Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odpowiedzialność biura rachunkowego

  gwarancyjna ubezpieczenia OC, w odniesieniu do jednego zdarzenia, którego skutki są objęte umową ubezpieczenia OC, zależna jest od przedmiotu działalności podmiotów uprawnionych do wykonywania (...)

 • Odpowiedzialność biura rachunkowego

  mogę żądać tych kwot od biura? Czy biura są obowiązkowo ubezpieczone na taką okoliczność? Tak, w tym zakresie istnieje obowiązek zawierania umów od odpowiedzialności OC. Zgodnie (...)

 • Kierowca łatwiej zmieni ubezpieczyciela

  być wydruk umowy na domowej drukarce. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl OC, polisa OC, oświadczenie, wypowiedzenie, zerwanie OC, kara za brak OC, ubezpieczenia, kierowca, (...)

 • Porada prawna na temat kara za brak oc biura rachunkowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kara za brak oc biura rachunkowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Co grozi za jazdę bez polisy OC?

  udzielenie informacji mamy 30 dni na zapłacenie kary lub udowodnienie, że w chwili kontroli mieliśmy polisę. Ile za brak OC? Wysokość opłaty karnej za brak OC uzależniona (...)

 • Wyższe kary dla kierowców. Za co?

  równowartość trzykrotności minimalnego wynagrodzenia za pracę. Najmniejsza kara przewidziana jest za brak obowiązkowego ubezpieczenia na inny pojazd, czyli np. na motocykl. (...)

 • Do kiedy trwa obowiązek przechowywania dokumentów dla celów podatkowych? - opinia prawna

  właścicieli dostałem w kartonach dokumenty za poprzednie lata, które przekazałem do swojego biura rachunkowego, żeby się zapoznali czy wszystko jest (nie podpisywałem na szczęście (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  niecelowe ze względu na rodzaj i wysokość kary prawomocnie orzeczonej za inne przestępstwo, a interes pokrzywdzonego temu się nie sprzeciwia. § 2. Jeżeli kara za inne przestępstwo nie (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  wiadomości tymczasowo aresztowanemu.§ 3. Jeżeli w okresie zawieszenia wykonania kary dyscyplinarnej tymczasowo aresztowany dopuścił się ponownie przekroczenia, zawieszona kara ulega wykonaniu, chyba (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  stosuje się odpowiednio. Art. 63a. W szczególnie uzasadnionych wypadkach sąd może zmienić formę obowiązku wykonywania pracy, przyjmując 20 godzin pracy na cele społeczne za równoważne 10% wynagrodzenia (...)

 • Odpowiedzialność karna skarbowa

  moją sytuację lub pociągną do odpowiedzialności również inne osoby? Odpowiedzialności karnej za przestępstwo skarbowe lub odpowiedzialności za wykroczenie skarbowe podlega ten tylko, kto (...)

 • Jak zostać rzeczoznawcą majątkowym?

  rzeczoznawcę majątkowego wynosi: za pierwszy etap postępowania kwalifikacyjnego (etap wstępny) – 250 zł; za drugi etap postępowania kwalifikacyjnego (egzamin): za część pisemną (...)

 • Reaguj na przemoc wobec dzieci – to Twój obowiązek!

  , zgodnie z art. 156 K.k., za dokonanie przestępstwa ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka do lat 15 sprawcy groziła kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Dzięki prezydenckiej ustawie, (...)

 • Brak ubezpieczenia OC nieużywanego samochodu

  Skoro OC pojazdu jest obowiązkowe, to czy za posiadanie nieubezpieczonego pojazdu - nieużywanie go (auto stoi w szopie) grozi jakaś kara? Osoba fizyczna lub prawna, która nie dopełniła (...)

 • Efektywność energetyczna budynków - obowiązki i uprawnienia...

  zawarcia w nim klauzuli następującej treści: "Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia"; klauzula ta zastępuje pouczenie organu o odpowiedzialności karnej za (...)

 • Na czym polega zawód doradcy podatkowego?

  ;terminie 14 dni od daty zaistnienia tych zdarzeń. Kara grzywny za naruszenia tych obowiązków wynosi do 5.000 zł. Obowiązek opłacania składki członkowskiej z tytułu przynależności (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  . § 5. Organ podatkowy uznaje jednak za dowód księgi podatkowe, które prowadzone są w sposób wadliwy, jeżeli wady nie mają istotnego znaczenia dla sprawy. § 6. Jeżeli organ podatkowy stwierdzi

 • Ubezpieczenia turystyczne - dla osób z wyobraźnią

  równowartości minimum 50.000 euro, czyli kwocie, która pozwoli przy spełnieniu się czarnego scenariusza, na pokrycie wszelkich kosztów związanych z naszą odpowiedzialnością za (...)

 • Zatrudnianie na czarno a odpowiedzialność

  Była pracownica pod moją nieobecność dokonała włamania do biura. Podejrzewamy, iż dorobiła klucze w czasie kiedy pracowała. Z biura zginęła książka przychodów, jej potwierdzenie otrzymania (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane