Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co to jest kara umowna i kiedy można ją stosować?

  . Wykonanie częściowe zobowiązania ma znaczący wpływ na wysokość kary umownej. Podobne rozwiązanie przewiduje ustawodawca w przypadku, gdy kara umowna jest rażąco wygórowana. Podstawa (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  § 4 niniejszego kodeksu stosuje się odpowiednio.Art. 22. § 1. Karami za przestępstwa skarbowe są:1) kara grzywny w stawkach dziennych; 2) kara ograniczenia wolności; 3) kara pozbawienia (...)

 • Kodeks Karny - Część Ogólna, Rozdziały I-XV

  wysokości do 90 stawek dziennych.§ 2. W razie zarządzenia wykonania kary pozbawienia wolności lub ograniczenia wolności, grzywna orzeczona na podstawie § 1 nie podlega wykonaniu; kara pozbawienia

 • Porada prawna na temat kara

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kara, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks karny

  zarządzenia wykonania kary pozbawienia wolności lub ograniczenia wolności, grzywna orzeczona na podstawie § 1 nie podlega wykonaniu; kara pozbawienia wolności lub ograniczenia wolności ulega skró

 • Procedury administracyjne przychylniejsze dla petenta

  administracyjna kara pieniężna nie może zostać nałożona, jeżeli upłynęło pięć lat od dnia naruszenia prawa albo wystąpienia skutków naruszenia prawa. Termin ten nie ma zastosowania do (...)

 • Miarkowanie kary umownej

  zapłaty kary umownej? - opinia prawna miarkowanie kary umownej, kara umowna, rażąco wygórowana, częściowe wykonanie, inwestor, budowa domu, wykonawca, roboty budowlane, wina, szkoda

 • Kary pieniężne nakładane w postępowaniu antymonopolowym przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

  których może być nałożona kara pieniężna, Prezes Urzędu może – w drodze postanowienia – odroczyć uiszczenie kary pieniężnej lub rozłożyć ją na raty, z uwagi na ważny interes (...)

 • Kara umowna - wybrane zagadnienia

  przypadkach:   gdy dłużnik wykonał w znacznej części swoje zobowiązanie, gdy kara umowna jest rażąco wygórowana. W odniesieniu do tej drugiej przesłanki zmniejszenia kary umownej (...)

 • Odpowiedzialność porządkowa pracowników (upomnienie, nagana)

  pracy.   Podstawa prawna: Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. (Dz. U. 1998 r., Nr 21, poz. 94 ze zmianami). naruszenie obowiązków, kara, nagana, upomnienie

 • Zaostrzenie kar dla gwałcicieli i większa ochrona ofiar gwałtów

  seksualnym. Niektórzy sprawcy czerpią bestialską satysfakcję poprzez torturowanie uwięzionej przez siebie ofiary. Dziś grozi za to kara od 3 do 15 lat więzienia. Projekt zwiększa zarówno (...)

 • Największa reforma prawa karnego od 1927 r.

  krótkoterminowa kara pozbawienia wolności połączona z karą ograniczenia wolności. 5. Zwiększenie elastyczności kary ograniczenia wolności. Kara ograniczenia wolności będzie obejmować (...)

 • Za in vitro pięć lat więzienia

  miesięcy do lat 5); - zakaz tworzenia chimer i hybryd (kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5); - zakaz klonowania (kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5); - zakaz sprzedaży (...)

 • Zakaz ponownego osądzenia za ten sam czyn

  zasada ne bis in idem wymaga, aby kara była wykonalna przynajmniej w dniu jej wymierzenia; istotne jest bowiem to, by kara nie mogła już zostać wykonana w momencie wszczęcia nowego postępowania (...)

 • Wysokość kary umownej

  sądowym kara umowa musi być dostosowana do ewentualnych strat, jakie może przynieść w tym wypadku opóźnienie. Poza tym zawsze należy odwoływać się do konkretnego przypadku, w którym (...)

 • Zmiana filozofii karania. Nowelizacja Kodeksu karnego

  takich osób za porównywalne czynny nie będzie wymierzana kara pozbawienia wolności nawet w zawieszeniu. Tym samym zarządzenie wykonania kary pozbawienia wolności osób skazanych w zawieszeniu przed

 • Kary bardziej skuteczne? Kodeks Karny znowelizowany

  wolności. Wobec takich osób za porównywalne czynny nie będzie wymierzana kara pozbawienia wolności nawet w zawieszeniu. Tym samym zarządzenie wykonania kary pozbawienia wolności osób skazanych (...)

 • Czy kara umowna podlega VAT?

  pieniężnych, kara umowna nie może być kwalifikowana jako towar. W konsekwencji obciążenia kontrahenta karą umowną nie można uznać za dostawę towarów.   Czy kara umowna może (...)

 • Warunkowe zawieszenie wykonania kary - czyli \"kara w zawiasach\"

  obowiązków, ich zmianę, rozszerzanie, zwalnianie w okresie próby. Dzięki temu jest możliwość dostosowania zakresu obowiązków do konkretnej potrzeby w danym czasie. Kiedy kara (...)

 • Nakładanie kar administracyjnych

  pieniężnej. Jeżeli zaś upłynął okres 5 lat od dnia, w którym kara powinna być wykonana, to nie można wszcząć egzekucji w przedmiocie kary administracyjnej. Jakie jeszcze ogólne zasady (...)

 • Jednolity Plik Kontrolny na żądanie

  wynagrodzenia. W 2018 r. jest to: od 210 zł do 4.200 zł (kara nałożona mandatem), od 210 zł do 21.000 zł (kara nałożona nakazem sądu), od 210 zł do 42.000 zł (kara nałożona wyrokiem (...)

 • Spowodowanie wypadku po użyciu alkoholu

  za składanie fałszywych zeznań – art. 233 kk, z zagrożeniem karą pozbawienia wolności do lat 3. wypadek, przestępstwo, kara, alkohol

 • Odpowiedzialność kontraktowa stron umowy deweloperskiej

  zostało w znacznej części wykonane albo gdy kara umowna jest „rażąco wygórowana". Kara umowna najczęściej określana jest w gotówce oraz procentowo w stosunku do wartości (...)

 • Gwałciciele dostaną za swoje...

  ;Tabela zmian  gwałciciel, gwałt, ofiara, przemoc, kara, przestępstwo, środek karny, pokrzywdzony, sprawca, zakaz zbliżania się, zbrodnia

 • Warunkowe przedterminowe zwolnienie po przerwie w karze

  układzie uniemożliwiającym objęcie wymierzonych mu kar jednostkowych pozbawienia wolności karą łączną. Wyrok Sądu Najwyższego Izba Karna z dnia 24 lutego 2006 r., sygn. akt I KZP 54/05 kara, (...)

 • Kara nagany a funkcja prezesa zarządu

  gospodarczą w zakresie usług ochrony osób i mienia? kara, nagana, przestępstwo, wykroczenie, wpływ, prezes zarządu, członek, wspólnik, uchwała, odwołanie, mandat, wygaśnięcie, sp. z o. o., ochrona (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • jazda bez prawa jazdy

  witam mam skończone 15 lat, czasem z moim znajomym ( który posiada auto i prawo jazdy) jeżdżę po drogach publicznych, oczywiście taki prawie w ogóle (...)

 • jazda po alkoholu

  miałem 0.1mg alkoholu, to jest chyba 0.21 promila; co mi grozi ? czy ktoś wie czy mam się poddać dobrowolnie karze czy nie ? co mnie czeka w najlepszym (...)

 • czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

  Witam Państwa, przeprowadzam się teraz do innego miasta i poszukiwałem mieszkania. W końcu udało mi się znaleźć odpowiednie i podpisałem z właścicielem (...)

 • KARA

  witam chciałem się zapytać czy jest możliwe nałożenie na pracownika dwóch kar jednocześnie- upomnienia i odbioru premii i jak długo taka sytuacja (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane