Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  osobie uprawnionej do emerytury lub renty z tytułu niezdolności do pracy, zasiłku dla bezrobotnych, zasiłku przedemerytalnego lub do świadczenia przedemerytalnego oraz do urlopu (...)

 • Jak wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego?

  Czym jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego? Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) to bezpłatna karta, która zapewnia nam dostęp do wszelkich niezbędnych (...)

 • Jak uzyskać kartę parkingową?

  ustawkarty parkingowe wydane na podstawie przepisów obowiązujących do dnia 30 czerwca 2014 roku zachowały ważność tylko do dnia określonego jako data ważności karty, nie dłużej niż (...)

 • Porada prawna na temat karta urlopowa druki do pobrania za darmo

  Nie szukaj dłużej informacji na temat karta urlopowa druki do pobrania za darmo, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  . Należną kwotę dodatku zaokrągla się do 10 groszy w górę.6. W przypadku zbiegu prawa do dodatku, o którym mowa w ust. 1, z prawem do dodatku, o którym mowa w Art. 11, przysługuje (...)

 • Opłata recyklingowa od toreb na zakupy z tworzywa sztucznego

  budżetu państwa). Czy prowadząc jednostkę handlową mogę uiścić opłatę recyklingową we własnym zakresie, a klientowi wydać torbę za darmo? Nie. Prowadzący jednostkę handlową ma obowiązek (...)

 • Przetwarzanie danych w miejscu pracy

  sytuacją wyjątkową, np. z kradzieżą samochodu bądź koniecznością ustalenia odpowiedzialności pracownika za uszkodzenie pojazdu. Czy można przetwarzać dane pracownika pozyskane za pomocą (...)

 • Jak uzyskać odpis księgi wieczystej lub zaświadczenie o zamknięciu księgi wieczystej?

  wieczystej - 60 zł, - wyciągu z księgi wieczystej: 15 zł - za wyciąg z jednego działu księgi wieczystej, 20 zł - za wyciąg z dwóch działów księgi wieczystej, 25 zł - za (...)

 • Co trzeba wiedzieć o kredycie mieszkaniowym?

  termin do przywrócenia nieruchomości do stanu poprzedniego albo do ustanowienia dostatecznego zabezpieczenia dodatkowego. Po bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu wierzyciel może (...)

 • EKUZ - Karta na nagłe wypadki

  unijnego prawa i odmówiło uznania karty, Komisja podejmie działania zmierzające do obrony praw obywateli Europy. Karta EKUZ jest dokumentem poświadczającym, że jej posiadacz ma prawo do (...)

 • Czy mogę dobrowolnie ubezpieczyć się w NFZ?

  załącznikami do umowy są druki zgłoszenia do ubezpieczenia: ZUS ZZA (dla ubezpieczającego się) oraz ewentualnie ZUS ZCZA lub ZUS ZCNA (dla członków rodziny). Druki te powinieneś (...)

 • Wypadek na wakacjach. Jak leczyć się najtaniej?

  Przed podróżą po Europie wyrób Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego za darmo. Karta uprawni nas do leczenia w publicznych ośrodkach zdrowia na terenie 32 państw (...)

 • Kto zapłaci za leczenie za granicą?

  , do którego lekarze postanowili przewieźć pacjenta, nie jest członkiem Unii Europejskiej. Instytucja państwa członkowskiego ubezpieczenia nie ma prawa ani do domagania się od zainteresowanego (...)

 • Nie płać za leczenie podczas zagranicznych wakacji

  umowę z publicznym ubezpieczycielem. - Jeżeli ją zgubimy, to za leczenie będziemy musieli zapłacić. Weźmy wtedy rachunek za zabiegi i badania. Po powrocie do kraju NFZ zwróci  (...)

 • Dzień Równej Płacy

  pytań i odpowiedzi na pytania związane z użytkowaniem aplikacji; plik „Przykładowe dane”, który zawiera przykładowe dane do wprowadzenia do aplikacji – pomogą przygotować (...)

 • Odszkodowanie za wypadek przy pracy

  Sądu o ustalenie przez Sąd, że zdarzenie, za które wypłacono zasiłek chorobowy mimo nie sporządzenia protokołu powypadkowego oraz karty wypadku może zostać uznane za wypadek przy pracy. (...)

 • Książeczka RUM

  ubezpieczonym karty ubezpieczenia dowodem objęcia ubezpieczeniem zdrowotnym jest książeczka rejestru usług medycznych oraz każdy inny dokument, który do dnia 31 grudnia 1998 r. potwierdzał prawo do (...)

 • Pomyłka banku a odpowiedzialność klienta

  jest zapis zobowiązujący Pana do przechowywania dokumentów potwierdzających dokonanie operacji do dnia otrzymania zestawienia zawierającego te operacje. Po drugie kwestia naliczania odsetek (...)

 • Prawie 100 tys. zł dla Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości

  : pawel.wesolowski@mg.gov.plPliki do pobrania: Instrukcja projektu (pobierz plik .pdf) Formularz wniosku (pobierz plik .doc) Informacja o wnioskodawcy (pobierz plik .doc) Karta oceny merytorycznej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POMOCY! JESTEM NA URLOPIE CZY BEZ PRACY - MUSZE DZIALAC SZYBKO

  Miałam podpisaną umowę na czas określony do listopada b.r. Tydzień temu podpisałam pismo o treści: ''Rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia (...)

 • alimenty a zatajanie dochodow!pomocy

  Niedlugo czeka mnie sprawa alimentacyjna,maz wyprowadzil sie z domu,wnioslam sprawe o rozwod i o alimenty na synka.wiem juz ze bedzie robil wszystko zeby (...)

 • Jaki fundusz emerytalny???

  Witam! Mam prośbę do wszystkich, którzy się na tym troche znają, bo ja na razie się nie orientuję w temacie. Pomózcie wybrać mi jakiś dobry fundusz (...)

 • druki remanentowe do pobrania

  Witam Gdzie mogę pobrać druku niezbędne do przeprowadzenia remanentu?Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat.Pozdrawiam

 • POMOCY !! Bank wypowiedział mi umowę kredytu

  Zaczne od początku. Miałam linie kredytową w PKO BP na 6.000 zł. Rok temu przeprowadziłam sie do innego miasta i na konto w banku nie było żadnych (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane