Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wyburzenie ścianki działowej

  zgodę na wyburzenie? Jeśli tak, to kto może mi udzielić takiej zgody? Jakie dokumenty należy złożyć i gdzie? Jeżeli zamierzone przedsięwzięcie dotyczy nieruchomości będącej przedmiotem (...)

 • Zmiana postępowania ze zwykłego na uproszczony

  , jakie dotyczą postępowania uproszczonego dotyczą jednego osoby oskarżonego.   Przede wszystkim w postępowaniu uproszczonym nie jest obowiązkowa obecność oskarżonego. Zgodnie z art. 479 (...)

 • Użyczenie samochodu a ubezpieczenie OC

  krajów pożyczonym samochodem jakie należy posiadać dokumenty aby bez przeszkód i problemów podróżować po Europie? W jakiej formie powinna być zawarta umowa użyczenia samochodu, czy zwykła (...)

 • Porada prawna na temat kindergeld jakie dokumenty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kindergeld jakie dokumenty, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podstawa wpisu zasiedzenia do księgi wieczystej

  własność nieruchomości. Prawomocne postanowienie o takiej treści będzie podstawą wpisu do księgi wiezystej i podejmowania wszelkich czynności, jakie przysługują właścicielowi nieruchomości. (...)

 • Składanie wyjaśnień przez oskarżonego

  zgłoszenia przez oskarżonego tego wniosku. Przychylając się do wniosku sąd może uznać za ujawnione dowody wymienione w akcie oskarżenia lub dokumenty przedłożone przez stronę. Jeżeli wniosek (...)

 • Dyrektywa a odpowiedzialność karna

  obowiązek ustanowienia odpowiedniego systemu kar za brak ujawnienia bilansu i rachunku zysków i strat, a ponadto przewiduje taki obowiązek, w przypadku gdy dokumenty te nie zostały ujawnione w sposób

 • Tymczasowe aresztowanie a status bezrobotnego

  dokumenty potwierdzające status i uprawnienia, tj. dowód osobisty; dyplom lub inne świadectwo ukończenia szkoły, kursu bądź szkolenia; świadectwo pracy oraz ewentualnie zaświadczenie, że dana (...)

 • Prawo o postępowaniu układowym

  prawdą, uszkadzał, ukrywał, przerabiał lub podrabiał księgi lub dokumenty, sąd na wniosek wierzycieli mających łącznie przynajmniej czwartą część ogólnej sumy wierzytelności, które uprawniały (...)

 • Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych

  przekazuje zgromadzone oszczędności wraz z należnym na dzień wypłaty transferowej albo zwrotu, oprocentowaniem naliczonym według zasad jakie obowiązywałyby w przypadku kontynuacji umowy o prowadzenie

 • Wymiana karty pobytu

  ubiegający się o wymianę karty pobytu ważny dokument podróży (np. nowy paszport), i dołączyć do wniosku: fotografie osób objętych wnioskiem;  dokumenty niezbędne do potwierdzenia danych (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • kindergeld dla dziecka mieszkajacego w pl

  witam, czy komsu z Was udalo sie zalatwic kindergeld? prosze o pomoc. Zasilek na dziecko zosteje przyznany, gdy przynajmniej jeden z rodzicow podlega prawu (...)

 • Alimenty z zagranicy

  Czy ktoś miał doświadczenie z odzyskaniem należnych alimentów od ojca dziecka, który jest obcokrajowcem i mieszka za granicą? Ojciec mojego dziecka (...)

 • zwrot podatku z zagranicy

  Mam pytanie, jak to jest z zwrotem podatku z zagranicy, jeżeli pracowało się legalnie? Jakie są warunki na zwrot nadpłaconego podatku? Słyszałem (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane