k.r.o. wygasa na (...)

  • Władza rodzicielska

    sprawę alimentów po rozwodzie to reguluje ją art. 60 KRO. Małżonek który nie został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia małżeńskiego może żądać od drugiego małżonka (...)

  • Opinia prawna na temat kindergeld po rozwodzie

    Nie szukaj dłużej informacji na temat kindergeld po rozwodzie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

  • Zgoda sądu na wyjazd dzieci za granicę

    Proszę o pomoc w sprawie wyjazdu dzieci za granice kraju. Ja pracuję poza Polską i chcę zabrać do siebie dzieci na stałe. Jestem po rozwodzie, ale nie mam kontaktu z ojcem dzieci i nie wiem gdzie

  • Wina w wyroku rozwodowym a wcześniejsza separacja

    Sąd w orzeczeniu o separacji przypisał wyłączną winę jednemu z małżonków. Po pewnym czasie wszczęta została sprawa rozwodowa. Czy sąd orzekając o rozwodzie przypisze wyłączną winę (...)

  • Dowód dla dziecka - wniosek jednego z rodziców

    Jesteśmy po rozwodzie, sąd ustalił przebywanie trojga nieletnich dzieci przy ojcu z powierzeniem opieki obojgu rodzicom. Żona przebywa za granicą. Chciała, abym podpisał się pod wnioskiem o (...)

  • Zgoda ojca na zmianę nazwiska dziecku

    Jestem dwa lata po rozwodzie i wróciłam do nazwiska panieńskiego. Moje dziecko (5 lat) nosi nazwisko dwuczłonowe. Biologiczny ojciec nie kontaktuje się z nim, a syn posługuje się moim nazwiskiem

  • Wypłaty z Funduszu Alimentacyjnego

    Od sześciu lat płacę alimenty (jestem po rozwodzie bez orzekania o winie) - na dwie córki. Jedna ma 13 lat, druga - 18. Obie się uczą. Jak długo mam obowiązek płacić alimenty? Słyszałem, (...)

  • Jaki wpływ ma rozwód na wkłady wniesione do spółki, z których część pochodzi z majątku odrębnego a część ze wspólnego?

    środkami pochodzącymi z majątku wspólnego (dorobkowego) małżonków, to po rozwodzie jest on rozliczany w sposób analogiczny do rozliczenia dotyczącego nakładów z majątku wspólnego na majątek (...)

  • Zawarcie małżeństwa a władza rodzicielska

    będą Pana wiązać żądne więzi, a co za tym idzie, nie będzie Pan zobowiązany do dostarczania środków utrzymania i wychowania na dziecko (alimentów) ani po ewentualnym rozwodzie, ani nawet (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • kindergeld dla dziecka mieszkajacego w pl

    witam, czy komsu z Was udalo sie zalatwic kindergeld? prosze o pomoc. Zasilek na dziecko zosteje przyznany, gdy przynajmniej jeden z rodzicow podlega prawu (...)

  • Jak załatwić Kindergeld?

    Witam, na każdej stronie są inne informacje, dlatego postanowiłem napisać krok po kroku - jak załatwić Kindergeld. Dla jasnosci chce wyjaśnić, (...)

  • Alimenty zza granicy

    jak i gdzie moge starac sie o alimenty dla dziecka ktorego ojciec mieszka za granica i nie poczuwa sie do obowiazku. ponadto oprocz alimentow musze ustalic (...)

  • Alimenty z zagranicy

    Czy ktoś miał doświadczenie z odzyskaniem należnych alimentów od ojca dziecka, który jest obcokrajowcem i mieszka za granicą? Ojciec mojego dziecka (...)

  • UNIEWAZNIENIE ŚLUBU KOSCIELNEGO

    bardzo prosze o pomoc!! chciała by sie dowiedziec od osób ktore juz uzyskały uniewaznienie jak cały proces ten przebiega!! sam bede starał sie o unieważnienie! (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane