Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatek od nieruchomości w kamienicy

  zależności od celu jej wykorzystywania. W opisywanym przykładzie na działce znajduje się kamienica i plac wykorzystywany wyłącznie przez mieszkańców. Jakie stawki podatku od nieruchomości w opisanej (...)

 • Opłata za użytkowanie a podatek od nieruchomości

  zależności od celu jej wykorzystywania. W opisywanym przykładzie na działce znajduje się kamienica i plac wykorzystywany wyłącznie przez mieszkańców. Czy właściciele lokali położonych w tej (...)

 • Zamiana mieszkania na kwaterunkowe

  sprawy jego własnością stanie się też kamienica. Budynek jest, bowiem częścią składową gruntu i co do zasady (są pewne wyjątki) nie może być przedmiotem odrębnej własności). Może być też (...)

 • Porada prawna na temat kamienica

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kamienica, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zarząd nieruchomością wspólną

  . współwłasność, reklama, kamienica, nieruchomość, zwykły zarząd,

 • Prawa współwłaściciela kamienicy

  jedynym właścicielem... - Co może współwłaściciel? współwłasność, kamienica, prawa, roszczenia, zarząd, zwykły, przekraczający, czynności, sąd, większość

 • Administrowanie oraz sprzedaż udziałów w kamienicy

  ? administrowanie, zarząd, nieruchomość, kamienica, współwłasność, zniesienie, spadek, stwierdzenie nabycia spadku, objęcie, rachunek, współwłaściciel, udziały, sprzedaż

 • Wybicie drzwi bez zgody współwłaścicieli

  sądu powództwo o zaniechanie naruszeń i przywrócenie stanu zgodnego z prawem. współwłasność, współwłaściciel, rzecz wspólna, kamienica, drzwi, wybicie, mur, porysowanie, zarysowanie

 • Rozliczenie zarządcy nieruchomości

  Kamienica ma kilku współwłaścicieli (w tym Skarb Państwa). Zarządza nią udziałowiec większościowy. Kamienica jest w stanie opłakanym: sypią się tynki, jest przegnity dach itp. Są żądania (...)

 • Zmiana zarządcy we współwłasności

  ) a administratorem nieruchomości jest BOM-1 (Biuro Obsługi Mieszkańców nr 1). Ponieważ kamienica od wielu lat przynosi zyski chciałbym brać udział w rozliczeniach zgodnie ze swoimi udziałami. Zwróciłem (...)

 • Rachunek z zarządu nieruchomości współnej

  gminę), a administratorem nieruchomości jest BOM-1 (Biuro Obsługi Mieszkańców nr 1). Ponieważ kamienica od wielu lat przynosi zyski, chciałbym brać udział w rozliczeniach zgodnie ze swoimi udziałami

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • kamienica

  Witam ja w sprawie mieszkania w kamienicy ,mieszkam obecnie 8 lat z mężem i córką mieliśmy umowę do końca czerwca i czekaliśmy od lipca na nową (...)

 • kamienica!

  Witam ja w sprawie mieszkania w kamienicy ,mieszkam obecnie 8 lat z mężem i córką mieliśmy umowę do końca czerwca i czekaliśmy od lipca na nową (...)

 • kamienica bez właściciela

  Witam jest pewna kamienica której właściciel nie żyje i nie ma jej spadkobierców i jest tam wolne mieszkanie które z razem z mężem chcielibyśmy (...)

 • Sprzedaż kamienicy. Jak zabezpieczyć transakcję?

  Posiadam udział w nieruchomości wspólnej 6/50 Jest 7 właścicieli razem ze mną (każdy po 6/50) + Urząd Miasta Łodzi ma udział 8/50 Nieruchomość (...)

 • Wypowiedzenie umowy, podejrzeany właściciel

  Witam bardzo serdecznie Chciałbym zwrócić się o pomoc prawną. W lipcu tego roku wynajęliśmy mieszkanie w kamienicy wraz z 5 kolegami, również (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane