Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks karny skarbowy

  § 4 niniejszego kodeksu stosuje się odpowiednio.Art. 22. § 1. Karami za przestępstwa skarbowe są:1) kara grzywny w stawkach dziennych; 2) kara ograniczenia wolności; 3) kara (...)

 • Jak będą nakładane mandaty za wykroczenia skarbowe?

  , poz. 930, ze zm.)   mandat, kara grzywny, nakładanie kary grzywny w drodze mandatu karnego, wykroczenia skarbowe, funkcjonariusze finansowych i niefinansowych organów postępowania (...)

 • Kodeks wykroczeń

  karze aresztu, grzywny albo karze nagany. § 5. Kto w inny sposób nieostrożnie obchodzi się z ogniem, podlega karze aresztu, grzywny albo karze nagany. § 6. Kto zostawia małoletniego do lat (...)

 • Porada prawna na temat kara grzywny

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kara grzywny, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odpowiedzialność karna i karnoskarbowa członka zarządu spółki

  tego, że pisma i zamówienia handlowe nie zawierają danych określonych w przepisach - kara grzywny do 5 tysięcy złotych. Ponadto kto, będąc członkiem zarządu spółki (...)

 • Dobrowolne poddanie się karze

  pracującą i uzyskującą z tego tytułu środki, które mogą zostać przeznaczone na zapłacenie kary grzywny. Kara grzywny wymierzana jest w stawkach dziennych: w liczbie od 10 do 360. (...)

 • Kodeks karny

  kary.§ 2. Grzywny nie orzeka się, jeżeli dochody sprawcy, jego stosunki majątkowe lub możliwości zarobkowe uzasadniają przekonanie, że sprawca grzywny nie uiści i nie będzie jej można (...)

 • PIT 2013. Niezłożenie zeznania podatkowego może być przestępstwem

  . Przestępstwo skarbowe polegające na uchylaniu się od opodatkowania zagrożone jest karą grzywny, a nawet karą pozbawienia wolności. Karę wymierza sąd. W przypadku grzywny określa on zarówno (...)

 • Spóźniłeś się złożeniem deklaracji podatkowej? Co dalej?

  skarbowe.  Zgodnie z art. 47 § 1 w zw. z art. 48 § 1 kks kara grzywny za wykroczenia skarbowe jest określana kwotowo i może być wymierzona w granicach od jednej dziesiątej do dwudziestokrotnej

 • Konsekwencje prowadzenia apteki lub hurtowni farmaceutycznej bez zezwolenia lub zatrudniania osoby nie mającej kwalifikacji farmaceuty

  grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2. Stosunkowo najłagodniejszą sankcją jest kara grzywny. Liczba stawek grzywny (...)

 • Kodeks Karny - Część Ogólna, Rozdziały I-XV

  pozbawienia wolności nie przekraczającej 2 lat, kary ograniczenia wolności lub grzywny orzeczonej jako kara samoistna, jeżeli jest to wystarczające dla osiągnięcia wobec sprawcy celów (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KARA GRZYWNY

  Mam pytanie-w sprawie karnej zapadł wyrok w sądzie apelacyjnym,kara grzywny-kiedy ten wyrok przestaje być uciążliwy(wykreślony z akt)????????? Nie (...)

 • kara grzywny!??

  Witam Czy karę grzywny da się jakos odrobić społecznie lub rozłożyć na raty?Pytam się w imieniu mojego brata, który niestety nie ma z czego zapłacic??Z (...)

 • Nawet 27 720 kary za źle rozliczony PIT !!!

  Witam! Karami przewidzianymi w Kodeksie karnym skarbowym są: kara grzywny, kara ograniczenia wolności oraz pozbawienia wolności. Kary pozbawienia oraz (...)

 • Zmiany w prawie-Pielęgniarka jak Policjant!!

  Witam Jestem synem pielęgniarki. Od mamy dowiedziałem się o bardzo interesującej sprawie, i w mojej opinie słusznej zmianie prawa. Otóż to, (...)

 • jazda bez prawa jazdy

  witam mam skończone 15 lat, czasem z moim znajomym ( który posiada auto i prawo jazdy) jeżdżę po drogach publicznych, oczywiście taki prawie w ogóle (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane