Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Stosowanie ustawy o STIR

  fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej). Ograniczenie zakresu danych otrzymywanych przez Szefa KAS podyktowane jest ochroną prywatności osób fizycznych. Szef KAS otrzymuje (...)

 • Kasy fiskalne - o czym warto pamiętać?

  urządzeń, które mają być przedstawione wraz z wnioskiem; warunki stosowania kas przez podatników; warunki zorganizowania i prowadzenia serwisu kas, mające znaczenie dla ewidencjonowania; okres

 • Dla kogo kasy fiskalne w 2008 roku?

  grudnia 2007 r. w sprawie kas rejestrujących.   Ponadto podatnicy są obowiązani do zwrotu odliczonych lub zwróconych im kwot wydatkowanych na zakup kas rejestrujących w przypadkach, (...)

 • Porada prawna na temat kas

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kas, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Struktura i zadania Krajowej Administracji Skarbowej

  popełnianych przez pracowników i funkcjonariuszy KAS, kontrolowanie oświadczeń majątkowych składanych przez pracowników i funkcjonariuszy KAS, przeciwdziałanie praniu brudnych (...)

 • Kto i kiedy musi montować kasy fiskalne?

  podatku należnego przy zastosowaniu kas fiskalnych? Do dnia 31 grudnia 2006 r.przedużono zwolnienie się z obowiązku ewidencjonowaniaza pomocą kas fiskalnych sprzedaż w zakresie następujących (...)

 • Zwolnienia z kas fiskalnych na 2018 rok

  prowadzącemu serwis kas rejestrujących; używać kas rejestrujących zgodnie z warunkami określonymi w przepisach wydanych na podstawie ust. 7a pkt 1; przechowywać kopie dokumentów kasowych (...)

 • Kasy fiskalne online ostatecznie uszczelnią VAT...

  żadnych informacji dotyczących konsumenta. Szef KAS będzie zatem gromadził dane o sprzedaży dokonywanej przy użyciu kas online przez danego podatnika, natomiast nie będzie miał żadnych informacji (...)

 • Kasy fiskalne jeszcze poczekają...

  kas rejestrujących (Dz. U. 2005 r., Nr 242, poz. 2043); Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 23 grudnia 2004 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz. U. 2004 r., Nr 273, poz. 2706, ze zm.); Ustawa (...)

 • Gdzie zostaną scentralizowane usługi informatyczne KAS?

  jednostka organizacyjna pod nazwą Centrum Informatyki KAS podległe Szefowi KAS. Zadaniem tej jednostki miało być dostarczanie usług informatycznych jednostkom organizacyjnym KAS. Nowelizacja (...)

 • Zabawki muszą być bezpieczne

  najmłodszych konsumentów" – podsumował wiceminister finansów, zastępca Szefa KAS Piotr Walczak. W 45% z 55 próbek przebadanych w specjalistycznych laboratoriach KAS stwierdzono

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kasy fiskalne dla lakarzy

  Witam Z diem 1 maja wchodzi w życie obowiązek rejestrowania przez lekarzy swoich dochodów przy pomocy kas fiskalnych. Obowiązek stosowania przez lekarzy (...)

 • kto jest zwolniony z kasy fiskalnej?

  Otwieram nową działalność gospodarczą i chciałbym się dowiedzieć jakie branże są zwolnione z konieczności rejestrowania kas fiskalnych? Też (...)

 • Kasy fiskalne dla lekarzy 2011

  Od 1 maja 2011 roku obowiązek rejestrowania swoich dochodów przy pomocy kas fiskalnych obejmie m.in. prawników, detektywów, ochroniarzy a także lekarzy. Niektórzy (...)

 • VAT 2011 - jakie zmiany ???

  Najważniejsze zmiany wprowadzone do ustawy o VAT obejmują: 1) zmiany w zakresie stawek podatku VAT, 2) dostosowanie do PKWiU 2008 (zmiany m.in. w załącznikach (...)

 • WSTYD MI ZA WAS KOBIETY!!

  pomimo iz sama nią jestem...jak mozna wykańczać psychicznie ojca swojego dziecka, i osobe ktorą sie kocha badz kochalo!! mam podobna sytuacje z moim (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane