Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak obliczyć wysokość wynagrodzenia za czas urlopu wypoczynkowego?

  urlopowego? Wynagrodzenie za czas urlopu wypoczynkowego, ustala się z uwzględnieniem wynagrodzenia i innych świadczeń ze stosunku pracy. Jednakże do wynagrodzenie urlopowego nie wlicza się: jednorazowych (...)

 • Wysokość odprawy dla pracownika idącego do wojska

  przysługujące pracownikowi za okresy dłuższe niż 1 miesiąc, wypłacone w okresie 12 miesięcy bezpośrednio poprzedzających miesiąc nabycia prawa do ekwiwalentu, uwzględnia się przy ustalaniu ekwiwalentu (...)

 • Wynagrodzenie za dyżury lekarskie

  pozostawania bez pracy przysługujące pracownikowi, który podjął pracę w wyniku przywrócenia do pracy. Przy obliczaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy bierze się również pod uwagę (...)

 • Opinia prawna na temat kalkulator ekwiwalentu urlopowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat kalkulator ekwiwalentu urlopowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Czego może się domagać pracownik w razie nieuzasadnionego lub niezgodnego z prawem wypowiedzenia umowy o pracę?

  jednak od wynagrodzenia za okres wypowiedzenia. Wynagrodzenie przysługuje w wysokości ekwiwalentu za niewykorzystany urlop. Jego wysokość jest uzależniona od uznania sądu. Kiedy wymagana jest gotowość (...)

 • Odprawa dla zwalnianego pracownika

  , uzyskane przez pracownika w okresie 3 miesięcy poprzedzających miesiąc nabycia prawa do ekwiwalentu, uwzględnia się przy ustalaniu tego ekwiwalentu w przeciętnej wysokości z okresu 3 miesięcy. A (...)

 • Obliczanie wynagrodzenia za urlop wypoczynkowy

  urlopowego. Wynagrodzenie urlopowe oblicza się dzieląc podstawę wymiaru przez liczbę dni, w czasie których pracownik wykonywał pracę w okresie, z którego została ustalona ta podstawa, a następnie (...)

 • Termin wypłaty wynagrodzenia

  urlopu wypoczynkowego. Przy ustalaniu wysokości ekwiwalentu za zaległy urlop wypoczynkowy stosuje się takie same zasady jak przy określaniu wynagrodzenia urlopowego. Wynagrodzenie urlopowe oblicza (...)

 • Ekwiwalent za niewykorzystany urlop

  ekwiwalentu za dzień urlopu, czyli za 10 dni mam mu wypłacić 952 zł. Czy moje wyliczenia są poprawne? Czy przepisy rzeczywiście stanowią, że do ekwiwalentu nie liczy się dni wolnych? (...)

 • Obliczenie wynagrodzenia za czas urlopu

  , dodatkowe dni wolne od pracy. Należy również pamiętać, że nie wszystkie składniki wynagrodzenia stanowią podstawę wyliczenia wynagrodzenia urlopowego. urlop wypoczynkowy, wynagrodzenie, obliczenie, (...)

 • Jak prawidłowo wyliczyć ekwiwalent za urlop?

  urlopowego w łącznej wysokości wypłaconej pracownikowi w okresie nie przekraczającym 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc rozpoczęcia urlopu. Wydaje się zatem, że przy obliczaniu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane