Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sprawdzanie nietrzeźwości kierowcy

  cytowaną uchwałą SN, byłoby to badanie równoważne z chemiczną analizą krwi, gdyby Pan podpisał protokół) . Naszym zdaniem, jeżeli uważa Pan, że są podstawy do stwierdzenia, że (...)

 • Alkomat w pracy

  organizmie (Dz.U. nr 25, poz. 117). Badanie to może obejmować: badanie wydychanego powietrza, badanie moczu, badanie krwi. Badanie wydychanego powietrza przeprowadza (...)

 • Badanie trzeżwości pracownika

  warunków i sposobu dokonywania badań na zawartość alkoholu w organizmie (Dz.U. nr 25, poz. 117). Badanie to może obejmować: badanie wydychanego powietrza, badanie moczu, badanie (...)

 • Porada prawna na temat kierowcy badanie krwi

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kierowcy badanie krwi, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy wiesz co może być dowodem w Twojej sprawie (przed sądem cywilnym)?

  tego ostatniego, gdy analiza krwi wykaże, że dziecko ma określone cechy krwi, których nie ma ani matka, ani domniemany ojciec. Dowód z grupowego badania krwi ma wtedy decydującą (...)

 • Co zmieni się w Prawie drogowym?

  zmiana stwarza w takiej sytuacji możliwość poddania kierowcy - nawet bez jego zgody - badaniu krwi lub moczu, przeprowadzanemu w zakładzie opieki zdrowotnej lub w izbie wytrzeźwień.   Kiedy

 • Dojedź do celu - na trzeźwo!

  prowadzenia pojazdów.Źródło: www.policja.pl / KGP, 26 sierpnia 2008 dojazd, pojazdy, samochody, pijani kierowcy, ofiary wypadków, zderzenia, trzeźwość

 • Niebezpieczna marihuana. Palisz? Nie jedź.

  testy - jak badanie krwi, moczu czy włosów potrafią wykryć obecność substancji zawartych w marihuanie  do kilku miesięcy wstecz. Jakie ilości mają znaczenie? Przede wszystkim należy (...)

 • Badania DNA - sposób na ustalenie ojcostwa

  DNA konieczne jest pobranie tkanki ludzkiego ciała (np. krwi). Oznacza to ingerencję w nietykalność cielesną. Zgodę na pobranie krwi od dziecka może wyrazić jego przedstawiciel ustawowy, (...)

 • Badania w celu ustalenia ojcostwa

  krwi w dowodzie osobistym jest wystarczający jako dowód dla sądu? Jednym ze sposobów ustalenie ojcostwa jest jego ustalenie przez sąd. W trakcie przewodu sądowego istotny dowodem jest dowód z grupowego

 • Jazda po spożyciu alkoholu

  , wypiłem jedno piwo badanie krwi to 0,00 i drugie 0,01 odwołałem się od wyroku. Co w takiej sytuacji mi grozi, czy mogę odzyskać prawo jazdy; przecież dopuszczalne jest 0,02 promila alkoholu (...)

 • Wymóg badań psychotechnicznych dla kierowców

  pracy na stanowisku kierowcy. Badani psychologiczne w tym również psychotechniczne, są przeprowadzane z taką samą częstotliwością jak w/w badanie lekarskie. Jak wynika z powyższego, każdy (...)

 • CEPiK po zmianach

  1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2017 r., poz. 128, ze zm.).   CEPiK, pojazd, samochód, kierowca, okresowe badanie techniczne, dowód rejestracyjny, stacja kontroli pojazdów

 • Minister Zdrowia apeluje o czynne przyłączanie się do akcji honorowego oddawania krwi

  50 kg; → odpowiada wymaganiom zdrowotnym i przejdzie pozytywnie badanie lekarskie,(kandydatów na krwiodawcę czeka mierzenie temperatury pod pachą - żeby można było oddać krew, nie może (...)

 • Jak żyć z HIV i AIDS w Polsce?

  ; poproś swojego lekarza-położnika, aby zlecił ci badanie w kierunku zakażenia HIV. Zgodnie z Rekomendacjami Zespołu Ekspertów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego badanie powinno (...)

 • Odmowa badań na zawartość alkoholu

  prawo w przypadku braku zgody badanego użyć przymusu. zawartość alkoholu we krwi, odmowa badania, uprawnienia Policji, przymusowe badanie

 • Usługi pielęgnacyjne - komu przysługują?

  ; w pełnym zakresie), badanie równowagi kwasowo-zasadowej krwi i gazów oddechowych w arterializowanej krwi kapilarnej. Jeżeli pacjent chce skorzystać z tych świadczeń, to (...)

 • Piłeś? Nie jedź! Włącz myślenie!

  kierowców.Decydując się na jazdę pod wpływem alkoholu warto wiedzieć z jak poważnymi konsekwencjami wiąże się nasze zachowanie. W Polsce dopuszczalny poziom alkoholu we krwi kierowcy (...)

 • Alimenty na dziecko od ojca biologicznego.

  o ustalenie praw stanu cywilnego osoby sąd nie może nie uwzględnić wniosku o przeprowadzenie badania krwi metodą układu HLA, jeśli dokonane badanie krwi, przy wykorzystaniu dotychczas (...)

 • Badanie krwi - kontrola drogowa

  ;wnież w razie braku zgody kierującego, o czym należy go uprzedzić (art. 126). badanie, krwi, kontrola, drogowa

 • Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Jakie konsekwencje?

  odpowiednio zalegalizowany, nie będzie miało znaczenia dowodowego. Stosowanie różnego rodzaju analizatorów, a także badania krwi, nie wyczerpuje jednak wszystkich możliwości dowodzenia (...)

 • Weekend andrzejkowy na polskich drogach

  : www.policja.pl, KGP, 1 grudnia 2008  weekend andrzejkowy, Andrzejki, wypadki drogowe, kierowcy, pojazdy, samochody, polskie drogi

 • Kierujący pojazdami

  wykonywania pracy na stanowisku kierowcy i orzeczenia psychologicznego stwierdzającego brak przeciwwskazań psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy, o których mowa w rozdziale (...)

 • Samochody osobowe i rozliczanie podatku VAT

  art. 86 ust. 4 pkt 1-4 ustawy. Badanie techniczne jedynie stwierdza spełnienie określonych wymagań; gdyby ustawodawca uznał, że na podstawie takiego badania pojazd nabywa te wymagania, wówczas

 • Prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości

  Doręczono mi akt oskarżenia z art 178a par.1 kk. Pierwsze badanie alkotestem = 0,30 mg/l Drugie badanie alkotestem = 0,26 mg/l Trzecie badanie alkotestem = 0,25 mg/l. To trzecie badanie

 • Zagraniczne podróże ze zwierzętami

  oraz szczegóły dotyczące szczepienia przeciwko wściekliźnie i badania krwi, podpis i pieczęć muszą być w kolorze innym niż kolor druku, zachowuje ważność przez 10 dni od dnia wystawienia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Sprawiedliwy czy wredny prokurator?

  Zatrzymano mnie jadacego pod wplywem alkohlu.badanie alkomatwm wyszlo 0,59 0,60 0,57.badanie krwi 0,4.policja chciala umorzyc sprawe i skierowac sprwe (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Infekcja w wyniku błędu lekarza ?

  Witam, mam 19lat i za sobą przebyte 2operacje: w listopadzie trafiłam do szpitala w ciężkim stanie (bo we wrześniu w szpitalu, mimo ostrych bóli (...)

 • ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

  Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze (...)

 • badanie alkomatem a badaie krwi

  Witam 13 stycznia 2014 zostałem rano zatrzymany przez policje najpierw dmuchanie w tester potem w alkomat podręczny wynik pierwszy 0 ,10 mg/l po 15 min (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane