Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  1 m2 mieszkania w konkretnej lokalizacji. Inny będzie koszt budowy 1 m2 mieszkania w Warszawie, a inny w Gdańsku. Wypłaty realizowane są na bieżąco. Kiedy Twój (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  ustrój majątkowy. Rozdział III. Art. 55. § 1. W razie uznania jednego z małżonków za zmarłego domniemywa się, że małżeństwo ustało z chwilą, która w orzeczeniu o uznaniu tego małżonka (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  małżeństwa przed upływem tego terminu, jeżeli przemawiają za tym ważne względy.Art. 4[1]. § 1. Osobom zamierzającym zawrzeć małżeństwo w sposób określony w art. 1 (...)

 • Porada prawna na temat kiedy moge sprzedac mieszkanie za 1 zl

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kiedy moge sprzedac mieszkanie za 1 zl, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czynsz najmu lokalu jako koszt działalności firmy

  Na skutek rozwodu musielismy sprzedac mieszkanie gdzie w której miałem zgłoszoną działaność gospodarczą (handel, obsługa transakcji exp-imp). Chcę wynająć mieszkanie 50m2 (gdzie (...)

 • VII - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 835 - art. 921[16])

  wykonało kilka osób wspólnie, w razie sporu sąd odpowiednio podzieli nagrodę. Art. 921. § 1. Publiczne przyrzeczenie nagrody za najlepsze dzieło lub za najlepszą czynność (...)

 • Rząd zdradza plany na przyszłość

  . Tańsze przedszkola Od 1 września 2013 r. każda dodatkowa godzina (ponad 5 już bezpłatnych) pobytu dziecka w przedszkolu kosztuje maksymalnie 1 zł. Od kiedy? Obowiązuje od 1 (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  trzeba składać raz do roku. Prawo do świadczenia będzie ustalane na okres 1 roku – od 1 października do 30 września. Wnioski będzie można składać od 1 sierpnia danego roku. (...)

 • X - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne. Przepisy ogólne

  instancji nadaje klauzulę, dopóki akta sprawy w sądzie tym się znajdują; nie dotyczy to jednak Sądu Najwyższego. § 1[1]. Tytułom egzekucyjnym, o których mowa w art. (...)

 • Egzekucja alimentów

  , kiedy już regularnie Pan płacił. W tym wypadku wystarczające powinno być posłużenie się dowodem dokonania przelewu, a jeśli alimenty były płacone gotówką, pokwitowaniem wystawionym przez byłą (...)

 • Czy dochód z najmu to mój majątek odrębny, czy wspólny z żoną? – opinia prawna

  (sądownie bądź w drodze umowy między Panem a Pana żoną). Jeśli podział zostanie dokonany sądownie w jego wyniku mieszkanie zostanie przydzielone jednemu z Państwa z obowiązkiem spłaty lub bez (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  kredytowych. Tym czasem pośrednicy działają, choć trudno w to uwierzyć, całkiem za darmo – pieniądze za pozyskanie klienta dostają od banków (tych, którzy każą sobie (...)

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  . Nie dotyczy to oczywiście małżonków, którzy złączeni wspólnością ustawową kupują razem mieszkanie. Mieszkanie takie bowiem nie będzie stanowiło współwłasności (...)

 • Pełnomocnik przedsiębiorcy

  formularze ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości. Za ustanowienie prokury opłata wynosi 350 zł od wniosku (250 za wpis do KRS i 100 zł za ogłoszenie w Monitorze Sądowy i Gospodarczym). (...)

 • Lokator nie zgadza się na podwyżkę czynszu, jednocześnie nie chce się wyprowadzić.

  miejsca jej położenia. Powództwo o eksmisję jest powództwem o opróżnienie i wydanie lokalu, a więc powództwem windykacyjnym opartym na art. 222 § 1 kodeksu cywilnego (...)

 • Na czym polega rola pośrednika przy zakupie mieszkania?

  przekroczy wartości 1 500 zł, Zamawiający zapłaci Pośrednikowi zryczałtowane wynagrodzenie netto w wysokości 1 500 zł (słownie: jeden tysiąc pięćset złotych). Wynagrodzenie staje się (...)

 • Sprzedaż mieszkania a podatek dochodowy

  to mieszkanie. W związku z tym ulgę budowlana rozliczyłem „pitem” za rok 2002. Kiedy wg przepisów mogę sprzedać to mieszkanie, abym nie musiał zwracać podatku. Od (...)

 • Na jaką pomoc społeczną można liczyć?

  całodobową opiekę. Mieszkanie chronione zapewnia warunki samodzielnego funkcjonowania w środowisku, w integracji ze społecznością lokalną. Mieszkanie chronione może być prowadzone przez (...)

 • Majątek wspólny małżonków

  żoną, Panią Darią, we wspólności majątkowej. Dziadek Pana Adama postanowił podarować mu mieszkanie. Ponieważ umowa darowizny nie zawiera zapisu, zgodnie z którym mieszkanie (...)

 • Czy warto zapisać dziecko do klubu dziecięcego?

   Wpis do rejestru podlega opłacie w wysokości nie wyższej niż 50% minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego zgodnie z przepisami o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Opłata stanowi (...)

 • Odpowiedzialność spadkowa obdarowanego

  sumę zalicza się na należny zachowek lub schedę spadkową. Jeżeli obowiązek rozliczenia się z siostrą z ceny otrzymanej w zamian za sprzedane mieszkanie wynika z powoływanej umowy zawartej (...)

 • Rękojmia za wady fizyczne sprzedanego mieszkania

  W miesiącu czerwcu tego roku kupiliśmy z żoną poprzez biuro nieruchomości mieszkanie. Kiedy byliśmy zobaczyć to mieszkanie, właściciel powiedział, że trzeba tylko pomalować ściany. (...)

 • Czy orzeczenie rozwodu bez mojej winy uchroni mnie przed obowiązkiem płacenia alimentów – opinia prawna

  będzie np. chodziło o osobę, która z powodu kalectwa musi być uznana za dożywotnio wymagającą alimentacji, to konieczne stanie się przedłużenie obowiązku alimentacyjnego na czas nie ograniczony. (...)

 • Praca za granicą

  kwoty. nie płacić przed wyjazdem za mieszkanie za granicą oferowane przez pośrednika. Zwykle kontakt kończy się na pobraniu opłat za lokal. nie przepłacać! Zanim zapłacisz (...)

 • Podatek od sprzedaży mieszkania nabytego w spadku

  racjonalnym i logicznym rozwiązaniem tego stanu jest po przeprowadzeniu postępowania spadkowego, sprzedać te mieszkanie i za otrzymaną gotówkę oraz nasze oszczędności kupić większe mieszkanie (...)

 • Obowiązek podatkowy po dziale spadku - opinia prawna

  mieszkanie zostaną przyznane za zgodą pozostałych spadkobierców jednemu spadkobiercy (tutaj Panu). Z reguły w takim wypadku taki spadkobierca (czyli Pan) zostałby obciążony obowiązkiem (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)

 • ALIMENTY na żonę ?!

  Jestem w trakcie rozwodu z orzekaniem o winie ze strony męża.. Od pięciu miesięcy jestem osobę bezrobotną bez prawa do zasiłku. Mam zasądzone alimenty (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane