Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  , wychowawczego oraz urlopu dla poratowania zdrowia. 4. Nauczyciel akademicki zatrudniony w niepełnym wymiarze czasu pracy ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze proporcjonalnym (...)

 • Wymiar urlopu nauczycielskiego

  wypoczynkowego, bowiem w przypadku wykorzystywania urlopu wychowawczego nauczyciel nabywa prawo do urlopu wypoczynkowego z dniem rozpoczęcia ferii szkolnych przypadających po zakończeniu (...)

 • Karta Nauczyciela

  ukończoną szkołę artystyczną II stopnia.  Rozdział 3a Awans zawodowy nauczycieli Art. 9a. 1. Ustala się stopnie awansu zawodowego nauczycieli:  1) nauczyciel stażysta;  

 • Porada prawna na temat kalkulator urlopu wypoczynkowego nauczycieli

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kalkulator urlopu wypoczynkowego nauczycieli, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ekwiwalent za urlop wypoczynkowy dla nauczyciela

  urlopu, nie więcej jednak niż za 8 tygodni (art. 66 ust. 2). Jak wynika z opisu sytuacji pracownik jest zatrudniony na mniej niż 10 miesięcy, a okres urlopu w placówce (wakacje plus ferie) (...)

 • Prawa i obowiązki nauczycieli akademickich

  nauczycielowi akademickiemu za czas urlopu? Nauczycielowi akademickiemu w okresie urlopu wypoczynkowego przysługuje wynagrodzenie takie, jakie otrzymałby, gdyby w tym czasie pracował. Zmienne (...)

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  . uczestnictwo w posiedzeniach rady pedagogicznej. Jeżeli nauczyciel korzysta z urlopu dla poratowania zdrowia przez cały rok, to nie będzie mu przysługiwać prawo ubiegania się o udzielenie urlopu (...)

 • Finansowanie zadań oświatowych po nowemu

  kontaktu. Możliwe będzie także korzystanie z urlopu dla poratowania zdrowia w celu przeprowadzenia leczenia uzdrowiskowego lub rehabilitacji uzdrowiskowej. Urlopu dla poratowania zdrowia na (...)

 • Finansowanie zadań oświatowych

  ;oceną pracy nauczycieli oraz uzależnienie jej długości od jakości pracy nauczyciela. Zmiana ta umożliwi premiowanie nauczycieli wyróżniających się jakością pracy. Wprowadzono obligatoryjne (...)

 • Karta Nauczyciela do zmiany. Trwają konsultacje społeczne

  , określenia wymiaru i terminu udzielania nauczycielom urlopu wypoczynkowego, rozszerzenia zakresu rejestrowania zajęć i czynności realizowanych przez nauczycieli, w tym doskonalenia (...)

 • Jak będą finansowane zadania oświatowe?

  urlopu dla poratowania zdrowia w celu przeprowadzenia leczenia uzdrowiskowego lub rehabilitacji uzdrowiskowej. Urlopu dla poratowania zdrowia na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację uzdrowiskową

 • Urlop dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielem - konsultantem zatrudnionym w placówce doskonalenia nauczycieli. Przysługuje mi 35 dni urlopu wypoczynkowego w roku kalendarzowym. Od 1. 09. 2002 r. do 31. 08. 2003 r. (...)

 • Urlop wypoczynkowy nauczyciela - inwentaryzacja

  bezpośrednim związku z odwołaniem go z urlopu. Z tym przepisem wiąże się następny, mówiący o tym iż, urlopu nie wykorzystanego zgodnie z planem urlopów należy pracownikowi udzielić najpóźniej (...)

 • Świadczenie kompensacyjne dla nauczycieli.

  obowiązujące przy obliczaniu wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy. Za podstawę ustalenia ekwiwalentu za jeden dzień urlopu wypoczynkowego przyjmuje się wysokość wynagrodzenia przysługującego (...)

 • Urlop na żądanie a Karta Nauczyciela

  urlopu wypoczynkowego w całości lub części w okresie ferii szkolnych z powodu niezdolności do pracy wywołanej chorobą lub odosobnieniem w związku z chorobą zakaźną, urlopu macierzyńskiego, (...)

 • Urlop macierzyński - Karta Nauczyciela

  35 dni roboczych w odniesieniu do nauczycieli zatrudnionych w szkołach, w których nie są przewidziane ferie szkolne (im bowiem przysługuje prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze (...)

 • Zasady organizacji oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

  opiekuńczych nauczycieli oddziałów przedszkolnych, przy czym ustawodawca w art. 42 ust. 3 lp. 2 określił tę grupę nauczycieli jako „nauczycieli innych placówek przedszkolnych (...)

 • Zasady zatrudniania i zwalniania nauczycieli

  Do kogo odnoszą się zasady zatrudniania i zwalniania nauczycieli ? Zasadom zatrudniania i zwalniania nauczycieli podlegają: nauczyciele, wychowawcy oraz inni pracownicy pedagogiczni publicznych

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  emerytura.  Jak można skorzystać z pomocy doradcy emerytalnego? Powołani w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych doradcy emerytalni oraz dostępny kalkulator emerytalny umożliwi na bieżąco wyliczenie

 • Umowa o pracę i mianowanie nauczyciela

  tym że w takim wypadku nauczycielowi przysługuje odszkodowanie za pozostałą część okresu wypowiedzenia w wysokości wynagrodzenia liczonego jak za okres urlopu wypoczynkowego. Okres, za który

 • Zostałam zwolniona przez dyrektora szkoły-co mogę zrobić w tej sytuacji?

  odszkodowanie za pozostałą część okresu wypowiedzenia w wysokości wynagrodzenia liczonego jak za okres urlopu wypoczynkowego. Okres, za który przysługuje odszkodowanie, wlicza się nauczycielowi

 • Zwolnienie nauczyciela z powodu redukcji etatów

  roku przyjmować nowych nauczycieli, jeśli pracuję już w tej szkole trzy lata? Po pierwsze należy zaznaczyć, że redukcja etatów może dotyczyć nauczycieli konkretnego przedmiotu, nie zaś (...)

 • Urlop nauczyciela z placówki feryjnej

  umowie okresu prowadzenia zajęć. Tylko w razie niewykorzystania urlopu wypoczynkowego w całości lub części w okresie ferii szkolnych z powodu niezdolności do pracy wywołanej chorobą lub odosobnieniem (...)

 • Opinia Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie nauczycieli zatrudnionych w oddziałach przedszkolnych zorganizowanych w szkołach podstawowych

  ; Ponieważ praca oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej jest zorganizowana w taki sam sposób, jak praca przedszkola - tj. bez ferii szkolnych - do nauczycieli oddziału przedszkolnego należy

 • Częściowa niezdolność pracownika do pracy

  z tych stopni niepełnosprawności. Urlop ten nie przysługuje jednak osobie uprawnionej do urlopu wypoczynkowego w wymiarze przekraczającym 26 dni roboczych lub (co do zasady) do urlopu dodatkowego (...)

 • Zimowa przerwa świąteczna w szkołach

  jednak czasem wolnym od pracy dla nauczycieli ani dniami ich urlopu wypoczynkowego (urlop przysługuje nauczycielom w okresie ferii letnich i zimowych). W trakcie przerwy – w dni robocze (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane