Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Renta inwalidzka i świadczenie pieniężne żołnierza

  przysługują obydwa świadczenia tj. 12 miesięczne świadczenie (art.95) oraz renta inwalidzka, czy tylko jedno z tych świadczeń? Zgodnie z art. 95, ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych, (...)

 • Zakwaterowanie żołnierzy

  kwoty odprawy. Z tego rozwiązania będą mogli skorzystać m.in. żołnierze służby stałej, którzy nabyli prawo do emerytury wojskowej, emeryci wojskowi, osoby uprawnione do wojskowej (...)

 • Tytuł prawny do zajmowanej kwatery wojskowej

  zakwaterowaniu sił zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej. Zgodnie z jego treścią:4. Osoby wspólnie zamieszkujące z żołnierzem służby stałej, który zmarł po nabyciu prawa do emerytury (...)

 • Porada prawna na temat kalkulator emerytury wojskowej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kalkulator emerytury wojskowej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podstawa wymiaru renty

  zasiłków dla bezrobotnych, zasiłków szkoleniowych lub stypendiów wypłaconych z Funduszu Pracy za okres udokumentowanej niezdolności do pracy.. Przy ustalaniu podstawy wymiaru emerytury (...)

 • Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych (art. 31-58)

  ;łdzielni, 6) oddziały Wojskowej Agencji Mieszkaniowej - od wypłacanych żołnierzom świadczeń pieniężnych wynikających z przepisów ustawy o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej (...)

 • Zmniejszenie emerytury wojskowej

  emerytury nie stosuje się wobec osób, których emerytura stanowi 75% podstawy jej wymiaru bez uwzględnienia podwyższenia z tytułu inwalidztwa pozostającego w związku ze służbą oraz wobec osób (...)

 • Waloryzacja emerytur i rent od 1 marca 2018 r.

  ;lnych, na podstawie których zostały przyznane świadczenia objęte waloryzacją. Zob. też: Podwyższone emerytury i renty z rocznym wyrównaniem waloryzacja emerytur, renta, marzec, (...)

 • Osoba sprawująca osobistą opiekę nad dzieckiem a ZUS

  jest objęta ubezpieczeniami społecznymi w Rzeczypospolitej Polskiej i nie pobiera emerytury lub renty, jesteś cywilną niewidomą ofiarą działań wojennych i nie jesteś objęty obowiązkowym ubezpieczeniem

 • Kto i kiedy na wcześniejszą emeryturę? - opinia prawna

  może wypowiedzieć umowy o pracę pracownikowi, któremu brakuje nie więcej niż 4 lata do osiągnięcia wieku emerytalnego, jeżeli okres zatrudnienia umożliwia mu uzyskanie prawa do emerytury z osiągnięciem

 • Ustanie emerytury wojskowej

  W jakich wypadkach ustaje prawo do emerytury wojskowej? Zgodnie z art. 38 ust. 1 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym żołnierzy zawodowych oraz ich rodzin prawo do świadczeń ustaje: 1) gdy przestanie

 • PiS proponuje coroczny dodatek dla najbiedniejszych

  , które posiadają prawo do: emerytury, renty rodzinnej, renty z tytułu niezdolności do pracy (również na skutek wypadku przy pracy lub choroby zawodowej), emerytury lub renty z ubezpieczenia

 • Konferencja prasowa nt. reformy emerytur mundurowych

  w dotychczasowym systemie emerytalnym (t.j. nabywanie prawa do emerytury już po 15 latach służby), z uwzględnieniem, dla tej grupy, dwóch zmian:podstawą wymiaru świadczenia będzie średnie uposażenie (...)

 • Emerytury i renty w 2019 r.

  emerytury i renty świadczeniobiorców, którzy osiągnęli przychód przekraczający 130% przeciętnego wynagrodzenia. Graniczne kwoty przychodu Graniczne kwoty przychodu dla 2018 (...)

 • ZUS przez internet. Zobacz, co załatwisz

  pracodawca rzeczywiście odprowadza za niego składki. Specjalny kalkulator pozwoli natomiast na obliczenie przyszłej emerytury. W serwisie można będzie ponadto śledzić stan swoich spraw. Jeśli (...)

 • Prawo do renty rodzinnej

  Proszę o informacje, czy wdowie po pracowniku przysługuje renta rodzinna po mężu, który zginął tragicznie w czasie pracy? Zmarły miał ustalone prawo do emerytury wojskowej, w naszej firmie (...)

 • Renta rodzinna a zatrudnienie

  . Jeżeli natomiast osoba uprawniona do emerytury lub renty osiąga przychód w przedziale od 70 do 130 % przecietnego miesięcznego wynagrodzenia, przyznane jej świadczenie ulega odpowiedniemu zmniejszeniu

 • Zmiana ustawy o kombatantach oraz niektórych osobach będących ofiarami represji wojennych i okresu powojennego

  jej przyznanie wynosi do 150% najniższej emerytury albo do 100% najniższej emerytury - jeżeli w danym gospodarstwie domowym jest więcej niż jedna osoba; jeżeli o pomoc ubiega się inwalida wojenny

 • Przedsiębiorca a PFRON

  mają ustalone prawo do emerytury; do wynagrodzeń wypłaconych po dniu złożenia wniosku o refundację, jeżeli wynagrodzenie pracownika niepełnosprawnego nie zostało przekazane na jego rachunek bankowy (...)

 • Esbeckie emerytury poczekają na wyrok

  . Obowiązująca od nowego roku ustawa (Dz.U.2009 Nr 24, poz. 145) obniżyła emerytury około 41 tys. funkcjonariuszy służb specjalnych PRL i dziewięciu członkom Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. (...)

 • Emerytury "esbeków" w Trybunale Konstytucyjnym

  tym z licznych przywilejów materialnych i prawnych w zamian za utrwalanie nieludzkiego systemu władzy.Dariusz Madejski, e-prawnik.pl Trybunał Konstytucyjny, emerytury, Lewica, PRL, tajne

 • Wolontariat - Kto może zostać wolontariuszem i na jakich zasadach?

  uprawnienie do emerytury wojskowej lub wojskowej renty inwalidzkiej, inwalidom wojennym i wojskowym oraz kombatantom;  działalności charytatywnej; podtrzymywania tradycji narodowej, (...)

 • Podziel się podatkiem z organizacją pożytku publicznego

  ;rzy uzyskali uprawnienie do emerytury wojskowej lub wojskowej renty inwalidzkiej, inwalidom wojennym i wojskowym oraz kombatantom;  działalności charytatywnej;  podtrzymywania tradycji

 • Twoje okresy składkowe

  składki w polskim organie ubezpieczeń społecznych, chyba że ustawa lub ratyfikowana umowa międzynarodowa stanowią inaczej, Przy ustaleniu prawa do emerytury uwzględnia się okresy pracy w gospodarstwie

 • Oddaj 1 % swojego podatku na cele charytatywne! - do 2006 r.

  osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób; zapewnienia zorganizowanej opieki byłym żołnierzom zawodowym, którzy uzyskali uprawnienie do emerytury wojskowej (...)

 • Działalność pożytku publicznego - kto i jak może ją prowadzić w świetle nowej ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

  ;wnywania szans tych rodzin i osób; zapewnienia zorganizowanej opieki byłym żołnierzom zawodowym, którzy uzyskali uprawnienie do emerytury wojskowej lub wojskowej renty inwalidzkiej, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane