Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przewozisz zwierzaka? Pamiętaj o przepisach!

  mieć np. psa, który waży maksymalnie 8 kilogramów. Lecąc do innego miasta w Polsce lub kraju na terenie UE zapłacimy za niego jak za nadbagaż. Wybierając się jednak przykładowo (...)

 • Kary dla kierowców. Zapłacą za ciężkie auta

  na polskich dziurawych drogach. Kara będzie o dziesięć razy wyższa Wygląda jednak na to, że spora część kierowców za nic ma bezpieczeństwo, nie odstraszają ich również (...)

 • Nieterminowe zrealizowanie warunków umowy

  . Uprzejmie proszę o informacje na temat możliwości uzyskania od dewelopera odszkodowania. Czy sensowym jest kierowanie sprawy na drogę sądową i jak długo może trwać taka sprawa. Można (...)

 • Porada prawna na temat kary za wysypywanie popiołu na drogę

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kary za wysypywanie popiołu na drogę, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Mediacja w procesie karnym

  obecnej oskarżony nie otrzymał jeszcze postanowienia sądu. Czy na tym etapie i w tej sytuacji można wnioskować do sądu o skierowanie sprawy na drogę postępowania pojednawczego, w celu (...)

 • Obowiązek publikacji przeprosin

  publikacji w dzienniku przeprosin. W przypadku nie wykonania przez Pana obowiązku określonego w wyroku, wierzyciel może skierować sprawę na drogę egzekucyjną. W postępowaniu egzekucyjnym na (...)

 • Eksmisja z powodu generalnego remontu

  następnej kolejności skieruje Pan sprawę na drogę postępowania sądowego. Najemcy jeżeli są osobami dorosłymi, mającymi pełną zdolność do czynności prawnych wówczas osobiście odpowiadają (...)

 • Projekt ustawy o spółkach europejskich

  na walnym zgromadzeniu przeciwko uchwale. Wyceny akcji spółki, która nie jest spółką publiczną, dokonać ma biegły powołany przez sąd rejestrowy na wniosek zarządu spółki, co zapewnić (...)

 • Fota znajomych na Facebooka? Musisz mieć zgodę

  kilku mężczyzn, nie jest w dodatku zdjęciem pozowanym, to postać powoda stanowi jedynie szczegół ujętego na zdjęciu zdarzenia. Publikacja tego zdjęcia nie ma na celu rozpowszechniania (...)

 • Polska proponuje zmiany w systemie płatności rolnych

  . Dopłaty liczy się bowiem na podstawie danych historycznych. Na przykład tzw. plon referencyjny jest w odniesieniu do zbóż dwa razy wyższy we Francji niż w Polsce, co rzutuje na (...)

 • Rząd walczy z kibolami, rozdziela miejsca parkingowe

  meczu, to tylko z miękkiego plastikowego kubka. Kary czekają natomiast na tych, którzy postanowią przemycić własny alkohol na trybuny. Jeśli zostaną na tym przyłapani, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane