Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zawarcie małżeństwa przez cudzoziemca

  zamieszkanie na czas oznaczony, zezwolenie na osiedlenie się, zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Wspólnot Europejskich, karta pobytu. Karta pobytu, polski dokument (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  zatrudnienia, zamieszkania lub pobytu.§ 4. Dozór wykonuje się w miejscu zamieszkania lub pobytu skazanego, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej. Art. 170. § 1. Sprawowanie dozoru powierza się kuratorowi (...)

 • III - Kodeks postępowania karnego - Środki przymusu. Postępowanie przygotowawcze

  cywilnym sąd nie orzeknie inaczej.  Art. 295. § 1. W razie popełnienia przestępstwa, o którym mowa w art. 291, Policja może dokonać tymczasowego zajęcia mienia ruchomego osoby podejrzanej

 • Porada prawna na temat karta tymczasowego pobytu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat karta tymczasowego pobytu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • VII - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie nieprocesowe

  rodzicielskiej, postępowanie toczy się z zachowaniem przepisu art. 579.Art. 598[3]. Jeżeli miejsce pobytu osoby podlegającej władzy rodzicielskiej lub pozostającej pod opieką nie jest znane, (...)

 • Na wakacje z Europejską Kartą Zabezpieczenia Społecznego

  świadczeniodawcy (lekarzowi w przychodni lub w szpitalu) w państwie pobytu UE/EFTA. W każdym przypadku, gdy zmianie ulegną informacje zawarte na EKUZ, ubezpieczony winien wystąpić do właściwego oddziału (...)

 • Nowa ustawa o cudzoziemcach

  . Określono również jakie elementy powinny się znaleźć w karcie pobytu. Karta pobytu jest wydawana tak jak dotychczas czas oznaczony i tak jak dotychczas ma ważność przez 10 lat. Karta (...)

 • Zmiana nazwiska cudzoziemca po ślubie

  ? W postępowaniu Urząd dysponuje aktem małżeństwa cudzoziemca. Karta pobytu, w okresie jej ważności, potwierdza tożsamość cudzoziemca podczas jego pobytu na terytorium Rzeczypospolitej (...)

 • Kto zapłaci za leczenie za granicą?

  przewiezieniu pacjenta, przez instytucję państwa członkowskiego miejsca pobytu zgodnie ze stosowanymi przez nią przepisami, a następnie ich zwrot instytucji państwa członkowskiego miejsca pobytu (...)

 • Na jaką ochronę mogą liczyć świadkowie koronni?

  innymi osobami. Kiedy może być udzielona pomoc w zakresie zmiany miejsca pobytu?Pomoc w zakresie zmiany miejsca pobytu może być udzielona przede wszystkim w przypadkach konieczności zapewnienia

 • Wymiana karty pobytu

  Jakie kroki ma podjąć cudzoziemiec, zamieszkały w Polsce (karta czasowego pobytu, współmałżonek obywatela polskiego), w celu zmiany danych osobowych na karcie czasowego pobytu? Cudzoziemiec (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Sprawa z artukułu 158 1kk a karta pobytu tymczasowego

  Sprawa dotyczy obcokrajowców. Oskarżony pochodzi z Indii i stara się o kartę pobytu ale nie moze jej otrzymac ze względu na toczącą się sprawę. (...)

 • Zagubiona karta stalego pobytu.

  Witam. Chcialbym przedstawic swoj problem. Mianowicie okolo wrzesnia chcialem zarejestrowac sie w klubie pilkarskim. Z slepej ufnosci, zamiast danych (...)

 • Uległem wypadkowi w pracy

  Witam,mam ttaki problem,mianowicie uległem wypadkowi w pracy,mam noge w gipsie i rozkawałkowany palec,w firmie pracuje 13 dni,czy przysługuje mi chorobowe (...)

 • Karta stałego pobytu w niemczech

  Chce wyjść za mąż na Niemca (polskiego pochodzenia). W momencie zawarcia związku małażeńskiego otrzymam w Niemczech "kartę pobytową" (...)

 • Obowiązek meldunkowy niebawem zniknie.

  Witam W 2014 roku, znika zupełnie obowiązek meldunkowy. Teraz meldunek stały lub tymczasowy jest obowiązkowy. Trzeba zawiadamiać urząd o zmianie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane