Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

  • Jazda samochodem po pijaku

    Jaka grozi mi kara za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwym (2.7 promila)? Chciałbym nadmienić, że około 6 lat temu mialem zabrane prawo jazdy na 6 miesiecy za jazdę (...)

  • Dojedź do celu - na trzeźwo!

    niebawem pojawi się radiowóz, uciekł w pobliskie pola. Po krótkim pościgu tam zatrzymali go policjanci z posterunku w Korczynie. Po ustaleniu tożsamości uciekiniera i sprawdzeniu (...)

  • Święta i Majówka: jak nie dostać mandatu?

    przypadku, gdy kierujący pojazdem w stanie nietrzeźwym był wcześniej skazany za jazdę po pijanemu. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl święta, policja, mandat, punkty karne, kontrola drogowa, (...)

  • Porada prawna na temat kara za jazdę po alkocholu 0,26 promila

    Nie szukaj dłużej informacji na temat kara za jazdę po alkocholu 0,26 promila, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

  • Weekend andrzejkowy na polskich drogach

    właściciela pojazdu. Kobieta była trzeźwa i miała prawo jazdy. Katarzyna S. odpowie za wykroczenia dopuszczenia do kierowania pojazdem przez osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu. (...)

  • Prowadzenie pojazdu po zabraniu prawa jazdy

    przypadku mogę mieć odwieszone teraz te 2 lata za niestosowanie się do wyroku sadu, jechałem już po zakończeniu kary. W pierwszej kolejności zwracamy uwagę na fakt, że do 2013 r. poddawany (...)

  • Spowodowanie wypadku po użyciu alkoholu

    za składanie fałszywych zeznań – art. 233 kk, z zagrożeniem karą pozbawienia wolności do lat 3. wypadek, przestępstwo, kara, alkohol

  • Areszty dla chuliganów

    skierowano policyjny patrol. Jakub C. (l. 19) i Piotr L. (l. 22) zostali zzatrzymani i noc spędzili w izbie wytrzeźwień. Dzisiaj odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Za jazdę (...)

  • Kara za prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu

    Jaka jest kara za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu (wynik testu 0, 46 promila)? Czy orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów? Jeśli tak, na jaki okres? Proszę o podanie podstawy (...)

  • Zmiany w prawie od Nowego Roku

    dotkną także amatorów sportów zimowych. Już od 31 grudnia za jazdę po stoku w stanie nietrzeźwości – powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi – narciarz (...)

  • Piłeś? Nie jedź! Włącz myślenie!

    0,2 promila. Za uzyskanie lub przekroczenie dozwolonego limitu alkoholu w wydychanym powietrzu (czyli 0.1 mg w dm3 w wydychanym powietrzu lub 0,2 promila stężenia alkoholu we krwi) grozi (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

  • Utrata prawa jazdy

    Witam Mam pytanie Jadąc samochodem uderzyłem w drzewo Byłem pod wpływem alkoholu 2,52 promila w wydychanym powietrzu. Jechałem sam o godzinie 4 rano (...)

  • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

    siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)

  • jazda po alkoholu

    miałem 0.1mg alkoholu, to jest chyba 0.21 promila; co mi grozi ? czy ktoś wie czy mam się poddać dobrowolnie karze czy nie ? co mnie czeka w najlepszym (...)

  • Przedawnienie wyroku

    Jak dlugo trzeba czekac na przedawnienie wyroku, albo czy mozna ten wyrok zawiesic?? (karolllll) To reguluje k.k. Art. 103. par 1. Nie można wykonać (...)

  • Jazda pod wpływem alkoholu

    Witam Mam pytanie Jadąc samochodem uderzyłem w drzewo Byłem pod wpływem alkoholu 2,52 promila w wydychanym powietrzu. Jechałem sam o godzinie 4 rano (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane