Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Praca w godzinach nadliczbowych niepełnoetatowca

  przedstawionego stanu faktycznego wynika, że pracownik zatrudniony na 1/2 etatu w różnych dniach pracy świadczy pracę w różnym wymiarze, ale nigdy jego czas pracy w danym dniu nie przekracza (...)

 • Czas pracy niepełnosprawnego

  Zatrudniłem 2 pracowników z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności na 3/4 etatu i na 1/2 etatu. Ile faktycznie musi przepracować godzin tygodniowo lub miesięcznie pracownik z umiarkowanym (...)

 • Urlop wypoczynkowy nauczyciela

  ¾ ma prawo do 15 dni. Przy czym pracuje on 30 godzin tygodniowo zamiast 40 godzin. Przy całym etacie 20 dni razy 8 godzin daje prawo do 160 godzin urlopu. Zaś przy ¾ (...)

 • Porada prawna na temat kalkulator godzin etatu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kalkulator godzin etatu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wymiar czasu pracy nauczyciela

  zatrudnianych w niepełnym wymiarze czasu pracy na czas określony wpisujemy do umowy o pracę ilość godzin jaką nauczyciel będzie wykonywał w danym roku szkolnym np. 9/18 godzin tygodniowo tj. (...)

 • Urlop zatrudnionego w niepełnym wymiarze czasu

  W zakładzie na 1/2 etatu zatrudniony jest radca prawny. Z harmonogramu pracy wynika, iż z 20 godzin pracy tygodniowo wynikających z 1/2 etatu w zakładzie pracy ma obowiązek przebywać 3/5 (...)

 • Nadgodziny i praca w systemie weekendowym

  40 godzin na tydzień. Modyfikacja pojęcia pracy nadliczbowej jest szczególnie ważna w tych systemach i rozkładach czasu pracy, które dopuszczają stosowanie normy dobowej dłuższej niż 8 godzin, (...)

 • Równoważny system czasu pracy

  Pracownicy pracują na 4/5 etatu w charakterze portierów. Ich czas pracy tygodniowo wynosi 32 godziny. Czy mogą pracować np. przez 6 dni w tygodniu po 8 godzin czyli 48 godzin, a w przyjętym (...)

 • Wymiar czasu pracy a liczba godzin ponad wymiar

  ustaliły zatrudnienie w wymiarze 1/2 etatu, mogą więc wskazać w umowie, że przekroczenie wymiaru np. 3/4 etatu będzie powodowało obowiązek pracodawcy do zapłaty dodatkowego wynagrodzenia. (...)

 • Umowa na niepełny etat

  Czy mogę podpisać umowę o pracę na 1/4 etatu? Czy wtedy jest to obliczane od liczby godzin w tygodniu tj. w tym wypadku 10 godzin? Czy jest wtedy limit pracy np. 2 godziny dziennie? Jak (...)

 • Wymiar urlopu pracownika niepełnoetatowego

  poniedziałku do piątku w wymiarze odpowiednio: dwóch godzin lub czterech godzin. Na podstawie art. 154 paragraf 1 pkt 2) Kodeksu pracy, wymiar urlopu dla tych pracowników wynosi 26 dni. Wyliczając (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane