Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  . Jeżeli kobieta urodziła więcej dzieci przy jednym porodzie, a jedno z dzieci umrze po 8 tygodniu życia, przysługuje jej zasiłek przez okres odpowiedni do liczby pozostałych dzieci, (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  ; dotyczy także dzieci adoptowanych? Tak, świadczenie przysługuje na takich samych zasadach jak w przypadku dzieci biologicznych.   Gdy dzieci wychowują dziadkowie, czy mogą wystąpić (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  pożycia rozwód nie jest dopuszczalny, jeżeli wskutek niego miałoby ucierpieć dobro wspólnych małoletnich dzieci małżonków albo jeżeli z innych względów orzeczenie (...)

 • Porada prawna na temat kiedy matce s��d mo��e odebra�� dzieci

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kiedy matce s��d mo��e odebra�� dzieci, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  swojej matki, nie później jednak niż w ciągu trzech lat od osiągnięcia pełnoletności. § 2. Dziecko powinno wytoczyć powództwo przeciwko mężowi swojej matki i matce, a jeżeli matka nie żyje (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  , rodzeństwo oraz dzieci w wieku ponad 14 lat – pod warunkiem, że pozostają oni z osobą sprawującą opiekę we wspólnym gospodarstwie domowym w okresie sprawowania opieki. Za dzieci (...)

 • Ochrona polskich dzieci

  są zmiany? - "To ustawa o fundamentalnym znaczeniu, która ma na celu ochronę polskich dzieci. Obowiązkiem każdego cywilizowanego państwa jest to, aby otaczać opieką dzieci i gwarantować (...)

 • Obowiązek alimentacyjny. Od kogo możesz żądać środków utrzymania bądź wychowania?

  roszczeniem alimentacyjnym należy zwracać się zgodnie z regułami pierwszeństwa (najpierw zstępni - czyli dzieci, wnuki, potem wstępni - czyli rodzice, dziadkowie i na końcu rodzeństwo; gdy chodzi (...)

 • Jak uzyskać zasiłek opiekuńczy na opiekę nad dzieckiem?

  wszystkie zasiłki opiekuńcze w roku kalendarzowym to 60 dni. Liczba dni nie zmienia się — niezależnie od tego, ile masz dzieci pod opieką. Przykład: jeśli masz dwoje dzieci, (...)

 • „Za życiem” - wsparcie kobiet w ciąży i rodzin

  wynikające z niepełnosprawności osoby.  Inne świadczenia dla rodziców z dziećmi na utrzymaniu Rodzina posiadająca dzieci (w tym dzieci niepełnosprawne), ma prawo do następujących (...)

 • Zmiany w świadczeniach rodzinnych

  albo rozłożyć na raty, jeżeli zachodzą szczególnie uzasadnione okoliczności dotyczące sytuacji rodziny.   Kiedy będzie można zmienić decyzję dotyczącą świadczeń rodzinnych?  Zgodnie

 • Alimenty - komu się należą i w jakiej wysokości?

  zobowiązanych (np. troje dzieci) - od wszystkich można żądać alimentów.   Do kiedy rodzice mają obowiązek utrzymywać swoje dzieci? Obowiązek utrzymywania dzieci, (...)

 • Umowa o pracę z członkiem rodziny

  zalicza się do wymienionych osób: małżonek, dzieci własne, dzieci drugiego małżonka, dzieci przysposobione, rodzice, macocha, ojczym oraz osoby przysposabiające oraz jeżeli pracodawca (...)

 • Kiedy sąd ustanawia opiekuna?

  opiekunowi zaświadczenie, które stanowi dowód jego uprawnień w stosunku do podopiecznego, np. przymiot przedstawiciela ustawowego. Do podstawowych zaś obowiązków odnośnie osoby

 • Kiedy przedawnia się roszczenie o zachowek? Przykłady praktyczne liczenia terminu.

  wysokości, ponieważ nie wiadomo czy w skład spadku po matce wchodzi majątek ojca przeznaczony jej testamentem. Rozwiązanie: Przedawnienia roszczenia o zachowek rozpoczyna bieg dopiero, gdy zostanie

 • Obowiązek podatkowy po dziale spadku - opinia prawna

  to, aby dwoje Pana bratanków odrzuciło spadek, co zmniejszyłoby zakres formalności, jakich będziecie Państwo musieli dopełnić, aby zyskać pożądany skutek, jednak nie ma przeszkód, (...)

 • Zasiłek wychowawczy 2015 - komu przysługuje?

  . Teraz dochód w rodzinie będzie mógł być większy. Kiedy nie będzie dodatku? Wsparcie nie przysługuje w każdej sytuacji. Nie dostaną go rodzice lub opiekunowie, którzy: - 

 • Pogoda nie pozwala dojechać do pracy. Co zrobić?

  wolnego nie zwiększa się, gdy mamy więcej dzieci. Niezależnie od ich liczby – zawsze będą to wspomniane dwa dni. Przysługują one albo ojcu, albo matce – nigdy obojgu rodzicom jednocześnie

 • Jak uchronić rodzinę przed długami spadkowymi

  , jako spadek po matce i ciotce. Jednakże jest na nim ustanowiona hipoteka w banku na łączna kwotę ok. 210.000 zł. Spłacam raty miesięczne w wysokości ok. 3000 zł., jednakże moja była żona ani (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • DZIECKO a widzenia z OJCEM kłamcą......

  Małe pytanko, jak udowodnić mążowi, że nie interesuje sie dzieckiem. Od 10 miesięcy ma możliwość widzeń z dzieckiem w każdą sobotę, ale nie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane