Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo własności przemysłowej (art. 1 - 62)

  w celu uzyskania patentu zgłaszający powinien dołączyć również inne niż wymienione w art. 31, 32 i 35 dokumenty i oświadczenia, jeżeli jest to niezbędne do uzasadnienia twierdzeń i żądań zawartych (...)

 • Konsekwencje niepłacenia składek ZUS

  . Wystawione przez Zakład dokumenty stwierdzające istnienie należności z tytułu składek oraz jej wysokość są podstawą wpisu hipoteki do księgi wieczystej nieruchomości stanowiącej własność (...)

 • Ustawa o indywidualnych kontach emerytalnych

  jakie obowiązywałyby w przypadku kontynuacji umowy o prowadzenie IKE. Rozdział 7Wypłata, wypłata transferowa i zwrot środków zgromadzonych na IKE Art. 34. 1. Wypłata środków zgromadzonych na IKE

 • Porada prawna na temat kindergeld jakie dokumenty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kindergeld jakie dokumenty, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ordynacja podatkowa (art. 1 - 20r)

  . Wnioskodawca w terminie 30 dni od dnia doręczenia zawiadomienia może zmienić wniosek lub złożyć dodatkowe wyjaśnienia i dokumenty. Art. 20i. § 1. W sprawach o uznanie prawidłowości wyboru (...)

 • Ustawa o kontroli skarbowej

  stosowanie tylko takich środków przymusu bezpośredniego, jakie odpowiadają potrzebom wynikającym z istniejącej sytuacji, i pod warunkiem, że w inny dostępny w tej sytuacji sposób nie można skutecznie (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  zawodowego.§ 3. Kwoty odpowiadające wynagrodzeniu, jakie za wykonaną nieodpłatną kontrolowaną pracę na cele społeczne należałoby zapłacić, gdyby została wykonana na podstawie umowy o pracę (...)

 • Wyburzenie ścianki działowej

  zgodę na wyburzenie? Jeśli tak, to kto może mi udzielić takiej zgody? Jakie dokumenty należy złożyć i gdzie? Jeżeli zamierzone przedsięwzięcie dotyczy nieruchomości będącej przedmiotem (...)

 • Zmiana postępowania ze zwykłego na uproszczony

  , jakie dotyczą postępowania uproszczonego dotyczą jednego osoby oskarżonego.   Przede wszystkim w postępowaniu uproszczonym nie jest obowiązkowa obecność oskarżonego. Zgodnie z art. 479 (...)

 • Użyczenie samochodu a ubezpieczenie OC

  krajów pożyczonym samochodem jakie należy posiadać dokumenty aby bez przeszkód i problemów podróżować po Europie? W jakiej formie powinna być zawarta umowa użyczenia samochodu, czy zwykła (...)

 • Podstawa wpisu zasiedzenia do księgi wieczystej

  własność nieruchomości. Prawomocne postanowienie o takiej treści będzie podstawą wpisu do księgi wiezystej i podejmowania wszelkich czynności, jakie przysługują właścicielowi nieruchomości. (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • kindergeld dla dziecka mieszkajacego w pl

  witam, czy komsu z Was udalo sie zalatwic kindergeld? prosze o pomoc. Zasilek na dziecko zosteje przyznany, gdy przynajmniej jeden z rodzicow podlega prawu (...)

 • Alimenty z zagranicy

  Czy ktoś miał doświadczenie z odzyskaniem należnych alimentów od ojca dziecka, który jest obcokrajowcem i mieszka za granicą? Ojciec mojego dziecka (...)

 • zwrot podatku z zagranicy

  Mam pytanie, jak to jest z zwrotem podatku z zagranicy, jeżeli pracowało się legalnie? Jakie są warunki na zwrot nadpłaconego podatku? Słyszałem (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane