Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Podatki mieszkaniowe

  zakupu mieszkania, podatku od wzbogacenia się i o podatku gruntowym. Czy któryś z tych podatków trzeba będzie płacić, a może jeszcze jakieś inne podatki? Przy nabyciu mieszkania, o ile sprzedający (...)

 • Czy najemca ma roszczenie do gminy o sprzedaż mieszkania? - opinia prawna

  pierwszeństwa. sprzedaż mieszkania, lokal, gmina, najemca, zakup, wykup, roszczenie, prawo pierwszeństwa, zawiadomienie, uchwała, oferta

 • Spadek a zasiedzenie nieruchomości

  dodatkowej opieki: zatrudnienia opiekunek, specjalistycznego sprzętu itp.), chcą abym spłaciła udział siostry w wysokości 130 tys. zł bez żadnych potrąceń za wykup mieszkania i jego (...)

 • Porada prawna na temat kalkulator op��aty notarialnej za wykup mieszkania komunalnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kalkulator op��aty notarialnej za wykup mieszkania komunalnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Sprzedaż majątku spółdzielni przez likwidatora

  mieszkaniowych lokatora domu, który wyburzono, aby na tym miejscu wybudować blok spółdzielczy. Wynajęto go przesiedlonemu lokatorowi, a następnie zaproponowano mu wykup mieszkania po bardzo (...)

 • Kasa mieszkaniowa sposobem na mieszkanie

  mieszkalnego, prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej (na rynku wtórnym), wykup mieszkania komunalnego, zakładowego lub służbowego, przebudowę, rozbudowę, nadbudowę (...)

 • Wykup mieszkania komunalnego

  Moja Babcia od kilkudziesięciu lat jest głównym najemcą mieszkania komunalnego. Czy Babcia będzie mogła wykupić to mieszkanie za 10% od gminy? Jeśli tak to czy będzie mogła mieszkanie (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Mieszkanie komunalne po śmierci najemcy i stały meldunek

  Mam stały meldunek (od niedawna) w mieszkaniu komunalnym,w którym głownym najemcą jest moja babcia. czy administacja ma prawo wysiedlić mnie po śmierci (...)

 • Wykup mieszkania komunalnego

  Mam zamiar wykupic mieszkanie komunalne w ktorym moj ojciec obecnie zamieszkuje. Wykup zostanie dokonany oczywiscie na niego, a potem przepiszemy mieszkanie (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • Wykup mieszkania lokatorskiego

  Zastanawiam się nad przekształceniem lokatorskiego prawa do mieszkania na spółdzielcze własnosciowe prawo do mieszkania , ale moja sółdzielnia zawiesiła (...)

 • Mieszkanie policyjne - wykup

  Czy babcia - żona zmarłego policjanta - obecnie najemca na podst. aneksu do umowy najmu (umowa najmu była na dziadka) może starać się o zgodę od (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane