Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wkłady komplementariusza do spółki komandytowo-akcyjnej

  ;Komplementariusz może wnieść wkład do spółki komandytowo-akcyjnej na kapitał zakładowy lub na inne fundusze. § 2. Wniesienie przez komplementariusza wkładu na kapitał (...)

 • Kodeks spółek handlowych (388-458)

  . § 1. Na pokrycie straty należy utworzyć kapitał zapasowy, do którego przelewa się co najmniej 8% zysku za dany rok obrotowy, dopóki kapitał ten nie osiągnie co najmniej jednej (...)

 • Obniżenie kapitału w spółce z o.o.

  50.000 złotych. Obniżenie kapitału zakładowego poniżej tej kwoty jest bowiem niedopuszczalne.W jakich sytuacjach można obniżyć kapitał zakładowy?W praktyce istnieje wiele sytuacji, w których (...)

 • Porada prawna na temat kapitał zakładowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kapitał zakładowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks spółek handlowych (art. 201-300)

  stosuje się, jeżeli pomimo obniżenia kapitału zakładowego nie zwraca się wspólnikom wpłat dokonanych na kapitał zakładowy, a jednocześnie z obniżeniem kapitału zakładowego następuje (...)

 • Informacja o kapitale zakładowym spółki z o.o.

  handlowych stanowi wyraźnie o kapitale zakładowym i nie nakazuje, by różnicować kapitał zakładowy wniesiony w postaci pieniężnej i niepieniężnej. Także inne przepisy k.s.h., (...)

 • Kodeks spółek handlowych

   Art. 1. § 1. Ustawa reguluje tworzenie, organizację, funkcjonowanie, rozwiązywanie, łączenie, podział i przekształcanie spółek handlowych. § 2. Spółkami handlowymi (...)

 • Zasada gwarancyjna kapitału zakładowego spółki

  , jest to bowiem element niezbędny dla dokonania rejestracji spółki. kapitał zakładowy, spółka, kapitał, wypłata, zmiana, wysokość, wypłata

 • Spółka za granicą? Jaką spółkę wybrać LTD, GmbH czy UG?

  . Standardowy kapitał zakładowy może wynosi 1 tys. GBP podzielonych na 1,000 akcji po 1.00 GBP każda Obowiązek wpłaty kapitału zakładowego na konto spółki NIE - kapitał (...)

 • Podwyższenie kapitału zakładowego w spółce z o.o.

  (tekst jednolity: Dz. U. 2013 r. poz. 1030)   kapitał, zakładowy, podwyższenie, zdolność kredytowa, spółka, kapitałowa, odpowiedzialność

 • Jak obniżyć kapitał zakładowy w spółce z o.o. - opinia prawna

  Stan faktyczny  Jakich należy dokonać czynności, aby obniżyć kapitał zakładowy w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością? Dotychczasowy kapitał wynosi 300.000 zł. Kapitał (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podwyższenie kapitalu sp z o.o.

  Witam Opiszę przypadek mój i poproszę o wskazówki. Witam Opiszę przypadek mój i poproszę o wskazówki. Została założona sp z o.o. z kapitałem (...)

 • Kapitał zakładowy Sp. Z.o.o ???

  W związku z założeniem sp. z o.o. jestesmy zainteresowani czy wniesienie wkładu zakładowego dla sp z o o jest stanem faktycznym czy odbywa sie tylko (...)

 • Nieudane zarabianie na reklamie

  Witam. Jestem właścicielem stron internetowych. W internecie znalazłem stronę zajmującą się pozyskiwaniem reklamodawców i wydawców. Firma ta zajmuje (...)

 • sp. z o.o. - inwestor - kilka problemów

  witam Forumowiczów potrzebuję porady : rok temu wszedłem z inwestorem w spółkę , potrzebowałem kapitału udziały to 20 do 80 % - moje mniejszościowe, (...)

 • Spółka cywilna i Spółka Z o.o

  Witam, mam pytania odnośnie spółki cywilnej i spółki z o.o. Czym one się dokładnie różnią? Jakie są ich plusy i minusy? Oraz czy można przerejestrować (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane