Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Karta Nauczyciela

  . Nauczyciele akademiccy, posiadający stopień naukowy oraz legitymujący się co najmniej 3-letnim okresem pracy w szkole wyższej, z dniem nawiązania stosunku pracy w zakładzie kształcenia (...)

 • Dokumentacja czasu pracy

  okres zatrudnienia każdego pracownika, bez względu na wymiar czasu pracy, w jakim jest on zatrudniony. Do karty ewidencji czasu pracy pracownika dołącza się jego wnioski (...)

 • Jak określić czas pracy lektora pracującego w szkole językowej - opinia prawna

  kodeksu pracy albo jak w przypadku nauczycieli związanych umową zlecenia, przepisy kodeksu cywilnego.Co się tyczy kwestii wliczania do czasu pracy czasu przejazdu na trasie (...)

 • Porada prawna na temat karta ewidencji czasu pracy nauczycieli

  Nie szukaj dłużej informacji na temat karta ewidencji czasu pracy nauczycieli, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czy do nauczycieli zatrudnionych w szkołach niepublicznych stosuje się Kartę Nauczyciela? - opinia prawna

  przejściem na emeryturę. Kwestię tę w stosunku do nauczycieli reguluje Karta Nauczyciela, zaś jej przepisy dotyczące przechodzenia na wcześniejsza emeryturę stosuje się również do nauczycieli (...)

 • Oświata po zmianach

  przybywających po 2004 r. do pracy krajach Unii Europejskiej, wprowadzono nowe formy wspierania tych organizacji, m.in. poprzez możliwość delegowania do pracy w tych organizacjach nauczycieli (...)

 • Edukacja skuteczna, przyjazna i nowoczesna - informacja rządu w czasie 22. posiedzenia Sejmu

  przygotowało projekt nowelizacji ustawy Karta Nauczyciela dotyczący czasu pracy nauczycieli. Zaproponowano m.in. wprowadzenie przepisu zobowiązującego nauczycieli do rejestrowania (...)

 • Czas pracy nauczyciela

  wypadkach zamiast dnia wolnego - wynagrodzenie ze 100% dodatkiem. Czas pracy Czas pracy nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze zajęć nie może przekraczać 40 godzin na tydzień. W ramach (...)

 • Jak prowadzić akta osobowe pracownika? (część II)

  ewidencji czasu pracy pracownika, dołącza się także jego wnioski o udzielenie czasu wolnego od pracy w zamian za czas przepracowany w godzinach nadliczbowych. Ewidencja czasu (...)

 • Kto może przejść na emeryturę pomostową?

  najmniej 55 lat dla mężczyzn;  ma okres takiej pracy jako maszynista pojazdów trakcyjnych wynoszący co najmniej 15 lat;  lekarz medycyny pracy wydał orzeczenie o niezdolności (...)

 • Umowa o pracę i mianowanie nauczyciela

  innych świadczeń pracowniczych w tym socjalnych do czasu rozwiązania stosunku pracy.   Czy nauczyciel może zostać przywrócony do pracy? Dyrektor szkoły ma obowiązek przywrócenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Badania w RODK

  Czy ktoś wie jak wyglądają badania w Rodzinnym Osrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym ? Wiem, jestem juz po. Nie sądziłam, że będą tak wyglądały. (...)

 • Da się windykować alimenty w każdej sytacji !!!!!!!!!!

  Szanowni Państwo, zauważyłem, że stale przewija się przez to forum ten sam temat. Ponieważ jestem ojcem dwojga dzieci, które niezmiernie kocham (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane