Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Święta i Majówka: jak nie dostać mandatu?

  przypadku, gdy kierujący pojazdem w stanie nietrzeźwym był wcześniej skazany za jazdę po pijanemu. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl święta, policja, mandat, punkty karne, kontrola (...)

 • Dojedź do celu - na trzeźwo!

  niebawem pojawi się radiowóz, uciekł w pobliskie pola. Po krótkim pościgu tam zatrzymali go policjanci z posterunku w Korczynie. Po ustaleniu tożsamości uciekiniera i sprawdzeniu (...)

 • Kto podlega karze za jazdę w stanie nietrzeźwości czy pod wpływem środka odurzającego?

  Że jazda po pijanemu jest surowo karana, to każdy wie; jednak już mniej osób zdaje sobie sprawę, iż również inne specyfiki spożyte zanim zasiądzie się za kierownicą (...)

 • Opinia prawna na temat kara za jazdę po pijanemu 1,8 promila

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kara za jazdę po pijanemu 1,8 promila, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jazda samochodem po pijaku

  Jaka grozi mi kara za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwym (2.7 promila)? Chciałbym nadmienić, że około 6 lat temu mialem zabrane prawo jazdy na 6 miesiecy za jazdę (...)

 • Weekend andrzejkowy na polskich drogach

  właściciela pojazdu. Kobieta była trzeźwa i miała prawo jazdy. Katarzyna S. odpowie za wykroczenia dopuszczenia do kierowania pojazdem przez osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu. (...)

 • Prowadzenie pojazdu po zabraniu prawa jazdy

  przypadku mogę mieć odwieszone teraz te 2 lata za niestosowanie się do wyroku sadu, jechałem już po zakończeniu kary. W pierwszej kolejności zwracamy uwagę na fakt, że do 2013 r. poddawany (...)

 • Spowodowanie wypadku po użyciu alkoholu

  za składanie fałszywych zeznań – art. 233 kk, z zagrożeniem karą pozbawienia wolności do lat 3. wypadek, przestępstwo, kara, alkohol

 • Jak skrócić zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę po pijanemu? – opinia prawna

  przypadku. Jak skrócić zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę po pijanemu? – opinia prawna

 • Areszty dla chuliganów

  skierowano policyjny patrol. Jakub C. (l. 19) i Piotr L. (l. 22) zostali zzatrzymani i noc spędzili w izbie wytrzeźwień. Dzisiaj odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Za jazdę (...)

 • Kara za prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu

  Jaka jest kara za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu (wynik testu 0, 46 promila)? Czy orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów? Jeśli tak, na jaki okres? Proszę o podanie podstawy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • jazda po alkoholu

  miałem 0.1mg alkoholu, to jest chyba 0.21 promila; co mi grozi ? czy ktoś wie czy mam się poddać dobrowolnie karze czy nie ? co mnie czeka w najlepszym (...)

 • Utrata prawa jazdy

  Witam Mam pytanie Jadąc samochodem uderzyłem w drzewo Byłem pod wpływem alkoholu 2,52 promila w wydychanym powietrzu. Jechałem sam o godzinie 4 rano (...)

 • Stan nietrzeźwości - jaka kara ??

  Zachodzi, gdy: * zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość lub * zawartość alkoholu (...)

 • Sprawiedliwy czy wredny prokurator?

  Zatrzymano mnie jadacego pod wplywem alkohlu.badanie alkomatwm wyszlo 0,59 0,60 0,57.badanie krwi 0,4.policja chciala umorzyc sprawe i skierowac sprwe (...)

 • mandat za picie alkoholu w miejscu publicznym

  siemka, mam 19 lat i dwa dni temu dostałem mandat od policji za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym w wysokości 100zł. Moje pytanie jest takie, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane