Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Skręty z marihuany będą legalne

  narkotyków jest karalne. Za jednego skręta z marihuany można spędzić nawet rok w więzieniu. Zaostrzenie prawa nie ograniczyło jednak sprzedaży narkotyków, ani nie przyczyniło (...)

 • Za skręty z marihuany nie zawsze będzie kara

  . Dozwolona jest tam nawet uprawa pięciu krzaków marihuany i do 40 grzybków halucynogennych. W Polsce od 2000 roku posiadanie najmniejszej nawet ilości narkotyków jest karalne. (...)

 • Kodeks karny skarbowy

  § 4 niniejszego kodeksu stosuje się odpowiednio.Art. 22. § 1. Karami za przestępstwa skarbowe są:1) kara grzywny w stawkach dziennych; 2) kara ograniczenia wolności; 3) kara (...)

 • Porada prawna na temat kara za posiadanie marihuany

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kara za posiadanie marihuany, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Posiadanie narkotyków przez 17-latkę

  Mam 17 lat w prokuraturze toczy się moja sprawa w związku z popełnieniem przeze mnie przestępstwa (posiadanie małej ilości marihuany) - po otrzymaniu odpowiednich ekspertyz prokuratura zadecyduje (...)

 • Niebezpieczna marihuana. Palisz? Nie jedź.

  na uniknięcie odpowiedzialności.  Co grozi za prowadzenie pojazdu po użyciu marihuany? Prowadzenie pojazdu mechanicznego, po użyciu środka odurzającego lub pod wpływem takiego środka (...)

 • Ostrzejsze kary za handel dopalaczami i za ich posiadanie

  znowelizowanych przepisów za samo posiadanie znacznych ilości dopalaczy będzie groziła kara nawet do trzech lat, a za handel nimi nawet do lat 12 więzienia”. W związku (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  których mowa w § 1. Art. 123a. § 1. Za prace porządkowe oraz pomocnicze wykonywane na rzecz jednostek organizacyjnych Służby Więziennej lub za prace porządkowe na rzecz samorządu terytorialnego, (...)

 • Sejm popiera narkotyki na własny użytek

  Za posiadanie małej ilości narkotyku nie zawsze trafisz za kratki. Odrzucenia projektu chciał PiS. Posłowie zaakceptowali jednak zmiany. Uchwalona nowela ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (...)

 • Posiadasz narkotyki? Prokurator nie zawsze cię ukarze.

  , zwłaszcza marihuany, okazyjnie, czasem jednorazowo, zaś zostały złapane na posiadaniu śladowych jej ilości. W ustawie owa "nieznaczna ilość" nie jest definiowana, co również należy uznać (...)

 • III - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część ogólna

  odpowiednią sumę tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę. § 2. Przepis powyższy stosuje się również w wypadku pozbawienia wolności oraz w wypadku skłonienia za (...)

 • Kary pieniężne nakładane w postępowaniu antymonopolowym przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

  których może być nałożona kara pieniężna, Prezes Urzędu może – w drodze postanowienia – odroczyć uiszczenie kary pieniężnej lub rozłożyć ją na raty, z uwagi na ważny interes (...)

 • Kto i na jakich zasadach może sprzedawać alkohol?

  czynu podlega karze grzywny do 5 000 zł.Jeśli ten czyn został popełniony w zakresie działalności przedsiębiorcy, za sprawcę czynu zabronionego uznaje się osobę odpowiedzialną za wprowadzenie (...)

 • Ostrzejsza walka z dopalaczami

  dla każdej transakcji deklarację zastosowania nowej substancji psychoaktywnej. Kary za posiadanie dopalaczy i handel nimi Od dnia wejścia w życie ustawy, za samo posiadanie znacznych (...)

 • Posiadanie marihuany

  możliwości podjąć odpowiednie czynności procesowe pozwalające na wyjaśnienie sprawy. marihuana, posiadanie, środki odurzające, substancje psychotropowe, narkotyki, kara, przestępstwo, postępowanie (...)

 • Kodeks cywilny

  . Jeżeli termin jest oznaczony w miesiącach lub latach, a ciągłość terminu nie jest wymagana, miesiąc liczy się za dni trzydzieści, a rok za dni trzysta sześćdziesiąt pięć.Art. 115. Jeżeli (...)

 • Zakaz konkurencji a samozatrudnienie - opinia prawna

  .). Pani interes prawny w żądaniu ustalenia stosunku pracy polega na tym, że w przypadku uwzględnienia powództwa uzyska Pani stabilizację zatrudnienia, ochronę wynagrodzenia za pracę oraz będzie (...)

 • "Simone" uderza w pedofilów

  poniżej 15 roku życia.  Dodatkowo u 19-latka zabezpieczono 4 gramy marihuany, więc odpowie również za posiadanie środków odurzających. Materiały dotyczące zatrzymanych (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  wiadomości tymczasowo aresztowanemu.§ 3. Jeżeli w okresie zawieszenia wykonania kary dyscyplinarnej tymczasowo aresztowany dopuścił się ponownie przekroczenia, zawieszona kara ulega wykonaniu, chyba (...)

 • Mieli przy sobie narkotyki

  on jeszcze szklaną fifkę z narkotykiem. Po nocy spędzonej w izbie wytrzeźwień (miał prawie 2,5 promila alkoholu we krwi) odpowie za posiadanie marihuany. Także i jemu grozi do 3 lat (...)

 • Uproszczenia w budownictwie

  nowego mechanizmu. Dotychczas kara z tytułu nielegalnego użytkowania była uregulowana w art. 57 ust. 7. Zgodnie z powyższym przepisem w przypadku stwierdzenia przystąpienia do użytkowania obiektu

 • Jak prowadzone jest postępowanie w związku z nieuczciwym wykorzystywaniem przewagi kontraktowej?

  może spowodować, że UOKiK uzna ją za legalną. Przedsiębiorca nie musi odnosić się do tego wezwania, brak wyjaśnień z jego strony może jednak spowodować, że UOKiK uzna za konieczne wszczęcie (...)

 • Kara nagany a funkcja prezesa zarządu

  klientów. Za te czyny sąd wymierzył prezesowi karę nagany (w oparciu przepisy ustawy o nieuczciwej konkurencji). Czy kara ta może mieć wpływ na możliwość dalszego pełnienia przez prezesa (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  ;zezwolenie na pracę sezonową - wykonywaną przez okres nie dłuższy niż 9 miesięcy w roku kalendarzowym w sektorach: rolnictwo, ogrodnictwo, turystyka w ramach działalności uznanych (...)

 • "Simone" uderzyła po raz trzeci

  poniżej 15 lat. Za to grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Kolejne zarzuty będą zależały od oględzin dysków twardych komputerów oraz innych nośników przez biegłych sądowych z zakresu

 • Jak zostać rzeczoznawcą majątkowym?

  rzeczoznawcę majątkowego wynosi: za pierwszy etap postępowania kwalifikacyjnego (etap wstępny) – 250 zł; za drugi etap postępowania kwalifikacyjnego (egzamin): za część pisemną (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Legalizacja miękkich narkotyków

  Chciałem w szanownym gronie osób zajmujących się prawem zadać pytanie: Czy jesteście za legalizacją miękkich narkotyków (np. marihunana) oraz (...)

 • posiadanie narkotykow

  jaka kara grozi za posiadanie niewielkiej ilości marihuany mniej niz pół grama. w sumie ćwiartka bo tyle syn kupił ale policjant powiedział ze (...)

 • Prowadzenie samochodu pod wpływem leków przeciwbólowych (opioidowe)

  Witam was serdecznie, Mam problem z powodu prowadzenia samochodu po silnych środkach przeciwbólowych; tramal, bunondal... W badaniu krwi wyszło 76ng/ml. (...)

 • Sprawa karna za sprzedaz marihuany

  Witam jestem oskarzony o sprzedaz marihuany nieletniej, lecz marihuana zostala przekazana osobie pelnoletniej. W pozniejszym czasie policja zlapala mojego (...)

 • Posiadanie...kara

  Witam Mam pytanie jaka kara grozi osobie za posiadanie marihuany w niewielkich ilościach prosze o podanie jakieś zakresu?Z góry dziękuję za wszelkie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane