Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  : ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług  (t.j. Dz.U. z 2017 r. poz. 1221, z późn. zm.); ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja (...)

 • Odwrotne obciążenie VAT przy świadczeniu usług budowlanych

  2016 r. poz. 710, z późn. zm.; tzw. ustawa o VAT). Zmiany są nakierowane zasadniczo na uszczelnienie systemu podatku VAT i poprawę ściągalności tego podatku. Jedną (...)

 • Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów i jej opodatkowanie VAT-em

  dostawy towarów ma spore znaczenie przy wyliczaniu kwoty zwrotu podatku. Znaczenie to wynika z przepisów określających termin zwrotu podatku [a konkretnie z art. 87 ust. 3 ustawy (...)

 • Porada prawna na temat kiedy mozna odliczyc dzieci z podatku vat

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kiedy mozna odliczyc dzieci z podatku vat, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • VAT do zmiany

  dotyczących VAT w UE, aby nie zapłacić przypadającej na nie części podatku. Z ostatnich sprawozdań wynika również, że środki pochodzące z wyłudzeń podatku (...)

 • Reforma stawek VAT!

  , a więc i z ogólną kondycją gospodarki.  Zgodnie z projektem, nastąpi czasowe utrzymanie stawek 23% i 8% (oraz stawek zryczałtowanego zwrotu podatku dla rolników ryczałtowych (...)

 • Nabycie samochodu firmowego a podatek VAT - przed i po nowelizacji

  podatku od towarów i usług (VAT) ustawodawca sformułował o wiele bardziej złożoną definicję w porównaniu z ujęciem samochodu osobowego w podatku dochodowym. Poniżej omówimy (...)

 • Zbliża się termin składania JPK_VAT za styczeń

  ;jpk.mf.gov.pl w sekcji jak złożyć JPK_VAT. Kto składa JPK_VAT? Jednolity plik kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT) to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika (...)

 • Rozporządzenia wykonawcze do ustawy o VAT

  wzorów deklaracji podatkowych dla podatku od towarów i usług (pobierz (30 KB)) określa wzory deklaracji: VAT-7, VAT-7K, VAT-8, VAT-9, VAT-10, VAT-11 (...)

 • Jak dokonać korekty podatku naliczonego?

  przepisami, naliczony podatek VAT może być kosztem w tej części, w której zgodnie z przepisami ustawy o VAT podatnikowi nie przysługuje odliczenie podatku (art. 23 ust. 1 (...)

 • Jak należy składać deklaracje VAT?

  rozliczać się z podatku i składać naczelnikowi urzędu skarbowego właściwemu w sprawie rozliczania podatku akcyzowego deklaracje o należnych kwotach podatku (VAT-14) za (...)

 • Kontrahenci małego podatnika

  do odliczenia wiąże się z odroczeniem zapłaty podatku przez małego podatnika. Zgodnie bowiem z jedną z naczelnych zasad podatku VAT, prawo do odliczenia podatku (...)

 • Formy opodatkowania podatkiem dochodowym działalności gospodarczej

  podatnika z pozarolniczej działalności gospodarczej osób fizycznych są zasady, wynikające z ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. (...)

 • Jakie zmiany szykują się w VAT?

  ;wnież związane z dodaniem art. 33a i wprowadzeniem możliwości rozliczania podatku związanego z importem w deklaracji. Zmiana ta wprowadza zasady odliczania podatku z tytułu (...)

 • Firmowy samochód jako środek trwały w kosztach i przychodach podatkowych

  ; pomniejszona (-) o podatek VAT, z wyjątkiem przypadków, gdy zgodnie z odrębnymi przepisami: podatek VAT nie stanowi podatku naliczonego albo  podatnikowi nie przysługuje (...)

 • JPK_VAT - obowiązek wszystkich podatników VAT

  sankcjami. Kiedy nie trzeba składać JPK_VAT? Jednolitego Pliku Kontrolnego dla potrzeb VAT nie składa podatnik, który wykonuje wyłącznie czynności zwolnione od podatku od (...)

 • Czy opłaca się wybór metody kwartalnego rozliczenia VAT?

  rozliczenia VAT?  Wybór kwartalnego systemu rozliczeń nie oznacza, iż podatnik ma obowiązek stosować go bezterminowo. Rezygnacja z tego sposobu rozliczania się z podatku VAT (...)

 • Wystawianie faktur

  , z podziałem na sprzedaż objętą poszczególnymi stawkami podatku i sprzedaż zwolnioną od podatku; kwotę podatku od sumy wartości sprzedaży netto, z podziałem na (...)

 • JPK_VAT ma być rozbudowany

  celowości i zakresu wydania nowych wyjaśnień co do sposobu uzupełniania plików JPK_VAT. 3.   Rozbudowanie schemy JPK_VAT, zmiana funkcji schemy JPK_VAT. W związku z (...)

 • Kiedy powstaje obowiązek podatkowy u podatnika VAT stosującego metodę kasową?

  podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 95, poz. 798, ze zm.) powstanie obowiązku podatkowego w podatku VAT, metoda kasowa, obowiązek podatkowy, zasady ogólne, mały podatnik

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  Niniejszy artykuł jest nieaktualny. Polecamy zapoznanie się z artykułami dotyczącymi odliczeń podatku VAT od materiałów budowlanych:  Postaraj się o zwrot VAT za (...)

 • Odliczenie VAT od zakupów na reklamę

  wewnętrzną dokumentującą przekazanie towaru na cele reprezentacji i reklamy. Fakturę taką, zgodnie z § 13 ust. 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 25 maja 2005 roku w sprawie zwrotu (...)

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  33.40.3);  przy dostawie wyrobów z metali szlachetnych lub z udziałem tych metali, których sprzedaż nie może korzystać z podmiotowego zwolnienia od podatku (...)

 • Rząd zdradza plany na przyszłość

  poniżej 1,2 mln euro. Przy czym chodzi o sytuację, gdy kontrahentem jest inny podatnik VAT. Jeśli kontrahent jest zwolniony z VAT, firma ma zamiast 90 aż 180 dni na odprowadzenie podatku. Od (...)

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2017 rok

  dywidendy, z odsetek uzyskanych z tytułu oszczędzania, ze sprzedaży nieruchomości.  Jeżeli pełnoletnie uczące się dziecko uzyskało dochody z pracy z zagranicy (np. (...)

 • Prawo do odliczenia podatku naliczonego u podatnika stosującego metodę kasową

  za kwartał, w którym: uregulowali całą należność wynikającą z otrzymanej od kontrahenta faktury, dokonali zapłaty podatku wynikającego z dokumentu celnego, z uwzględnieniem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane