Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odpowiedzialność biura rachunkowego

  gwarancyjna ubezpieczenia OC, w odniesieniu do jednego zdarzenia, którego skutki są objęte umową ubezpieczenia OC, zależna jest od przedmiotu działalności podmiotów uprawnionych do wykonywania (...)

 • Odpowiedzialność biura rachunkowego

  mogę żądać tych kwot od biura? Czy biura są obowiązkowo ubezpieczone na taką okoliczność? Tak, w tym zakresie istnieje obowiązek zawierania umów od odpowiedzialności OC. Zgodnie (...)

 • Kierowca łatwiej zmieni ubezpieczyciela

  mógł być wydruk umowy na domowej drukarce. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl OC, polisa OC, oświadczenie, wypowiedzenie, zerwanie OC, kara za brak OC, ubezpieczenia, (...)

 • Porada prawna na temat kara za brak oc biura rachunkowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kara za brak oc biura rachunkowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Co grozi za jazdę bez polisy OC?

  udzielenie informacji mamy 30 dni na zapłacenie kary lub udowodnienie, że w chwili kontroli mieliśmy polisę. Ile za brak OC? Wysokość opłaty karnej za brak OC uzależniona (...)

 • Wyższe kary dla kierowców. Za co?

  równowartość trzykrotności minimalnego wynagrodzenia za pracę. Najmniejsza kara przewidziana jest za brak obowiązkowego ubezpieczenia na inny pojazd, czyli np. na motocykl. (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  niecelowe ze względu na rodzaj i wysokość kary prawomocnie orzeczonej za inne przestępstwo, a interes pokrzywdzonego temu się nie sprzeciwia. § 2. Jeżeli kara za inne przestępstwo nie (...)

 • Do kiedy trwa obowiązek przechowywania dokumentów dla celów podatkowych? - opinia prawna

  właścicieli dostałem w kartonach dokumenty za poprzednie lata, które przekazałem do swojego biura rachunkowego, żeby się zapoznali czy wszystko jest (nie podpisywałem na szczęście (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  wiadomości tymczasowo aresztowanemu.§ 3. Jeżeli w okresie zawieszenia wykonania kary dyscyplinarnej tymczasowo aresztowany dopuścił się ponownie przekroczenia, zawieszona kara ulega wykonaniu, chyba (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. I

  stosuje się odpowiednio. Art. 63a. W szczególnie uzasadnionych wypadkach sąd może zmienić formę obowiązku wykonywania pracy, przyjmując 20 godzin pracy na cele społeczne za równoważne 10% wynagrodzenia (...)

 • Odpowiedzialność karna skarbowa

  moją sytuację lub pociągną do odpowiedzialności również inne osoby? Odpowiedzialności karnej za przestępstwo skarbowe lub odpowiedzialności za wykroczenie skarbowe podlega ten tylko, kto (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane