Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podstawy wypowiedzenia umowy o pracę nauczycielowi

  proporcjonalnego zmniejszenia wynagrodzenia może być - za zgodą nauczyciela - stosowana również w wypadku, gdy z przyczyn, o których mowa w art. 20 ust. 1, nie ma możliwości zatrudnienia nauczyciela (...)

 • Na jakich zasadach udzielany jest urlop na podratowanie zdrowia?

  , zaleconemu w załączonym orzeczeniu lekarskim, zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie urlopu dla poratowania zdrowia na podstawie art. 73 ustawy Karta Nauczyciela, od dnia... do dnia....”; b

 • Świadczenie kompensacyjne dla nauczycieli.

  , należy zastosować wysokość odprawy wynikającą z art. 87 ust. 2. Druga grupa to osoby, które przepracowały w szkole co najmniej 20 lat. Art. 87 ust. 2 stanowi, że takim osobom przyznaje (...)

 • Porada prawna na temat karta nauczyciela interpretacja art.47

  Nie szukaj dłużej informacji na temat karta nauczyciela interpretacja art.47, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kontynuacja uprawnień nauczyciela

  Magister z przygotowaniem pedagogicznym otrzymał akt mianowania 01-09-1987 r. na podstawie art. 11 ust. 1 i art. 14 ustawy z dnia 26-01-1982 karta nauczyciela w 1992 r. z powodu reorganizacji (...)

 • Karta Nauczyciela

  kolejnego stopnia awansu zawodowego reguluje art. 9b Karty Nauczyciela. Zgodnie z jego postanowieniami uzyskanie nowego stopnia zawodowego następuje w formie decyzji administracyjnej ( w wypadku (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę w czasie choroby pracownika – opinia prawna

  miesiąca kalendarzowego poprzedzającego miesiąc, w którym nauczyciel przechodzi na emeryturę (art. 73 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2003 r. Nr 118, (...)

 • Mianowanie

  kwestii odnośnie stosunku pracy nauczyciela zatrudnionego na podstawie aktu mianowania, mianowicie sytuacji, w której stosunek ten ulega rozwiązaniu. Zgodnie z art. 23 ust. 1 Karty Nauczyciela, (...)

 • Zwolnienie nauczyciela z powodu redukcji etatów

  też nie. Zgodnie z art 10 ust. 4a. Karty nauczyciela w przypadku nieuzyskania przez nauczyciela kontraktowego w ciągu 4 lat od dnia zatrudnienia w danej szkole stopnia nauczyciela (...)

 • Prawo nauczyciela placówki niepublicznej do wcześniejszej emerytury

  2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, w brzmieniu obowiązującym do dnia wejścia w życie ustawy z dnia 15 lipca 2004 r. o zmianie ustawy - Karta Nauczyciela, w (...)

 • Podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli przebywających na urlopie dla poratowania zdrowia

  wynagrodzenia. Reasumując, przez użyty w art. 73 ust. 5 Karty Nauczyciela zwrot „zachowuje prawo" należy rozumieć prawo nauczyciela przebywającego na urlopie dla poratowania (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane