Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązek alimentacyjny. Od kogo możesz żądać środków utrzymania bądź wychowania?

  porodowym. Równocześnie z tym roszczeniem matka może dochodzić od ojca alimentów na zasadach ogólnych – jako przedstawiciel ustawowy dziecka może żądać od jego ojca (...)

 • Pozbawienie i ograniczenie władzy rodzicielskiej

  zagrożone, sąd wyda odpowiednie zarządzenie, mające na celu wyeliminowanie takiego zagrożenia. Sąd może w szczególności:zobowiązać rodziców oraz małoletniego do odpowiedniego (...)

 • II - Kodeks postępowania karnego - Czynności procesowe. Dowody

  albo została od nich zwolniona na podstawie art. 182 lub art. 185.  Art. 187. § 1. Przyrzeczenie od świadka może odebrać tylko sąd lub sędzia wyznaczony. § 2. Świadek (...)

 • Opinia prawna na temat kiedy matce sąd może odebrać dzieci

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kiedy matce sąd może odebrać dzieci, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Który sąd osądzi przestępcę?

  .).  W których sprawach orzeka sąd okręgowy? Kiedy sąd okręgowy orzeka w pierwszej instancji? Sąd okręgowy orzeka w pierwszej instancji w sprawach o następujące przestępstwa: (...)

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  szkody nie da się dokładnie ustalić, poszkodowanemu może być przyznana renta tymczasowa. Art. 445. § 1. W wypadkach przewidzianych w artykule poprzedzającym sąd może przyznać (...)

 • Jakie są prawa człowieka?

  , praktykowanie i czynności rytualne. Oznacza to, iż każdy może praktykować swoją religię publicznie lub prywatnie oraz zmienić wyznanie, jeśli tego zechce. Wolność uzewnętrzniania wyznania lub (...)

 • XI - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie egzekucyjne

  których mowa w art. 752[1]. Sprzedaż w tym trybie może nastąpić w okresie miesiąca od dnia zajęcia. Za zgodą dłużnika sprzedaż może nastąpić także po tym terminie. Do ustalenia (...)

 • Alimenty - komu się należą i w jakiej wysokości?

  zobowiązanych (np. troje dzieci) - od wszystkich można żądać alimentów.   Do kiedy rodzice mają obowiązek utrzymywać swoje dzieci? Obowiązek utrzymywania dzieci, (...)

 • Odebranie władzy rodzicielskiej

  zostanie prawnym opiekunem dziecka, to ojciec dziecka nie straci władzy rodzicielskiej? Matce władzę rodzicielską może odebrać sąd opiekuńczy, o ile stwierdzi ku temu przyczynę. (...)

 • Kiedy nie dostaniesz rozwodu?

  . A więc z tej przyczyny sąd nie może odmówić małżonkom rozwodu, jeżeli ich dzieci są już pełnoletnie. Za wspólne dzieci małżonków należy uważać nie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane