Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kierujący pojazdami

  na kierowanie tramwajem stosuje się przepisy art. 12 ust. 1 i odpowiednio art. 13 ust. 4 i 5. 2. Pozwolenie na kierowanie tramwajem jest wydawane osobie, która: 1) osiągnęła wiek wymagany (...)

 • Czy mogę wymienić prawo jazdy angielskie na polskie?

  jazdy lub pozwolenia na kierowanie tramwajem, którego była pozbawiona na okres przekraczający rok. 2. W przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 3, prawo jazdy lub pozwolenie na kierowanie

 • Zabrane prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

  pozwolenia na kierowanie tramwajem jest uzyskanie pozytywnego wyniku kontrolnego sprawdzenia kwalifikacji. Prawo jazdy zostanie Panu zatem zwrócone po upływie 3 miesięcy od jego zatrzymania. Okres (...)

 • Porada prawna na temat kierowanie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kierowanie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks karny wykonawczy

  CZĘŚĆ OGÓLNA Art. 1. § 1.  Wykonywanie orzeczeń w postępowaniu karnym, w postępowaniu w sprawach o przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe i w postępowaniu w sprawach o wykroczenia oraz kar (...)

 • Wpadli przez skręta

  jeden odpowie za posiadanie narkotyków, drugi za kierowanie samochodem pod ich wpływem.W sobotnie popołudnie policjanci stołecznego wywiadu, jadąc ulicą Boremlowską, zwrócili uwagę na jadące z (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  programów oddziaływania albo indywidualnych programów terapeutycznych, a także kierowanie i wycofywanie skazanych z oddziałów terapeutycznych, 9) wyrażanie opinii w sprawach przyznania skazanemu

 • Kierowanie pojazdem bez uprawnień

  Osoba posiadająca prawo jazdy kategorii B prowadzi motocykl o pojemności 500 cm3. Jakie są konsekwencje prawne za wykroczenie tego typu? Czy jest możliwa utrata prawa jazdy? Opisane w pytaniu zachowanie stanowi (...)

 • Kto podlega karze za jazdę w stanie nietrzeźwości czy pod wpływem środka odurzającego?

  , poz. 553, ze zmianami) kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, nietrzeźwość, jazda pod wpływem środka odurzającego, prowadzenie pojazdu mechanicznego, ruch lądowy, powietrzny, wodny, kara, (...)

 • Kiedy sąd ustanawia opiekuna?

  małoletniego należy zaliczyć: obowiązek pieczy nad osobą dziecka – piecza opiekuna obejmuje starania o wychowanie dziecka, kierowanie nim, dbanie o rozwój duchowy i fizyczny dziecka, zapewnienie (...)

 • Ubezwłasnowolnienie osoby bliskiej – opinia prawna

  kierowanie swym postępowaniem, jak i stan wskazujący na potrzebę udzielenia pomocy w prowadzeniu spraw, nie są pojęciami jednoznacznymi i sąd w konkretnej sprawie musi ocenić, który z motywów

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • amfetamina i kierowanie pojazdem?

  Witam mam takie pytanie zasadniczo bardzo istotne. Jak karana będzie osoba która prowadziła pojazd pod wpływem amfetaminy? Tzn czy tak jak po alkoholu (...)

 • działalność gospodarcza - kierowanie pojazdami

  Znajomy planuje rozpocząć działalność gospodarczą polegającą na kierowaniu pojazdami. Firma, dla której będzie wykonywał usługę zleca mu transport (...)

 • Kierowanie pojazdem w pracy

  witam mam taki problem bardzo często wyjeżdżam na delegacje służbowym autem i czy należy mi się jakieś wynagrodzenie za prowadzenia tego auta? (...)

 • jazda bez pasów- kto płaci?!

  Policja złapała mnie ostatnio jak podjechałem pod sklepowy parking, ja i 3 inne osoby w samochodzie nie mieliśmy pasów, każda osoba dostała mandat (...)

 • prowadzenie pod wpływem na własnej posesji lub ziemi

  mam pytanie, jak wyglada sprawa spozyweania alkoholu a nastpenie prowadzenia pojazdy ale po własnej posesji lub np po wlasnej ziemi?! czy mozna za to (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane