Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy sąd ustanawia opiekuna?

  Jeżeli chodzi o wyznaczenie konkretnej osoby na opiekuna sąd powinien mieć na uwadze przede wszystkim to, ażeby wybrana osoba zapewniła dziecku należyte wychowanie. Jednakże sąd nie może (...)

 • Kiedy możliwe jest przysposobienie (adopcja) dziecka?

  postępowania jedna z tych osób umrze, postępowanie nie może być kontynuowane i należy je umorzyć; przysposobienie nie nastąpi. Jedyny wyjątek od tej zasady realizuje sytuacja, kiedy (...)

 • Ochrona polskich dzieci

  matki, której córkę sąd wydał do Szwecji, a tamtejszy sąd pozbawił kobietę władzy rodzicielskiej.  W obowiązującym dotąd prawie Minister Sprawiedliwości nie miał możliwości (...)

 • Porada prawna na temat kiedy matce sąd może odebrać dzieci

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kiedy matce sąd może odebrać dzieci, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nadużywanie władzy rodzicielskiej

  Małżeństwo posiadające dwoje dzieci rozwiodło się. Sąd powierzył władzę rodzicielską obydwojgu rodzicom i ustalił miejsce zamieszkania dzieci przy matce. Nie ustalił natomiast (...)

 • Obowiązek alimentacyjny. Od kogo możesz żądać środków utrzymania bądź wychowania?

  porodowym. Równocześnie z tym roszczeniem matka może dochodzić od ojca alimentów na zasadach ogólnych – jako przedstawiciel ustawowy dziecka może żądać od jego ojca (...)

 • Pozbawienie i ograniczenie władzy rodzicielskiej

  zagrożone, sąd wyda odpowiednie zarządzenie, mające na celu wyeliminowanie takiego zagrożenia. Sąd może w szczególności:zobowiązać rodziców oraz małoletniego do odpowiedniego (...)

 • II - Kodeks postępowania karnego - Czynności procesowe. Dowody

  albo została od nich zwolniona na podstawie art. 182 lub art. 185.  Art. 187. § 1. Przyrzeczenie od świadka może odebrać tylko sąd lub sędzia wyznaczony. § 2. Świadek (...)

 • Który sąd osądzi przestępcę?

  .).  W których sprawach orzeka sąd okręgowy? Kiedy sąd okręgowy orzeka w pierwszej instancji? Sąd okręgowy orzeka w pierwszej instancji w sprawach o następujące przestępstwa: (...)

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  szkody nie da się dokładnie ustalić, poszkodowanemu może być przyznana renta tymczasowa. Art. 445. § 1. W wypadkach przewidzianych w artykule poprzedzającym sąd może przyznać (...)

 • Jakie są prawa człowieka?

  . Oznacza to, iż każdy może praktykować swoją religię publicznie lub prywatnie oraz zmienić wyznanie, jeśli tego zechce. Wolność uzewnętrzniania wyznania lub przekonań może podlegać jedynie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Prawa ojca do opieki nad dzieckiem po rozwodzie

  Jestem 24 letnim ojcem. 2 lata temu zona powiedziala, ze nie chce ze mna byc dluzej i kazala mi wyprowadzic sie z domu. Zabralem swoje zeczy i wyszedlem. (...)

 • rozwód z orzekaniem o winie

  witajcie, za trzy tygodnie mam druga sprawe rozwodową.Mąż odszedł ode mnie 2 lata temu, po prostu po jednej z nocnych imprez(wrócil o 6 rano) gdy (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane