Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks spółek handlowych

  spółki wspólnik nie może żądać od dłużnika zapłaty przypadającego na niego udziału w wierzytelności spółki ani przedstawić do potrącenia wierzytelności spółki swojemu wierzycielowi. (...)

 • Kodeks spółek handlowych (art. 201-300)

  aktu notarialnego Art. 211. § 1. Członek zarządu nie może bez zgody spółki zajmować się interesami konkurencyjnymi ani też uczestniczyć w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki (...)

 • Prawo bankowe

  wpłacony przez założycieli w walucie polskiej na rachunek bankowy w banku krajowym, otwarty w celu dokonania wpłat na kapitał założycielski banku.4. Pokrycie pełnej kwoty kapitału założycielskiego (...)

 • Opinia prawna na temat kapitał założycielski spółki cywilnej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kapitał założycielski spółki cywilnej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Konsekwencje podatkowe sprzedaży udziałów w spółce - opinia prawna

  Stan faktyczny   Poszukuję informacji na temat skutków prawno-podatkowych dla udziałowca w przypadku sprzedaży udziałów w spółce z o.o. Kapitał założycielski spółki (...)

 • Szkoda a odpowiedzialność wspólników spółki cywilnej

  istniejącej spółki cywilnej bez konieczności zawierania nowej umowy spółki cywilnej. Po przystąpieniu spółki z o. o. do spółki cywilnej następuje przekształcenie (...)

 • Brak możliwości podniesienia kapitału zakładowego

  z art. 270 ksh  rozwiązanie spółki powodują: przyczyny przewidziane w umowie spółki,  uchwała wspólników o rozwiązaniu spółki albo o przeniesieniu (...)

 • Jak założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością? - Sekwencja czynności

  obrocie prawnym funkcjonować. Kapitał ten podzielony jest na udziały, które przypadają wspólnikom. Umowa musi zatem wskazywać, na ile udziałów dzielony jest kapitał, a (...)

 • Kto wykonuje czynności w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością? - opinia prawna

  Stan faktyczny Spółka z o.o. ma kapitał założycielski 50 000 zł. W umowie spółki nie ma szczegółowych uregulowań dotyczących zakresu podejmowanych decyzji przez zarząd spółki, (...)

 • Ustawa o podatku od czynności cywilnoprawnych

  kapitałowa - spółkę: z ograniczoną odpowiedzialnością lub akcyjną;  3) siedziba spółki - siedzibę spółki określoną w umowie (statucie) spółki;  4) rzeczywisty (...)

 • Inwestycja kapitału zakładowego

  Czy kapitał założycielski - np. 100 000 zł może być w jakiś sposób użyty (zainwestowany) przy działalności spółki (np. na zakup materiałów lub maszyn). Czy jest to kapitał (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane