Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Projekt zmian w emeryturach mundurowych

  funkcjonariuszy służb mundurowych. Projekt ten zakłada, że reforma systemu emerytalnego wejdzie w życie 1 stycznia 2010 roku.Jakie są założenia reformy systemu emerytalnego mundurowych?Nowy (...)

 • Renty policyjne i wojskowe w konsultacjach

  , strażników granicznych, strażaków PSP i funkcjonariuszy BOR. Do 3 kwietnia potrwają konsultacje międzyresortowe, a do 18 kwietnia konsultacje ze związkami zawodowymi służb mundurowych, (...)

 • Emerytura w powszechnym wieku emerytalnym dla osób urodzonych do końca 1948 r.

  emerytalnej, za które ustalono mu prawo do emerytury na podstawie przepisów o zaopatrzeniu emerytalnym służb mundurowych, np. służby w policji, Urzędzie Ochrony Państwa, służbie (...)

 • Porada prawna na temat kalkulator emerytalny służb mundurowych

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kalkulator emerytalny służb mundurowych, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Emerytury mundurowe. Jest nowy projekt

  rozwiązaniem byłoby włączenie pracowników służb mundurowych do powszechnego systemu emerytalnego, ponieważ za obecne przywileje dla wybranych płacą wszyscy pozostali – zaznacza (...)

 • Rząd zdradza plany na przyszłość

  Rządowa reforma emerytalna ogranicza szczególne uprawnienia służb mundurowych. Policjanci, funkcjonariusze innych służb oraz żołnierze popracują o 10 lat dłużej i nabędą prawo (...)

 • Konferencja prasowa nt. reformy emerytur mundurowych

  ostatnich 3 lat służby, emerytura nie będzie zwiększana z tytułu orzeczenia inwalidztwa (w związku ze służbą).   Źródło: www.mswia.gov.pl reforma emerytur mundurowych, emerytura, emeryci

 • Jest plan zmiany ubezpieczeń społecznych

  oraz objęcie rolników, m. in. takimi elementami polityki fiskalnej państwa jak ulga na dzieci oraz ulga internetowa. Zmiany czekają również system emerytalny, rentowy i chorobowy służb

 • Pierwsze czytanie projektu Ustawy o emeryturach pomostowych

  wypłacane emerytury z nowego systemu, trudno wyobrazić sobie sytuację, której stary i nowy system emerytalny współistnieją przy ustalaniu prawa do emerytury. Po trzecie - utrzymanie systemu

 • Pracownicze Plany Kapitałowe - informacje dla pracowników

  grupy zawodowe, z wyjątkiem np. funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy objęci są odrębnym systemem zaopatrzenia emerytalnego i nie odprowadzają składek na ubezpieczenia emerytalne (...)

 • Wcześniejsze emerytury mundurowych niekonstytucyjne?

  dotyczących wcześniejszych emerytur żołnierzy i innych służb mundurowych. - Wystąpienie z wnioskiem o przyznanie tzw. emerytury cząstkowej przez żołnierza lub funkcjonariusza, który (...)

 • Więcej funkcjonariuszy z zaopatrzeniem emerytalnym

  w dniu zwolnienia posiadają 15 lat służby. W odróżnieniu od innych służb mundurowych, w przypadku funkcjonariuszy Służby Celnej oraz Służby Celno-Skarbowej dodatkowym warunkiem (...)

 • Nowe umiejętności na rzecz nowych miejsc pracy

  wcześniejszych emerytur aż do poprzedniego roku w powszechnym systemie emerytalnym i nie zniesienia ich w systemie ubezpieczeń emerytalnych dla służb mundurowych i górników.Polski nie cechuje (...)

 • Dodatek pieniężny dla emerytów i rencistów!?

  emerytalno-rentowe służb mundurowych). Osobami uprawnionymi w myśl projektu będą świadczeniobiorcy, którym świadczenie emerytalne przysługuje na podstawie ustawy o emeryturach i rentach (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane