Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks wykroczeń

  wyrządzona szkoda w mieniu, warunkowe zawieszenie wykonania kary może być orzeczone tylko wtedy, gdy szkoda została w całości naprawiona.Art. 43. Warunkowego zawieszenia wykonania kary (...)

 • Kara umowna - wybrane zagadnienia

  W obrocie gospodarczym coraz większym powodzeniem cieszy się instytucja kary umownej. Jest ona zastrzega w różnego rodzaju kontraktach, np. w umowach zlecenia czy w umowach (...)

 • Jak zawrzeć umowę z deweloperem?

  ). Jeżeli deweloper zastrzegł kary umowne za odstąpienie od umowy przez klienta, to takie kary umowne powinny też przysługiwać klientowi w przypadku odstąpienia dewelopera (...)

 • Porada prawna na temat kary umowne w budownictwie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kary umowne w budownictwie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kara umowna a odsetki maksymalne

  to, że kary umownej nie można zastrzec jako zabezpieczenie zapłaty sumy pieniężnej. W przypadku ustanowienia kary umownej dotyczącej zobowiązania pieniężnego zastrzeżenie kary (...)

 • Uwaga na niedozwolone postanowienia w umowie kupna mieszkania!

  obyczajów i interesu konsumenta (w stopniu rażącym, gdyż sąd nie może zbytnio ingerować w konstytucyjną zasadę swobody kreowania treści umów przez strony). Kryteria (...)

 • Obrona przed żądaniem kary umownej

  tak naliczonej kary? Ponadto w umowie określono jedynie wysokie kary odnoszące się do wykonawcy przedmiotu umowy, natomiast nie zostały określone żadne kary dla zamawiającego, (...)

 • Co to jest kara umowna i kiedy można ją stosować?

  , obowiązek zapłaty rażąco wygórowanej kary umownej. Uregulowanie to dotyczy tylko stosunków pomiędzy konsumentem a profesjonalistą. Częściowe uchylenie się od zapłaty kary (...)

 • Zakaz konkurencji a samozatrudnienie - opinia prawna

  obowiązku zapłaty kary umownej w znacznej części wykonane, kara jest rażąco wygórowana w porównaniu do poniesionej przez wierzyciela szkody. Należy podkreślić, iż nawet w (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji?

  wysiłku i w oparciu o dostępne mu dane - zakresu obowiązków nałożonych na niego klauzulą konkurencyjną. Pracodawca nie może pozostawiać pracownika w niepewności co do tego, (...)

 • Wypłata odszkodowania a koszty uzyskania przychodu

  można zaliczyć do kosztów uzyskania, są to np. grzywny i kary pieniężne orzeczone w postepowaniu karnym, karnym skarbowym, administracyjnym i w sprawach o wykroczenia, bądź kary (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane