Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  zwolnienie od reszty kary ograniczenia wolności złożonego przed upływem 3 miesięcy od wydania poprzedniego postanowienia w tym przedmiocie nie rozpoznaje się aż do upływu tego okresu.§ 3. (...)

 • Więzienie za niepłacenie alimentów

  , przestępstwo, niealimentacji, kara, pozbawienie wolności, bezrobotny, środki, obiektywne, możliwości, uprawniony, zobowiązany, świadczenie, sąd, zasądzenie, uporczywe, uchylanie się

 • Uporczywe uchylanie się od alimentacji

  związku z powyższym, osobę taką można uznać za uchylającą się uporczywie od obowiązku alimentacyjnego. uporczywe, uchylanie się, alimentacja, zobowiązany, uprawniony, przestępstwo, (...)

 • Opinia prawna na temat kara za uchylanie sie od placenia alimentow

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kara za uchylanie sie od placenia alimentow, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Przestępstwo niealimentacji

  wykonania. Niezapłacenie zatem alimentów za jeden miesiąc czy dwa z reguły nie będzie stanowiło przestępstwa. Dopiero długotrwałe, uporczywe uchylanie sie od obowiązku (...)

 • Jaka jest odpowiedzialność głównego księgowego za wykonywanie obowiązków w zakresie rachunkowości oraz za zobowiązania podatkowe? – opinia prawna

  przez jednostkę (art. 3 ust. 1 pkt 6 ustawy). Kierownik jednostki jest zwolniony od odpowiedzialności za rachunkowość, jeżeli obowiązki w tym zakresie zostaną przypisane innej osobie, za (...)

 • Zabezpieczenie w postępowaniu rozwodowym - opinia prawna

  wyjątkiem od zasady, że zabezpieczenie roszczenia nie może prowadzić do jego zaspokojenia. Taki sposób zabezpieczenia umożliwia więc zaspokojenie Pani roszczeń (wyegzekwowanie sum należnych od (...)

 • Zrzeczenie się alimentów za jednorazową kwotę

  otrzymywania od rodziców alimentów, jeżeli nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie. Uporczywe uchylanie się od obowiązku łożenia na utrzymanie na utrzymanie osoby najbliższej (...)

 • Podatek od sprzedaży na Allegro. Zobacz, kiedy musisz zapłacić

  sytuacji? Przede wszystkim musimy pamiętać, że niezapłacony w terminie podatek staje się zaległością podatkową, od której nalicza się odsetki za zwłokę. Uchylanie się od (...)

 • Opłaty za autostrady. Nowe przepisy

  uiszczenia opłaty za przejazd drogami krajowymi. Zaproponowane zmiany mają uprościć zasady odpowiedzialności administracyjnej użytkowników dróg za uchylanie się od obowiązku (...)

 • Znęcał się nad rodziną

  przez to narażanie jej na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych (uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego) - art. 209 k.k. (przestępstwo ścigane na wniosek pokrzywdzonego, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wysokość alimentów na 2 dzieci od ojca pracujacego w Szkocji

  Mój maz przebywa obecnie w szkocji zarabia oficjalnie 812 funtów ale wykazuje że ma koszty pobytu 1400 funtów w jakiej wysokosci sąd moze mi przyznać (...)

 • Wysokość alimentów - a dochody ojca

  Witam czy jest gdzies okreslona maksymalna wysokosc alimentow, jakie moze placic zobowiazany w stosunku do jego dochodow i potrzeb? po prostu jest taka (...)

 • Alimenty w ANGLII

  Czy ktos wie jaka jest wysokosc alimentow w UK? Oboje przebywamy za granica tzn. Byla zona i ja. Ona chce zalozyc sprawe o alimenty i zapowiada ze pusci (...)

 • Dlaczego tatusiowie nie płacą alimentów

  Odpowiedź jest prosta - bo nie muszą i to w majestacie prawa. Jak to wygląda? Sąd przyznaje alimenty. Tatuś się na nie godzi. Nawet płaci przez (...)

 • Odwołanie od zasądzonych alimentów

  Zostały mi przysądzone alimenty 300 złotych które musze płacić na córke.Sprawa ciągnęła sie rok czasu ponieważ matka mojej córki założyła (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane