Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kto jest uczestnikiem procesu budowlanego?

  budowach (przy wykonywaniu robót budowlanych) objętych obowiązkiem uzyskania pozwolenia na budowę. Kierownik budowy i kierownik robót to dwie różne funkcje. Obowiązki (...)

 • Warunki techniczne jakie musi spełniać projekt budowlany

  kierownika budowy wraz z załączoną kserokopią zaświadczenia o przynależności do Izby Samorządu Zawodowego i decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych, złożyć wpis do dziennika budowy, przejąć (...)

 • Wezwanie na rozprawę w charakterze świadka

  przesłuchania niniejszego świadka oraz nie wezwie go, świadek ten nie ma obowiązku stawienia się w sądzie. W związku z przedstawionym stanem faktycznym były kierownik budowy nie musi stawić (...)

 • Porada prawna na temat kierownik budowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kierownik budowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Od fundamentu aż po dach, czyli jak wybudować swój dom zgodnie z prawem

  dzienniku budowy. O czym musisz pamiętać rozpoczynając budowę? Rozpoczęcie budowy następuje z chwilą podjęcia prac przygotowawczych na terenie budowy. Należy pamiętać, że prace (...)

 • Zakres działań Inspektora Nadzoru Budowlanego

  to nastąpić na każdym etapie budowy, a nawet po jej ukończeniu. Uczestnikami procesu budowlanego są inwestor, inspektor nadzoru inwestorskiego, projektant i kierownik budowy lub kierownik (...)

 • Kompetencje Inspektora Nadzoru Budowlanego - opinia prawna

  . Przygotowuje ją natomiast kierownik budowy. Braki lub niezgodność w niej zawarte stanowią podstawę odpowiedzialności zawodowej kierownika budowy. Niestety, jednym z najczęstszych błędów (...)

 • Umowa o roboty budowlane

  to brzmienie art. 17 Prawa test budowlanego, według którego uczestnikami procesu budowlanego są: inwestor, inspektor nadzoru inwestorskiego, projektant i kierownik budowy lub kierownik robót, (...)

 • Wymagania zawodowe dla kierownika budowy

  uprawnienia odpowiednie w danym kraju. budowa, kierownik budowy, zawód, wymagania zawodowe dla kierownika budowy, prawo budowlane

 • Grzywna za niedopełnienie obowiązków

  zagrożenie środowiska (art. 50 ust. 1 ptk. 2) prawa budowlanego). kierownik budowy, pozwolenie na budowę, zawiadomienie o rozpoczęciu prac budowlanych, grzywna, zgłoszenie

 • Sankcje za braki w dokumentacji budynku

  podstawie aktu notarialnego, a kierownik budowy zapewnił nas, że wszystkie dokumenty związane z domem są załatwione, ponieważ on prowadził wszelką dokumentację. Teraz nosimy się z zamiarem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane