Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  . Nie dotyczy to oczywiście małżonków, którzy złączeni wspólnością ustawową kupują razem mieszkanie. Mieszkanie takie bowiem nie będzie stanowiło współwłasności (...)

 • Zwrot kaucji po wykupieniu mieszkania

  kaucji wpłaconej przez najemcę. Kaucja została wpłacona w okresie obowiązywania ustawy Prawo lokalowe, która przewidywała obowiązek wniesienia kaucji przez najemcę, a rozporządzenie do tej ustawy (...)

 • Zwrot kaucji za mieszkanie

  o zwrot kaucji za mieszkanie? Informuję, że dotychczasowy właściciel nie żyje a jego syn (spadkobierca) twierdzi, iż nie otrzymał żadnych pieniędzy. Do kogo należy się zwrócić o zwrot (...)

 • Porada prawna na temat kaucja za mieszkanie komunalne

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kaucja za mieszkanie komunalne, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów - krótki komentarz

  korzystanie z innych lokali; jest w zwłoce z zapłatą czynszu lub innych opłat za używanie lokalu co najmniej za trzy pełne okresy płatności pomimo uprzedzenia go na piśmie o zamiarze wypowiedzenia (...)

 • Czy dochód z najmu to mój majątek odrębny, czy wspólny z żoną? – opinia prawna

  (sądownie bądź w drodze umowy między Panem a Pana żoną). Jeśli podział zostanie dokonany sądownie w jego wyniku mieszkanie zostanie przydzielone jednemu z Państwa z obowiązkiem spłaty lub bez (...)

 • Waloryzacja kaucji mieszkaniowej

  wpływ przede wszystkim na wysokość czynszu, kaucji oraz w mniejszym stopniu na wysokość kredytu. mieszkanie komunalne, rozliczenie kaucji mieszkaniowej, waloryzacja

 • Twoje mieszkanie w Towarzystwie Budownictwa Społecznego (TBS)

  - należy się przyjrzeć podpisywanej umowie - czy jest napisane kto jest odpowiedzialny za wszelkie remonty, kto będzie za nie płacił, czy TBS zwróci pieniądze, gdy mimo partycypacji w kosztach (...)

 • Kaucja na należności z najmu w TBS

  mieszkania za czas jego najmu.   kaucja, czynsz, najem, TBS, towarzystwo budownictwa społecznego, amortyzacja, należności, kaucja zwrotna

 • Jakie konsekwencje rodzi upadłość TBS - opinia prawna

  dostarczenie produktów z własnego gospodarstwa rolnego za ostatnie dwa lata, renty należne za wywołanie choroby, niezdolności do pracy, kalectwa lub śmierci, ciążące na upadłym zobowiązania (...)

 • Najem po babci

  wspólnoty rozumie Pan mieszkanie będące własnością Pana matki, a przez gminne - mieszkanie komunalne, którego jest ona najemcą. Jeśli mieszkanie byłoby wynajmowane od gminy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane