Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Już jest Krajowy Fundusz Kapitałowy

  kapitałowy? Fundusz kapitałowy jest osobą prawną albo jednostką organizacyjną, nieposiadającą osobowości prawnej, której wyłącznym przedmiotem działalności jest dokonywanie inwestycji. W (...)

 • Prawa komandytariusza w spółce komandytowej

  kapitałowy w rozumieniu prawnym. Ten ostatni jest pojmowany jest jako ogół praw i obowiązków wspólnika w spółce, natomiast udział kapitałowy jako pojecie z zakresu (...)

 • Opodatkowane zysków kapitałowych z polisy

  . Dochodem jest różnica pomiędzy postawioną do dyspozycji kwotą świadczenia, uzyskanego z inwestowania w fundusz kapitałowy, a sumą składek na ubezpieczenie przekazanych na fundusz kapitałowy. Odnośnie (...)

 • Porada prawna na temat kapitałowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kapitałowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks spółek handlowych

  pieniądzu. Rzeczy wniesione do spółki przez wspólnika tylko do używania zwraca się w naturze. § 4. Jeżeli udział kapitałowy wspólnika występującego albo spadkobiercy wspólnika przy rozliczeniu (...)

 • Zmiany w ksh - spółki osobowe

  regulacja przekreśla też dotychczasowe wątpliwości dotyczące kwestii, czy udział kapitałowy jest wielkością stałą i niezmienną, czy też możliwe jest zwiększenie udziału w przypadku niepobrania (...)

 • Nadzór nad rynkiem kapitałowym

  informacji wewnętrznych, powiadamiania o transakcjach związanych z zarządem oraz powiadamiania o podejrzanych transakcjach (Dz. Urz. WE L 162 z 30.04.2004) nadzór, rynek kapitałowy, papiery wartościowe, (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 22-101)

  powinien być wypłacony w pieniądzu. Rzeczy wniesione do spółki przez wspólnika tylko do używania zwraca się w naturze.§ 4. Jeżeli udział kapitałowy wspólnika występującego (...)

 • SOLVENCY II - Zmiany w przepisach dotyczących działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej

  niedotrzymania ma charakter wczesnego ostrzeżenia zmierzającego do interwencji organu nadzoru. Minimalny wymóg kapitałowy (MCR) będzie ostatnim szczeblem interwencji, który będzie decydował o odebraniu (...)

 • Polska reforma emerytalna - czy mocno opiera się na trzech filarach?

  zabezpieczeniu społecznym, w tym o emeryturach. My również aktywnie uczestniczyliśmy w tym spotkaniu. Czy mówi się o dalszych reformach systemowych, na przykład o całkowitym przejściu na system kapitałowy? (...)

 • Umowa leasingu w prawie cywilnym

  cywilne, finansujący, leasingodawca, przedmiot leasingu, korzystający, leasingobiorca, leasing finansowy, kapitałowy, operacyjny, organizacyjny, bieżący

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane