Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Postępowanie w sprawie wypłaty odszkodowania przez zakład ubezpieczeniowy

  informuje osobę występującą z roszczeniem pisemnie lub w inny sposób, na który osoba ta wyraziła zgodę, jakie dokumenty są potrzebne do ustalenia odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń (...)

 • Wniosek skierowany do kierownika urzędu stanu cywilnego o zmianę nazwiska

  ,- odpis zupełny aktu małżeństwa,- odpisy zupełne aktów urodzenia małoletnich dzieci, jeżeli zmiana nazwiska rozciąga się na dzieci,- inne dokumenty uzasadniające zmianę nazwiska.Odpisów

 • Wypłata odszkodowania przez ubezpieczyciela

  lub w inny sposób, na który osoba ta wyraziła zgodę, jakie dokumenty są potrzebne do ustalenia odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń lub wysokości świadczenia, jeżeli jest (...)

 • Opinia prawna na temat kindergeld jakie dokumenty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kindergeld jakie dokumenty, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Karta Nauczyciela

  , a także dokumenty wymagane od osób ubiegających się o wpis na listę ekspertów oraz zakres danych objętych wpisem na listę. Art. 9h. 1. Nadzór nad czynnościami

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  kierownikowi urzędu stanu cywilnego dokumenty niezbędne do zawarcia małżeństwa, określone w odrębnych przepisach.§ 2. Jeżeli otrzymanie dokumentu, który osoba zamierzająca zawrzeć małżeństwo (...)

 • Ustawa o własności lokali

  dnia 1 października 1994 r. ustalenie kosztów i przychodów dla każdej wspólnej nieruchomości oraz powiadomić współwłaścicieli, nie później niż do dnia 30 listopada 1994 r., o zmianach, jakie (...)

 • Skrócenie zakazu prowadzenia pojazdów

  związku z tym, że minęła już ponad połowa okresu odbywania kary mogę się zwrócić do sądu z wnioskiem o skrócenie zakazu prowadzenia pojazdu? Czy wniosek taki podlega jakiejś opłacie? Jakie (...)

 • Samowola budowlana a milczenie organu

  uzasadnienia prawnego dla takiego stanowiska nadzoru, ale nie chciałbym robić nic co jest niezgodne z prawem. Proszę o informacje czy naruszyłem jakieś przepisy? Jeśli tak to jakie?  Zgodnie (...)

 • Zwolnienie lekarskie wydawane obcokrajowcowi

  przez lekarza za granicą? Czy są potrzebne jakieś dokumenty i jakie przy wjeździe do Polski, aby zabezpieczyć się na taką ewentualność? Tak, takie zwolnienie lekarskie w stosunku do obcokrajowca (...)

 • Samowolne powiększenie lokalu

  to zalegalizować i co mnie czeka z takim kwiatkiem? Jakie dokumenty będę musiała jeszcze przygotować i jakie koszty dodatkowe? Niestety nie ma innej możliwośći jak uzyskanie zgody (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • kindergeld dla dziecka mieszkajacego w pl

  witam, czy komsu z Was udalo sie zalatwic kindergeld? prosze o pomoc. Zasilek na dziecko zosteje przyznany, gdy przynajmniej jeden z rodzicow podlega prawu (...)

 • Alimenty z zagranicy

  Czy ktoś miał doświadczenie z odzyskaniem należnych alimentów od ojca dziecka, który jest obcokrajowcem i mieszka za granicą? Ojciec mojego dziecka (...)

 • zwrot podatku z zagranicy

  Mam pytanie, jak to jest z zwrotem podatku z zagranicy, jeżeli pracowało się legalnie? Jakie są warunki na zwrot nadpłaconego podatku? Słyszałem (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Obywatelstwo niemieckie

  Czy jest jakaś szansa uzyskania obywatelstwa niemieckiego (lub podwójnego: pol. i niem.), jeśli moja babka była Niemką (córką Niemców), następnie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane