Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  i dozorcę. Art. 859. Na postanowienie sądu co do zwrotu wydatków i wynagrodzenia dozorcy przysługuje zażalenie. Art. 860. Komornik może z ważnych przyczyn zwolnić dozorcę (...)

 • II - Kodeks postępowania karnego - Czynności procesowe. Dowody

  umieszcza zawiadomienie w skrzynce do doręczania korespondencji bądź na drzwiach mieszkania adresata lub w innym widocznym miejscu ze wskazaniem, gdzie i kiedy pismo pozostawiono oraz że (...)

 • VII - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 835 - art. 921[16])

  następuje z chwilą wypłacenia nagrody. Przepis ten stosuje się również do nabycia praw autorskich albo praw wynalazczych. Tytuł XXXVII. PRZEKAZ I PAPIERY WARTOŚCIOWE DZIAŁ I. (...)

 • Porada prawna na temat kiedy można odebrać papiery rozwodowe i gdzie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kiedy można odebrać papiery rozwodowe i gdzie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks cywilny

  zezwolenia; 6) patenty i inne prawa własności przemysłowej; 7) majątkowe prawa autorskie i majątkowe prawa pokrewne; 8) tajemnice przedsiębiorstwa; 9) księgi i dokumenty związane (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  rozdziałach XVI i XVII oraz w art. 140-142, art. 148 § 4, art. 149, art. 150 § 1, art. 151-154, art. 156 § 3, art. 158 § 3, art. 163 § 3 i 4, art. 165 § 1, 3 i 4, art. 166 § 1, art. (...)

 • Poręczenie zamiast aresztu, czyli sposób na uniknięcie najgorszego

  odebrać od osoby godnej zaufania. Przepisy nie precyzują tego pojęcia, czyni to jednak słownik języka polskiego – jest to osoba, na której można polegać i której (...)

 • Który sąd osądzi przestępcę?

  praktyczne i techniczne, a zwłaszcza realne możliwości jej rozpoznania i przeprowadzania na rozprawie głównej (tak: wyrok SN z dnia 13 marca 1980 r., sygn. I KR 20/80). Względy (...)

 • Jak wyrobić paszport?

  ;dzkich, w polskim konsulacie - jeśli przebywasz za granicą. Sprawdź listę polskich konsulatów na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Gdzie można odebrać paszport tymczasowy? Osobiście (...)

 • Pozostawienie rzeczy przez najemcę

  gdzie rzeczy zostały porzucone i gdzie się obecnie znajdują. Znalazca bedzie mógł jednak żądać znaleźnego, które pokryje koszty podróży. Jeżeli pieniądze, papiery wartościowe, (...)

 • Emp@tia Dobry Start - Złóż wniosek o świadczenie „dobry start”

  świadczenie. W celu usprawnienia i przyspieszenia procesu przyznawania świadczenia "dobry start" zrezygnowano z konieczności wydania i doręczenia decyzji administracyjnych. Będą one wydawane (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  § 1 i 3, art. 79, art. 80 § 1 i 3, art. 81-83, art. 85, art. 86 § 1a, 2 i 3, art. 87, art. 88, art. 89 § 1, 1a i 3, art. 90, art. 92-98, art. 103 § 1, art. 106-108, (...)

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  . Sprawdź na stronie www.info-car.pl, na jakim etapie jest Twoja sprawa i kiedy możesz odebrać gotowe prawo jazdy. Wystarczy, że podasz swoje dane: numer PESEL, (...)

 • Jakie są prawa człowieka?

  inspekcje w zakładach penitencjarnych, aresztach, itp. i badają sposób traktowania osób w nich przebywających. Mają nieograniczone prawo wstępu do wizytowanych placówek i (...)

 • Przygotuj się na wakacje

  ; gdy towary przywożone są w transporcie lotniczym i morskim. Przywóz napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych zwolniony z podatku VAT i należności celnych podlega (...)

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  pozostaje w związku z prowadzeniem tego przedsiębiorstwa. § 5. Przepisy § 2 i 3 nie uchybiają przepisom regulującym wysokość cen i innych świadczeń pieniężnych. Art. 359. § (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  decyzji i postanowienia. Art. 68. § 1. Protokół sporządza się tak, aby z niego wynikało, kto, kiedy, gdzie i jakich czynności dokonał, kto i w jakim charakterze (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  i uczestnicy postępowania mają prawo przeglądać akta sprawy i otrzymywać odpisy, kopie lub wyciągi z tych akt.§ 2. Strony i uczestnicy postępowania mają prawo do otrzymania z akt (...)

 • Jak e-sąd wydaje nakazy zapłaty?

  adresata lub w oddawczej skrzynce pocztowej ze wskazaniem, gdzie i kiedy pismo pozostawiono, oraz z pouczeniem, że należy je odebrać w terminie siedmiu dni od dnia umieszczenia zawiadomienia. (...)

 • Rozwód - co trzeba wiedzieć, rozważając ubieganie się o rozwód?

  Kiedy można ubiegać się o rozwód? Zgodnie z polskimi przepisami, podstawowym i koniecznym warunkiem dopuszczalności rozwodu jest wystąpienie zupełnego i trwałego rozkładu

 • Forma dokumentacji pracowniczej od 2019 r.

  ewidencji przydziału odzieży i obuwia roboczego oraz środków ochrony indywidualnej, a także wypłaty ekwiwalentu pieniężnego za używanie własnej odzieży i obuwia oraz ich pranie i (...)

 • Sprawdź jakie masz prawa w pracy za granicą

  i macierzyńskich: właściwa władza: Minister Pracy i Polityki Społecznej, instytucje łącznikowe: centrale ZUS i KRUS, Zakład Emerytalno- Rentowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (...)

 • Kto ma prawo Cię przeszukać lub wylegitymować?

  osób i mienia współpracują z Policją, jednostkami ochrony przeciwpożarowej, obrony cywilnej i strażami gminnymi (miejskimi). Jak poznać kto jest pracownikiem ochrony i do (...)

 • Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży

  telekomunikacyjnymi i serwisami internetowymi w celu doprowadzenia do usunięcia szkodliwych treści z sieci. Porady związane z aktywnością dzieci i młodzieży w Internecie i wynikającymi (...)

 • Jak dostać zaświadczenie o pomocy de minimis?

  należy zapłacić?  Postępowanie jest zwolnione z opłat. Gdzie można odebrać zaświadczenie? Ministerstwo Rozwoju wyśle je do Ciebie listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  termin i sposób ich uiszczenia, wysokość i termin uiszczenia odsetek, a w razie potrzeby także sposób ich zabezpieczenia. W razie rozłożenia dopłat i spłat na raty terminy (...)

Zobacz więcej

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Pozbawienie prawa rodzicielskiego...

  Mam niespełna 3-letniego synka. Dwa lata temu odeszłam od męża alkoholika. W tym roku dostałam rozwód. Przez cały okres separacji dostałam od niego (...)

 • ILE TRWA ROZWÓD ???

  Bardzo proszę, powiedzcie mi ile czasu trwa rozwód, jeśli zarówno ja jak i mój mąż jestesmy zgodni co do rozwodu i nie mamy dzieci.. Z góry dziękuje.. (Stella) (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • Jak wygląda sprawa rozwodowa??? Help!!!

  Wkrótce mam rozprawę rozwodową. Ja i mój mąż mamy adwokatów i pewnie damy sobie nieźle "czadu". Mąż wniósł o rozwód mimo że mamy maleńkie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.