Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o czasie pracy kierowców

  ;lności filie, przedstawicielstwa i oddziały,  b) pojazd, który kierowca prowadzi,  c) każde inne miejsce, w którym kierowca wykonuje czynności związane z wykonywanymi

 • Nowe zasady przyznawania punktów karnych od 2013 roku

  ) projekt rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie kursu reedukacyjnego w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego taryfikator, punkty, karne, kierowca, mandat

 • Czas pracy kierowców

  międzynarodowy, kierowca, praca, kierowcy

 • Porada prawna na temat kierowca

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kierowca, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uszkodzenie samochodu przez kamień

  . Po wyprzedzeniu samochodu ciężarowego kierowca dał znać kierowcy samochodu ciężarowego aby się zatrzymał. Kierowca samochodu ciężarowego złożył pisemne oświadczenie o spowodowaniu w (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  . Pasażer powinien mieć równie wygodne miejsce podróży jak kierowca. Kierujący motocyklem nie może przewozić osoby będącej pod wpływem - czy to alkoholu, czy innych środków (...)

 • Czas pracy kierowcy

  kierowca nie wykonywał pracy. Czasem dyżuru kierowców jest również czas, poza normalnymi godzinami pracy, w którym kierowca nie wykonuje czynności wymienionych ale jest obowiązany pozostawać (...)

 • Czas pracy kierowców - definicje używane w regulacji czasu pracy kierowców

  kierowców, 3. Czas pracy kierowców - wymiar czasu pracy kierowców. 4. Czas pracy kierowców - zakres pojęcia czasu pracy. czas pracy, kierowca, stosunek pracy, pojazd, przewóz (...)

 • Czas pracy kierowców - zmiany

  kierowca pracuje w ramach zadaniowego czasu pracy, „pozostawanie do dyspozycji” wlicza się do czasu pracy w wymiarze 8 godzin, jeśli kierowca nie wypracował dobowego czasu pracy. W (...)

 • Dojedź do celu - na trzeźwo!

  tego samego dnia wieczorem zmarła w szpitalu. Kierowca samochodu wyszedł z wypadku bez szwanku, okazało się jednak, że jest nietrzeźwy. Wynik badania - 0,6 promila alkoholu. 28-latkowi po wytrzeźwieniu

 • Nowe regulacje dotyczące transportu drogowego

  rzecz którego kierowca wykonywał przewóz. W ustawie o czasie pracy kierowców wprowadzono zaś zapis, iż w przypadku, gdy kierowca przebywał na zwolnieniu lekarskim od pracy z powodu choroby, (...)

 • Co robić wobec odmowy wypłaty odszkodowania?

  alkomatem został wykonany pod koniec, ok. 1-1,5h od zdarzenia. Ja miałem 0.00, natomiast kierowca BMW 0.09 w pierwszym i 0.07 w drugim pomiarze, w wydychanym powietrzu). Kierowca BMW udostępnił (...)

 • Umowa zlecenie

  Mam zatrudnić pracownika na umowę zlecenie był on kiedyś naszym pracownikiem. Pracownik ma być zatrudniony jako kierowca, czy kierowca może być zatrudniony na umowę zlecenie? Czy może być (...)

 • Wymóg badań psychotechnicznych dla kierowców

  kierowca ma obowiązek poddać się badaniom: lekarskim, psychologicznym oraz psychotechnicznym. Samo zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu kierowcy nie wystarczy. badania

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  blisko drogi, może ulec groźnemu wypadkowi, a jednocześnie może być przyczyną wypadku, gdy kierowca straci panowanie nad kierownicą, omijając dziecko wbiegające na jezdnię np. za piłką. Groźny

 • Odszkodowanie od sprawcy wypadku

  środka komunikacji. Warto przy tym pamiętać, iż nawet jeżeli posiadaczem pojazdu jest kto inny niż kierowca, to należy pamiętać, iż wobec poszkodowanego posiadacz i kierowca odpowiadają (...)

 • Diety z tytułu podróży służbowej w firmie transportowej

  art. 2 pkt 4 ww. ustawy, przez stanowisko pracy kierowcy należy rozumieć: siedzibę pracodawcy, na rzecz którego kierowca wykonuje swoje obowiązki, oraz inne miejsce prowadzenia działalności przez

 • Odszkodowanie za wypadek śmiertelny

  ? Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej obejmuje szkody wyrządzone osobie trzeciej. Oznacza to, że w razie spełnienia odpowiednich przesłanek kierowca transita będzie miał roszczenie o wypłatę (...)

 • Odszkodowanie za potrącenie zwierzęcia

  Kierowca ciężarówki przejeżdżając przez osiedle mieszkaniowe zabił mojego psa (owczarka niemieckiego). Pies wszedł na ulicę ok.4m przed wolno jadącym samochodem. Kierowca widział go lecz (...)

 • Nagrodzone męstwo

  wyjątkowym opanowaniem i odwagą, a jego postawa zasługuje na szczególne wyróżnienie.   Źródło: www.policja.pl - Łódź, 27 lutego 2009  ujęcie, zatrzymanie, nietrzeźwy kierowca

 • Pijani kierowcy dłużej posiedzą za kratkami

  również kary za ponowne prowadzenie pojazdu na „podwójnym gazie". Jeżeli kierowca zostanie przyłapany na jeździe w stanie nietrzeźwym lub pod wpływem środka odurzającego (...)

 • Zmiany w przepisach na prawo jazdy

  upływem 8 miesiąca, kierowca nie będzie mógł: 1) przekroczyć 50 km/h na obszarze zabudowanym, 80 km/h poza obszarem zabudowanym oraz 100 km/h na autostradzie i drodze ekspresowej dwujezdniowej

 • Czas pracy kierowców po 1 maja 2004 r.

  8 godzin, jeśli kierowca nie wypracował dobowego czasu pracy. W pozostałym zakresie zaliczany jest do czasu dyżuru.możliwość przedłużenia normy tygodniowej czasu pracy - jeżeli średni tygodniowy (...)

 • Dokumenty jakie powinien posiadać ze sobą kierowca

  transportu sanitarnego  Proszę również zapoznać się z naszymi odpowiedzią: Transport towarów w firmie  kierowca, dokumenty, kontrola, Inspekcja Transportu Drogowego, transport

 • Uprawnienia kierowcy zawodowego

  drogowej. kierowca, pracownik, kategoria, uprawnienia, kwalifikacje

 • Czas pracy kierowców

  pracy, system czasu pracy, praca, kierowca

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • kierowca

  --Moja praca polega na kilku tygodniowych wyjazdach w delegacje. Przemieszczam się przez 4-5 tygodni po krajach Unni Europejskiej. Przez ten okres czasu (...)

 • kolizja na skrzyzowaniu z podporzadkowana

  Witam, interesuje mnie sprawa kto jest winny kolizji, czy obaj kierowcy są winni, czy i jak może zinterpretować tą sytuację sąd. w załączniku poglądowa (...)

 • Potrącenie

  Miałem jakiś czas temu wypadek, wracając z pracy wieczorem na rowerze, zostałem potrącony przez samochód. Była to wina kierowcy samochodu, wyjeżdżał (...)

 • obrażanie- co dalej? pomocy

  Witam, miałam ostatnio nie przyjemną sytuację: Szłam chodnikiem do pracy i jechał autobus, który za chwilę miał mieć przystanek. Niestety mimo, (...)

 • Kolizja Drogowa Proszę o pomoc

  Dzień dobry. Prosił bym o pomoc, poradę co w takiej sytuacji mnie czeka i jakie mam szanse wygrać tą sprawę. Mianowicie dnia 02.06.2011r miałem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane