Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Karta Nauczyciela

  ;rym mowa w ust. 3, z uwzględnieniem stopnia realizacji planu rozwoju zawodowego nauczyciela, dyrektor szkoły:   1) w przypadku nauczyciela stażysty i nauczyciela kontraktowego (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  nauczycielowi urlopu na poratowanie zdrowia Urlop dla poratowania zdrowia udzielany jest na wniosek nauczyciela po uprzednim badaniu lekarskim. Wniosek zainteresowanego nauczyciela jest więc (...)

 • Zasady przechodzenia nauczycieli na emeryturę bez względu na wiek po 2007 roku

  nauczyciela. Termin rozwiązania stosunku pracy na wniosek nauczyciela określają przepisy art. 23 ust.  1 i ust. 2 Karty Nauczyciela (w przypadku nauczyciela zatrudnionego (...)

 • Porada prawna na temat karta nauczyciela aktualna

  Nie szukaj dłużej informacji na temat karta nauczyciela aktualna, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Uzyskiwanie przez nauczyciela kolejnych stopni awansu

  zawodowego nauczyciela, oraz opracowanie projektu oceny dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu. Dorobek nauczyciela odbywającego staż jest następnie oceniany. Ocenę tę ustala, (...)

 • Umowa o pracę i mianowanie nauczyciela

  określonych w odrębnych przepisach. Z takim nauczycielem można również rozwiązać umowę o pracę: na mocy porozumienia stron, w razie nieusprawiedliwionego nie zgłoszenia się nauczyciela (...)

 • Jak będą finansowane zadania oświatowe?

  stanowiska asystenta nauczyciela. Ponadto ustawa z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych wprowadza zmiany w: ustawie z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela; ustawie (...)

 • Finansowanie zadań oświatowych po nowemu

  stanowiska asystenta nauczyciela. Ponadto ustawa z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych wprowadza zmiany w: ustawie z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela; ustawie (...)

 • Czy do nauczycieli zatrudnionych w szkołach niepublicznych stosuje się Kartę Nauczyciela? - opinia prawna

  charakterze. Z kolei przepis art. 88 Karty Nauczyciela przewiduje możliwość przejścia na „wcześniejszą” emeryturę przez pracownika nauczyciela po spełnieniu przez niego wymienionych (...)

 • Uzyskiwanie przez nauczyciela kolejnych stopni awansu

  uwzględnieniem stopnia realizacji planu rozwoju zawodowego nauczyciela, dyrektor szkoły: w przypadku nauczyciela stażysty i nauczyciela kontraktowego po zapoznaniu się z projektem oceny (...)

 • Zasady zatrudniania i zwalniania nauczycieli

  ? Mianowanie na stanowisko nauczyciela nastąpić może tylko wtedy, gdy istnieją warunki do zatrudnienia nauczyciela w szkole w pełnym wymiarze zajęć na czas nie określony, a kandydat na nauczyciela (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • nieletni pod wpływem alkoholu w szkole

  Witam. Pisze pod wpływem informacji od mojej koleżanki która jest nauczycielką w jednej z małopolskich szkół. Co może zrobić nauczyciel kiedy (...)

 • Zaświadczenie o niekaralności a praca w szkole

  witam,pracuje od wielu lat w szkole-nauczyciel.2 lata temu popelnilem blad za ktory zostalem skazany na pol roku-2 lata w zawieszeniusprawa nie dotyczy (...)

 • Zmiany w kracie nauczyciela.

  Prosze wytłumaczcie mi jakie zmiany mają wejść w karcie nauczyciela. Moja dziewczyna, jest na UP, szkoli sie na nauczyciela, nie długo konczy studia, (...)

 • przemoc psychiczna

  witam mam ogromny problem mój były mąż stosuje wobec mnie przemoc psychiczną co w takiej sytuacji mogę zrobić? z góry dziękuję za pomoc (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane