Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • VIII - KODEKS CYWILNY - Spadki

  którym spadkobierca dowiedział się o tytule swego powołania.§ 2. Brak oświadczenia spadkobiercy w powyższym terminie jest jednoznaczny z prostym przyjęciem spadku. Jednakże gdy (...)

 • Jak zabezpieczyć się przed długami ojca?

  , spadkobierca odpowiadać będzie za długi tylko do tej wysokości. -odrzucenie spadku – spadkobierca w ogóle nie dziedziczy zarówno majątku, jak i długów.  Bardzo (...)

 • Gdy nie chcesz po kimś dziedziczyć - możesz zrzec się dziedziczenia

  spadkobiercą ustawowym; jest natomiast spadkobiercą testamentowym i dziedziczy na podstawie testamentu;  aby zrzekający się mógł być z powotem spadkobiercą ustawowym, konieczne jest (...)

 • Porada prawna na temat kim jest spadkobierca ustawowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kim jest spadkobierca ustawowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zrzeczenie się zachowku

  unormowanie dopuszczające możliwość zrzeczenia się jedynie prawa do zachowku. Spadkobierca ustawowy, który zrzekł się dziedziczenia i jest traktowany jakby nie dożył otwarcia spadku, (...)

 • Co to jest przyjęcie spadku wprost?

  o odrzuceniu spadku; w takiej sytuacji spadkobierca jest traktowany jakby nie dożył otwarcia spadku. ##baner## Należy pamiętać, że do momentu przyjęcia spadku spadkobierca ponosi odpowiedzialność (...)

 • Aby nie miał już prawa do spadku... - opinia prawna

  spadkobierca ustawowy, który zrzekł się dziedziczenia i jest traktowany jakby nie dożył otwarcia spadku, nie nabędzie w żadnym przypadku prawa do zachowku. zachowek, spadek, dziedzieczenie, (...)

 • Umowa zrzeczenia się dziedziczenia

  Co do zasady umowa o spadek po osobie żyjącej jest nieważna. Jedynym odstępstwem od tej zasady jest możliwość zawarcia z przyszłym spadkodawcą umowy zrzeczenia się dziedziczenia. Spadkobierca

 • Spadek dla małoletniej córki - opinia prawna

  spółki przez sąd. Z uwagi na to, iż jest to czynność przekraczająca zakres zwykłego zarządu majątkiem małoletniego, konieczne jest uzyskanie w takiej sytuacji zgody sądu opiekuńczego. (...)

 • Przyjęcie i odrzucenie spadku w ujęciu obowiązujących przepisów oraz pod rządami znowelizowanej regulacji spadkowej.

  dobrodziejstwem inwentarza.” Konsekwencją powyższego jest modyfikacja art. 1031 § 2 KC, który otrzyma brzmienie: „W razie przyjęcia spadku z dobrodziejstwem inwentarza spadkobierca (...)

 • Stosunki rodzinne a spadek

  drodze ustawowej. Oczywiście dziedziczenie w drodze testamentu jest jak najbardziej dozwolone. Zatem należy podkreślić jeszcze raz, że w świetle prawa nie jest Pan wnukiem wobec osoby, którą (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Proszę o pomoc!!!! Pilne!!!

  Mam 19 lat, 2 miesiące temu urodziłam córeczkę. Moja historia jest dość skomplikowana, ale nie chce żebyście mnie oceniali, bo wiem, że nie wypadnę (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Aplikacja kuratorska

  W środe idę na rozmowę kwalifikacyjną do Sądu Okręgowego w sprawie aplikacji kuratorskiej.Jeżeli ktoś mógłby mi powiedzieć z czego się przygotować (...)

 • Jak dlugo moze trwac sprawa spadkoowa

  Moja ciocia testamentem notarialnym powolala do calego spadku mojego tate -swojego brata. Niestety tato zmarl tez i ustawowo po nim dziedziczymy ja i siostra. (...)

 • Osoba małoletnia

  Czesto zastanwiamy sie kim jest osoba maloletnia? Otoz jest nia osoba, która nie osiągnęła jeszcze pełnoletności, czyli osoba poniżej 18-tego roku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane