Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Najważniejsze są pierwsze sekundy

  częściej zdarza się, że kandydat nie dostanie pracy, niż to, że ją dostanie. Na każde miejsce pracy przypada z reguły wielu kandydatów, i prawdopodobieństwo, że ktoś za pierwszym odniesie sukces, (...)

 • Wójt, burmistrz, prezydent - wybieramy ich bezpośrednio

  nie zostanie zarejestrowany żaden kandydat, wyboru wójta (burmistrza, prezydenta) dokona rada gminy bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady. Jeżeli zaś zostanie

 • Kto może sporządzać świadectwa charakterystyki energetycznej budynków i lokali?

  egzaminacyjnego, ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego na podstawie przepisów o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Kandydat wnosi opłatę za postępowanie

 • Porada prawna na temat kandydat

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kandydat, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  miesiąca - jeśli urząd musi wyjaśnić Twoją sytuację (gdy na przykład kandydat otrzyma negatywne orzeczenie lekarskie albo okaże się, że kandydat uzyskał prawo jazdy za granicą). Jeśli (...)

 • Jak zdobyć zawód doradcy podatkowego?

  części pisemnej – do skutku, nie częściej jednak niż co 3 miesiące.  W trakcie tego egzaminu kandydat odpowiada na 10 wylosowanych pytań. Odpowiedź na każde z pytań oceniana jest w skali (...)

 • Sejm pracuje nad przepisami o aplikacji adwokackiej

  uzyskania co najmniej 180 punktów.Do części ustnej konkursu dopuszcza się kandydatów, którzy uzyskali ocenę pozytywną z części pisemnej konkursu. W części ustnej konkursu kandydat odpowiada na (...)

 • Kto to jest honorowy dawca krwi?

  : 1) kandydat na dawcę krwi został w sposób dla niego zrozumiały poinformowany przez lekarza o istocie zabiegu i o możliwych następstwach dla jego stanu zdrowia,   2) kandydat

 • Jakie są konsekwencje ujawnienia skandalu z udziałem osoby z życia publicznego - opinia prawna

  . Nie mielibyśmy więc do czynienia z naruszeniem dóbr osobistych w odniesieniu do nagrania rozmowy telefonicznej w sytuacji, gdyby kandydat na posła wyraził na to zgodę. Ponadto Sąd Najwyższy w orzeczeniu

 • Konkurs na aplikanta radcowskiego omawiany w Sejmie

  konkursu zawiera trzy propozycje odpowiedzi, z których tylko jedna jest prawidłowa. Za każdą prawidłową odpowiedź kandydat otrzymuje jeden punkt. Za opracowanie zagadnienia prawnego kandydat (...)

 • Kiedy poznamy następcę prezydenta Kaczyńskiego?

  na urząd prezydenta znajdują się obecnie: Bronisław Komorowski (kandydat Platformy Obywatelskiej), Andrzej Olechowski (kandydat bezpartyjny), Tomasz Nałęcz (kandydat SdPl) oraz Andrzej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Kandydat na wójta

  Osoba, która chce zostać wójtem, musi posiadać bierne prawo wyborcze, czyli tzw. możliwość kandydowania. Takie prawo ma osoba, która może zostać (...)

 • Procedura Wyboru Prezesa (Członka Zarządu w Sp. z o.o.)

  Dotyczy: Procedura Wyboru Prezesa (Członka Zarządu w Sp. z o.o.) Dzień Dobry, w spółce z o.o. podział własności jest następujący: Udziałowiec (...)

 • Aplikacja kuratorska

  W środe idę na rozmowę kwalifikacyjną do Sądu Okręgowego w sprawie aplikacji kuratorskiej.Jeżeli ktoś mógłby mi powiedzieć z czego się przygotować (...)

 • karany kandydat na radnego

  czy osoba karana z art 207 może kandydować na radnego? (Wyrok prawomocny z 2009 w zawieszeniu)

 • Wymazanie wyroku - czy mogę wstąpić do...? Proszę o porady

  Witam Wszystkich Z góry dziękuje za odpowiedz na kilka od dawna trapiących mnie pytać. Cala sprawa wygląda tak: Zostałem skazany wyrokiem karnym. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane