Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak obliczyć wysokość wynagrodzenia za czas urlopu wypoczynkowego?

  urlopowego? Wynagrodzenie za czas urlopu wypoczynkowego, ustala się z uwzględnieniem wynagrodzenia i innych świadczeń ze stosunku pracy. Jednakże do wynagrodzenie urlopowego nie wlicza się: jednorazowych (...)

 • Wysokość odprawy dla pracownika idącego do wojska

  przysługujące pracownikowi za okresy dłuższe niż 1 miesiąc, wypłacone w okresie 12 miesięcy bezpośrednio poprzedzających miesiąc nabycia prawa do ekwiwalentu, uwzględnia się przy ustalaniu ekwiwalentu (...)

 • Wynagrodzenie za dyżury lekarskie

  pozostawania bez pracy przysługujące pracownikowi, który podjął pracę w wyniku przywrócenia do pracy. Przy obliczaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy bierze się również pod uwagę (...)

 • Porada prawna na temat kalkulator ekwiwalentu urlopowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kalkulator ekwiwalentu urlopowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czego może się domagać pracownik w razie nieuzasadnionego lub niezgodnego z prawem wypowiedzenia umowy o pracę?

  jednak od wynagrodzenia za okres wypowiedzenia. Wynagrodzenie przysługuje w wysokości ekwiwalentu za niewykorzystany urlop. Jego wysokość jest uzależniona od uznania sądu. Kiedy wymagana jest gotowość (...)

 • Odprawa dla zwalnianego pracownika

  , uzyskane przez pracownika w okresie 3 miesięcy poprzedzających miesiąc nabycia prawa do ekwiwalentu, uwzględnia się przy ustalaniu tego ekwiwalentu w przeciętnej wysokości z okresu 3 miesięcy. A (...)

 • Obliczanie wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy

  urlopowego. Wynagrodzenie urlopowe oblicza się dzieląc podstawę wymiaru przez liczbę dni, w czasie których pracownik wykonywał pracę w okresie, z którego została ustalona ta podstawa, a następnie (...)

 • Jak prawidłowo wyliczyć ekwiwalent za urlop?

  urlopowego w łącznej wysokości wypłaconej pracownikowi w okresie nie przekraczającym 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc rozpoczęcia urlopu. Wydaje się zatem, że przy obliczaniu (...)

 • Premia uznaniowa a podstawa urlopu wypoczynkowego

  tymczasowego kierownika przedsiębiorstwa państwowego. Powyższe orzeczenie potwierdza, iż premii, o której mowa w pytaniu, nie wlicza się do podstawy ustalenia wynagrodzenia urlopowego. prawo pracy, (...)

 • Wypłata ekwiwalentu za niewykorzystany urlop

  nieobecności w pracy, 5) ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy, 6) dodatkowego wynagrodzenia radcy prawnego z tytułu zastępstwa sądowego, 7) wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy wskutek (...)

 • Nienależnie wypłacone świadczenie urlopowe

  wskazać, że ewentualna odmowa udzielenia urlopu skutkować będzie po stronie pracodawcy obowiązkiem wypłaty ekwiwalentu za niewykorzystany urlop.   wypowiedzenie umowy o pracę, niewykorzystany (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane