Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks wykroczeń

  lub wykroczenie niż wymienione w § 1.§ 3. Jeżeli w okresie próby i w ciągu dalszych 2 miesięcy nie zarządzono wykonania kary, ukaranie uważa się za niebyłe.§ (...)

 • Mieszkanie dla Młodych – reaktywacja

  oddziale jednego z banków biorących udział w programie. Lista banków biorących udział w programie: L.p. Nazwa Instytucji Kredytującej Data, od której (...)

 • Na jaką pomoc społeczną można liczyć?

  określone w pkt 2 i 3 nie mają obowiązku wnoszenia opłat, jeżeli mieszkaniec domu ponosi pełną odpłatność.  Opłatę za pobyt w domu pomocy społecznej wnoszą: 1. (...)

 • Porada prawna na temat kary za mieszkanie w nieodebranym domu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kary za mieszkanie w nieodebranym domu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  przepisów szczególnych, w okresie urlopu bezpłatnego, w okresie tymczasowego aresztowania lub odbywania kary pozbawienia wolności, z wyjątkiem przypadków, (...)

 • Dodatek mieszkaniowy - Jak uzyskać, komu przysługuje i ile wynosi dodatek mieszkaniowy

  otrzymującą dodatek w wysokości: 15% (20%*) dochodów gospodarstwa domowego – w gospodarstwie 1-osobowym,  12% (15%*) dochodów gospodarstwa domowego – (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  wtedy, gdy sąd uzna to za niezbędne ze względu na okoliczności utrudniające obronę. § 3. W wypadkach, o których mowa w § 1 i 2, udział obrońcy jest obowiązkowy w rozprawie (...)

 • Premia gwarancyjna na zakup mieszkania

  mieszkania lub domu jednorodzinnego. W każdym razie na pewno w sytuacji, gdy budynek, w którym ma objąć mieszkanie albo dom jednorodzinny, w którym ma (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 149 - 242)

  , dokumentom, za przestępstwa gospodarcze, za fałszowanie pieniędzy, papierów wartościowych, znaków urzędowych, za przestępstwa skarbowe oraz za (...)

 • II - Kodeks postępowania karnego - Czynności procesowe. Dowody

  , świadków, obrońców, pełnomocników i innych uczestników postępowania, których obecność była obowiązkowa lub którzy wnosili o dopuszczenie (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  za złożone w dniu wniesienia pierwszego podania. § 1a. Czynności określone w § 1 są dokonywane w lokalu organu administracji publicznej w obecności pracownika tego organu.  (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 1-20a)

  podwójnej wysokości podatku obliczonego od połowy łącznych dochodów małżonków, z tym że do sumy tych dochodów nie wlicza się dochodów (przychodów) (...)

 • Kodeks pracy

  w § 1, przysługuje odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za okres wypowiedzenia, a w przypadku zawarcia umowy o pracę na czas określony lub na czas wykonania określonej (...)

 • Jak otrzymać dodatek mieszkaniowy?

  zasadą jest, że dodatek nie pokryje więcej niż 70 % wydatków na mieszkanie (gmina może przesunąć ten próg w górę lub w dół o 20 punktów (...)

 • Jak zawrzeć umowę z deweloperem?

  zwłokę – kara umowna za zwłokę powinna być określona co najmniej w wysokości ustawowych odsetek za zwłokę (czyli obecnie, od 15 grudnia 2008 r. 13 % w skali roku, (...)

 • Kara za niepłacenie abonamentu RTV

  używanie odbiorników RTV w 2017 roku:  2017 rok radiofonicznego telewizyjnego lub telewizyjnego i radiofonicznego za jeden miesiąc  7,00 zł   22,70 zł za (...)

 • Uwaga na niedozwolone postanowienia w umowie kupna mieszkania!

  ; pozostaje droga sądowa. Pozew (w 2 egzemplarzach) należy wówczas złożyć w Sądzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Warszawie; wystarczy go wysłać listem poleconym. (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  wniosek, jeżeli przedstawili porozumienie, o którym mowa w § 1, i jest zasadne oczekiwanie, że będą współdziałać w sprawach dziecka.§ 2. Jeżeli małżonkowie zajmują wspólne mieszkanie, (...)

 • Zbycie nieruchomości mieszkalnych a PIT

  lit. a)-c), na spłatę kredytu (pożyczki), o których mowa w lit. a) lub b)  - w banku lub w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej, mających siedzibę (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  ;w wypełnione przez członków rodziny. W takim przypadku świadczenie będzie uzależnione od kryterium dochodowego netto 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł (w rodzinach (...)

 • Napadnięty w domu bardziej będzie mógł się bronić...

  Rząd za szerszym prawem do obrony koniecznej Rada Ministrów przyjęła, przygotowany w Ministerstwie Sprawiedliwości, projekt zmiany w Kodeksie karnym, która rozszerza (...)

 • Miarkowanie kary umownej

  pod uwagę również sposób określenia kary umownej – za każdy dzień zwłoki. Ponadto, "jeżeli kara umowna należy się za zwłokę w spełnieniu całego świadczenia, (...)

 • Finansowe wsparcie rodzin w nabywaniu własnego mieszkania

  podstawie przepisów o stosunku państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej oraz przepisów o stosunku państwa do innych kościołów i związków (...)

 • Konstrukcja prawna umowy deweloperskiej

  zabezpieczenie interesów nabywcy, który zyskuje gwarancję odbioru lokalu w stanie nadającym się do faktycznego użytkowania. Deweloper odpowiada za oddanie lokalu w (...)

 • Na czym polega rola pośrednika przy zakupie mieszkania?

  sformułowanie w pkt 2: „osoby pozostające z Zamawiającym w związku gospodarczym lub innym związku” – pośrednik jest w stanie na tej podstawie dochodzić kary (...)

 • Jak rozszerzono prawo do obrony koniecznej?

  to, by w przypadkach napaści na dom, mieszkanie czy posesję nie stosować wobec osoby broniącej się trudnych do zweryfikowania kryteriów emocjonalnych. Dopiero w razie stwierdzenia, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • przemoc psychiczna w domu

  Witam od 10 lat mąż znęca się psychicznie nieświadomie nad rodziną, jaka jest sytuacja kobiety w dzisiejszych sądch w tych sprawach. Oboje grorzą (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane