Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  postanowienia sądu Ewa L. w dniu 12 lipca 2007 r. złożyła wniosek o sporządzenie uzasadnienia. Sąd odrzucił wniosek Ewy L. jako złożony po terminie, w związku z tym Ewa L. w dniu (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  ;b prowadzących działalność na własny rachunek oraz do członków ich rodzin przemieszczających się we Wspólnocie (Dz.Urz. WE Nr L 74 z dnia 27 marca 1972 r., ze zm.)   koordynacja

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  kosztów sądowych na skutek wniosku zgłoszonego w pozwie lub przed wytoczeniem powództwa. Kiedy nie zostaniemy zwolnieni z kosztów sądowych? Sąd może zarządzić stosowne dochodzenie, (...)

 • Porada prawna na temat kiedy trzeba oddac l4

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kiedy trzeba oddac l4, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawa autorskie - pola eksploatacji

  o dzieło bez oznaczenia w niej pól eksploatacji, to umowa taka nie wywoła skutku w zakresie określonym w art. 41 ust. 2. Ponadto należy wskazać że przykładowy katalog pól eksploatacji

 • Ubezpieczaj się na korzystniejszych warunkach!

  ubezpieczeniowej (Dz. U. 2003 r., Nr 124, poz. 1151, ze zm.); Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o nadzorze ubezpieczeniowym i emerytalnym oraz Rzeczniku Ubezpieczonych (Dz. U. 2003 r., Nr 124, poz. 1153, ze zm.)l (...)

 • Jak ustalić wartość celną?

  (Dz.U. nr L 134 z 31.05.1980, str. 1, ze zm.) wartość celna, cła, import, eksport, transakcje trójstronne, wartość transakcyjna, należności celne, Wspólnotowy Kodeks Celny, WKC, RWKC, WE, UE

 • Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego w Unii Europejskiej - zasady

  się we Wspólnocie (Dz.Urz. WE Nr L 74 z dnia 27 marca 1972 r. z późn. zm.) zabezpieczenie społeczne, ubezpieczenia społeczne, zasiłki, Koordynacja Systemów Zabezpieczenia Społecznego

 • Handel ludźmi - w okresie wakacyjnym należy szczególnie uważać

  15.4.2011]. Decyzja Komisji 2011/502/UE z dnia 10 sierpnia 2011 r. w sprawie ustanowienia Grupy Ekspertów ds. Handlu Ludźmi i uchylająca decyzję 2007/675/WE [Dz.U. L 207 z

 • Rozliczenie rachunków już po złożeniu PIT? Sprawdź kiedy

  użycia podpisu kwalifikowanego)? ZEZNANIA ZA 2008 R. - PIT-37 ZEZNANIA ZA 2009 R. - PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 Zeznania za 2010 r. - PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-28, (...)

 • PIT 2012. Jak obliczyć ulgę na dziecko?

  dołączać do niego żadnych dokumentów, które potwierdzą, że ulga nam przysługuje. Trzeba jednak zachować je na wypadek kontroli fiskusa. Urzędnicy skarbówki mogą bowiem zażądać, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • ŻONA Z FILIPIN !!! LUDZISKA POMÓŻCIE !!!

  Sprawa wygląda tak ze poznałem za pośrednictwem internetu dziewczynę z Filipin. Chciałbym się z nią ożenić i żeby zamieszkała w Polsce. Doradźcie, (...)

 • CHOROBOWE

  Witam!Proszę mi odpowiedzieć za ile dni chorobowego płaci pracodawca a od ,którego dnia płaci ZUS/Chciałam też zapytać czy zakład pracy może (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane